CUP-tilanne 2019

Miesten mestaruussarja

Pelaajan nimiBoris Karppelan muistokilpailu
18.05.2019
SM-esikisat
08.06.2019
Sepen muistokilpailut
29.06.2019
III V-S kyykkäkisat
06.07.2019
Tapion kyykkä
14.07.2019
Bomba-turnaus
27.07.2019
SM 5-ottelu ja SM parikilpailut
03.08.2019
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
10.08.2019
Vitospari
25.08.2019
CUP-finaali
07.09.2019
Pisteet yhteensä
Veli-Pekka Ehoniemi15151515202018103
Ari Kautto113111313912181080
Marko Peiponen9131816132076
Valeri Kononen9131571411674
Miika Sorvali13915141271470
Heikki Mikkolainen115511101254
Petteri Törmänen5716634
Lauri Hokkinen791127
Roope Miettunen117422
Markus Toratti514221
Jyrki Juvonen21517
Ukko-Pekka Yliranta132814
Pekka Tähtinen8614
Mika Peiponen31013
Kari Mikkonen1111
Raimo Pikkarainen1910
Rauli Peiponen88
Marko Pöllänen358
Andrey Nazarov636
Aapo Lehtosaari44
Antti Eronen33

Naisten mestaruussarja

Pelaajan nimiBoris Karppelan muistokilpailu
18.05.2019
SM-esikisat
08.06.2019
Sepen muistokilpailut
29.06.2019
III V-S kyykkäkisat
06.07.2019
Tapion kyykkä
14.07.2019
Bomba-turnaus
27.07.2019
SM 5-ottelu ja SM parikilpailut
03.08.2019
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
10.08.2019
Vitospari
25.08.2019
CUP-finaali
07.09.2019
Pisteet yhteensä
Riitta Juntunen9111313131820132097
Tiina Viitanen151315139112014151491
Hanna Ruotsalainen13151511151876
Päivi Ruotsalainen1111151653
Inkeri Sairanen79121846
Enni Yliranta7101633

Miesten veteraanisarja

Pelaajan nimiBoris Karppelan muistokilpailu
18.05.2019
SM-esikisat
08.06.2019
Sepen muistokilpailut
29.06.2019
III V-S kyykkäkisat
06.07.2019
Tapion kyykkä
14.07.2019
Bomba-turnaus
27.07.2019
SM 5-ottelu ja SM parikilpailut
03.08.2019
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
10.08.2019
Vitospari
25.08.2019
CUP-finaali
07.09.2019
Pisteet yhteensä
Erkki Nissinen11131199151618151891
Väinö Oksman91513131311208131690
Kauko Rupponen151511111318101486
Antero Tuutti1399315910141171
Pekka Pamilo1514162065
Pekka Karhunen11712636
Juhani Jetsonen711891230
Kalle Paajaste52025
Tenho Tynkkynen5554221
Markku Seppänen575421
Markku Saarinen71219
Hannu Haikonen17614
Erkki Kiviniemi1010
Raimo Säppi718
Markku Nenonen325
Jaakko Jokela314
Keijo Pitkä33
Erkki Turunen33
Kauko Kiiski33

Naisten veteraanisarja

Pelaajan nimiBoris Karppelan muistokilpailu
18.05.2019
SM-esikisat
08.06.2019
Sepen muistokilpailut
29.06.2019
III V-S kyykkäkisat
06.07.2019
Tapion kyykkä
14.07.2019
Bomba-turnaus
27.07.2019
SM 5-ottelu ja SM parikilpailut
03.08.2019
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
10.08.2019
Vitospari
25.08.2019
CUP-finaali
07.09.2019
Pisteet yhteensä
Eira Kekola11111515151520181520103
Tarja Mikkonen15151311182092
Raili Oksman1313999111612131883
Vuokko Hartikainen7131434
Eila Metsola111627
Airi Savolainen91322
Mirja Kiviniemi1313
Maire Manninen1111

Miesten parikilpailu

Joukkueen nimiKuusiottelu ja CUP-paripeli
19.05.2019
Sepen muistokilpailut
29.06.2019
III V-S kyykkäkisat
06.07.2019
Harjavalta Kyykkä
13.07.2019
SM 5-ottelu ja SM parikilpailut
03.08.2019
Vitospari
25.08.2019
Pisteet yhteensä
Tammer-Kyykkä 16851031544
Ruoveden Karj. 146131336
Kuopion Ks 111920
Kylmäkosken Kyykkä 1101516
Nurmeksen Ks 11515
KSS Helsinki 251015
Helsingin Suoj. Seura 1131115
Imatran Kyykkä 15914
OAMK 21010
Tammer-Kyykkä 2819
KSS Helsinki 12619
Helsingin Suoj. Seura 288
Imatran Kyykkä 277
Ruoveden Karj. 255
V-S Kyykkä 244
Myllykosken Karj. 144
Tammer-Kyykkä 333
Tammer-Kyykkä 422
V-S Kyykkä 122
OAMK 111

Naisten parikilpailu

Joukkueen nimiBoris Karppelan muistokilpailu
18.05.2019
SM-esikisat
08.06.2019
Miesten SM-joukkuekilpailu ja naisten SM-parikilpailu
15.06.2019
Sepen muistokilpailut
29.06.2019
Tapion kyykkä
14.07.2019
Bomba-turnaus
27.07.2019
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
10.08.2019
CUP-finaali
07.09.2019
Pisteet yhteensä
Oriveden Karj. 1101510843
Tammer-Kyykkä 19856533
Ruoveden Karj. 16136631
KSS Helsinki 18111029
OAMK 161521
Rauman Karjalaiset 177
Helsingin Suoj. Seura 155
Myllykosken Karj. 155

Miesten joukkuekilpailu

Joukkueen nimiBoris Karppelan muistokilpailu
18.05.2019
Miesten SM-joukkuekilpailu ja naisten SM-parikilpailu
15.06.2019
Tapion kyykkä
14.07.2019
Bomba-turnaus
27.07.2019
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
10.08.2019
CUP-finaali
07.09.2019
Pisteet yhteensä
Tammer-Kyykkä 161110641548
Nurmeksen Ks 11510101146
OAMK 133851332
Ruoveden Karj. 15138228
OAMK 287924
Helsingin Suoj. Seura 1105318
Tammer-Kyykkä 2631313
KSS Helsinki 14610
Kuopion Ks 199
V-S Kyykkä 188
Kylmäkosken Kyykkä 155
Imatran Kyykkä 122
V-S Kyykkä 211
Imatran Kyykkä 211