CUP-tilanne 2019

Miesten mestaruussarja

Pelaajan nimiBoris Karppelan muistokilpailu
18.05.2019
SM-esikisat
08.06.2019
Sepen muistokilpailut
29.06.2019
III V-S kyykkäkisat
06.07.2019
Tapion kyykkä
14.07.2019
Bomba-turnaus
27.07.2019
SM 5-ottelu ja SM parikilpailut
03.08.2019
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
10.08.2019
Vitospari
25.08.2019
CUP-finaali
07.09.2019
Pisteet yhteensä
Veli-Pekka Ehoniemi151530
Heikki Mikkolainen11516
Ari Kautto11314
Miika Sorvali1313
Petteri Törmänen5712
Roope Miettunen1111
Valeri Kononen99
Marko Peiponen99
Lauri Hokkinen77
Antti Eronen33
Marko Pöllänen33
Ukko-Pekka Yliranta11

Naisten mestaruussarja

Pelaajan nimiBoris Karppelan muistokilpailu
18.05.2019
SM-esikisat
08.06.2019
Sepen muistokilpailut
29.06.2019
III V-S kyykkäkisat
06.07.2019
Tapion kyykkä
14.07.2019
Bomba-turnaus
27.07.2019
SM 5-ottelu ja SM parikilpailut
03.08.2019
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
10.08.2019
Vitospari
25.08.2019
CUP-finaali
07.09.2019
Pisteet yhteensä
Tiina Viitanen151328
Hanna Ruotsalainen131528
Riitta Juntunen91120
Inkeri Sairanen7916
Päivi Ruotsalainen1111
Enni Yliranta77

Miesten veteraanisarja

Pelaajan nimiBoris Karppelan muistokilpailu
18.05.2019
SM-esikisat
08.06.2019
Sepen muistokilpailut
29.06.2019
III V-S kyykkäkisat
06.07.2019
Tapion kyykkä
14.07.2019
Bomba-turnaus
27.07.2019
SM 5-ottelu ja SM parikilpailut
03.08.2019
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
10.08.2019
Vitospari
25.08.2019
CUP-finaali
07.09.2019
Pisteet yhteensä
Väinö Oksman91524
Erkki Nissinen111324
Antero Tuutti13922
Kauko Rupponen1515
Pekka Karhunen1111
Raimo Säppi77
Juhani Jetsonen77
Kalle Paajaste55
Markku Seppänen55
Keijo Pitkä33
Jaakko Jokela33
Hannu Haikonen11

Naisten veteraanisarja

Pelaajan nimiBoris Karppelan muistokilpailu
18.05.2019
SM-esikisat
08.06.2019
Sepen muistokilpailut
29.06.2019
III V-S kyykkäkisat
06.07.2019
Tapion kyykkä
14.07.2019
Bomba-turnaus
27.07.2019
SM 5-ottelu ja SM parikilpailut
03.08.2019
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
10.08.2019
Vitospari
25.08.2019
CUP-finaali
07.09.2019
Pisteet yhteensä
Tarja Mikkonen151530
Raili Oksman131326
Eira Kekola111122
Airi Savolainen99
Vuokko Hartikainen77

Miesten parikilpailu

Joukkueen nimiKuusiottelu ja CUP-paripeli
19.05.2019
Sepen muistokilpailut
29.06.2019
III V-S kyykkäkisat
06.07.2019
Harjavalta Kyykkä
13.07.2019
SM 5-ottelu ja SM parikilpailut
03.08.2019
Vitospari
25.08.2019
Pisteet yhteensä
OAMK 21010
Helsingin Suoj. Seura 288
Tammer-Kyykkä 166
KSS Helsinki 255
Ruoveden Karj. 144
Helsingin Suoj. Seura 111

Naisten parikilpailu

Joukkueen nimiBoris Karppelan muistokilpailu
18.05.2019
SM-esikisat
08.06.2019
Miesten SM-joukkuekilpailu ja naisten SM-parikilpailu
15.06.2019
Sepen muistokilpailut
29.06.2019
Tapion kyykkä
14.07.2019
Bomba-turnaus
27.07.2019
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
10.08.2019
CUP-finaali
07.09.2019
Pisteet yhteensä
Oriveden Karj. 11515
Ruoveden Karj. 11313
KSS Helsinki 11111
Oriveden Karj.1010
Tammer-Kyykkä 199
KSS Helsinki88
Rauman Karjalaiset 177
Ruoveden Karj.66
OAMK66

Miesten joukkuekilpailu

Joukkueen nimiBoris Karppelan muistokilpailu
18.05.2019
Miesten SM-joukkuekilpailu ja naisten SM-parikilpailu
15.06.2019
Tapion kyykkä
14.07.2019
Bomba-turnaus
27.07.2019
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
10.08.2019
CUP-finaali
07.09.2019
Pisteet yhteensä
Ruoveden Karj. 151318
Tammer-Kyykkä 161117
OAMK 28715
Nurmeksen Ks 11515
Helsingin Suoj. Seura 11010
Kuopion Ks 199
OAMK 1336
Kylmäkosken Kyykkä 155
KSS Helsinki 144
Imatran Kyykkä 122
V-S Kyykkä 211
Imatran Kyykkä 211