CUP-tilanne 2018

Miesten mestaruussarja

Pelaajan nimiBoris Karppelan muistokilpailu
19.05.2018
SM-esikisat
09.06.2018
Nääs-kyykkä
30.06.2018
Imatran impi
07.07.2018
Tapion Kyykkä
15.07.2018
Bomba-Turnaus
28.07.2018
SM-viisiottelu, miesten avoin ja miesveteraanien SM-parikilpailut
04.08.2018
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
18.08.2018
VITOSPARI-kyykkäkilpailu
26.08.2018
Cup-finaali
08.09.2018
Pisteet yhteensä
Veli-Pekka Ehoniemi131515715204151088
Marko Peiponen91113718181887
Antti Eronen15117111381031472
Ari Kautto111913511672071
Miika Sorvali71311916947
Petteri Törmänen9161338
Rauli Peiponen15115233
Kari Mikkonen15121127
Heikki Mikkolainen331412427
Jukka Tanninen531422
Mika Peiponen2020
Andrey Nazarov9817
Antti Piippo31417
Lauri Hokkinen77317
Jyrki Juvonen1616
Jarno Seppänen2211216
Ukko-Pekka Yliranta151016
Valeri Kononen35614
Marko Pöllänen1313
Mika Äikiä99
Juha Mikkonen88
Samuli Komulainen156
Roope Miettunen66
Raimo Pikkarainen55

Naisten mestaruussarja

Pelaajan nimiBoris Karppelan muistokilpailu
19.05.2018
SM-esikisat
09.06.2018
Nääs-kyykkä
30.06.2018
Imatran impi
07.07.2018
Tapion Kyykkä
15.07.2018
Bomba-Turnaus
28.07.2018
SM-viisiottelu, miesten avoin ja miesveteraanien SM-parikilpailut
04.08.2018
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
18.08.2018
VITOSPARI-kyykkäkilpailu
26.08.2018
Cup-finaali
08.09.2018
Pisteet yhteensä
Tiina Viitanen15715132016151695
Riitta Juntunen1313131514182093
Inkeri Sairanen9159111820131891
Enni Yliranta131111711161476
Anna Tattari119929
Päivi Ruotsalainen131528
Hanna Ruotsalainen1515

Miesten veteraanisarja

Pelaajan nimiBoris Karppelan muistokilpailu
19.05.2018
SM-esikisat
09.06.2018
Nääs-kyykkä
30.06.2018
Imatran impi
07.07.2018
Tapion Kyykkä
15.07.2018
Bomba-Turnaus
28.07.2018
SM-viisiottelu, miesten avoin ja miesveteraanien SM-parikilpailut
04.08.2018
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
18.08.2018
VITOSPARI-kyykkäkilpailu
26.08.2018
Cup-finaali
08.09.2018
Pisteet yhteensä
Erkki Nissinen915151313131620111897
Väinö Oksman11131191511201891693
Pekka Pamilo71112161460
Antero Tuutti51191135107251
Keijo Peiponen171591244
Pentti Peiponen915141539
Kalle Paajaste15131038
Markku Nenonen178121634
Erkki Kiviniemi752032
Juhani Jetsonen37143431
Kauko Rupponen13181331
Tenho Tynkkynen35614
Markku Seppänen5914
Hannu Haikonen35412
Eero Hotokka88
Erkki Turunen77
Keijo Pitkä1326
Erkki Manninen55
Mauri Taskinen33
Helge Hedeman11
Kauko Kiiski11

Naisten veteraanisarja

Pelaajan nimiBoris Karppelan muistokilpailu
19.05.2018
SM-esikisat
09.06.2018
Nääs-kyykkä
30.06.2018
Imatran impi
07.07.2018
Tapion Kyykkä
15.07.2018
Bomba-Turnaus
28.07.2018
SM-viisiottelu, miesten avoin ja miesveteraanien SM-parikilpailut
04.08.2018
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
18.08.2018
VITOSPARI-kyykkäkilpailu
26.08.2018
Cup-finaali
08.09.2018
Pisteet yhteensä
Eira Kekola131515151520201520105
Kirsti Nenonen13911131818131689
Raili Oksman91171391514161178
Airi Savolainen11131640
Tarja Mikkonen15111137
Maire Manninen1818
Marita Zimaldina1313

Miesten parikilpailu

Joukkueen nimiII V-S Kyykkäkisat
12.05.2018
Seppo Suoknuutin muistokilpailu
17.06.2018
Harjavalta Kyykkä
21.07.2018
Bomba Cup
29.07.2018
SM-viisiottelu, miesten avoin ja miesveteraanien SM-parikilpailut
04.08.2018
VITOSPARI-kyykkäkilpailu
26.08.2018
Pisteet yhteensä
Tammer-Kyykkä 1610613742
Nurmeksen Ks 110111536
OAMK 23591330
Helsingin Suoj. Seura 18813525
OAMK 1347317
Ruoveden Karj. 111516
Kylmäkosken Kyykkä1111
Nurmeksen Ks 21010
OAMK 3538
Ruoveden Karj. 288
OAMK 588
V-S Kyykkä 1347
V-S Kyykkä 21517
KSS Helsinki 1167
V-S Kyykkä 355
Kuopion Ks 155
V-S Kyykkä 444
Helsingin Suoj. Seura 2224
Tammer-Kyykkä 222

Naisten parikilpailu

Joukkueen nimiBoris Karppelan muistokilpailu
19.05.2018
Miesten SM-joukkuekilpailu ja naisten SM-parikilpailu
16.06.2018
Imatran impi
07.07.2018
Tapion Kyykkä
15.07.2018
Bomba-Turnaus
28.07.2018
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
18.08.2018
Cup-finaali
08.09.2018
Pisteet yhteensä
OAMK 1691088849
Myllykosken Karj. 1138641142
Ruoveden Karj. 181119
Oriveden Karj. 11515
KSS Helsinki 11010
Laukaan Karj. 177
OAMK 266
OAMK 355

Miesten joukkuekilpailu

Joukkueen nimiBoris Karppelan muistokilpailu
19.05.2018
Miesten SM-joukkuekilpailu ja naisten SM-parikilpailu
16.06.2018
Tapion Kyykkä
15.07.2018
Bomba-Turnaus
28.07.2018
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
18.08.2018
Cup-finaali
08.09.2018
Pisteet yhteensä
OAMK 181366101552
Nurmeksen Ks 110111081150
Tammer-Kyykkä 159105635
Imatran Kyykkä 1415928
Helsingin Suoj. Seura 1373417
KSS Helsinki 1154717
V-S Kyykkä 16814
OAMK 234512
Imatran Kyykkä 255
Ruoveden Karj 133
Paavolan Karj. 133
Kuopion Ks 111