CUP-tilanne 2019

Miesten mestaruussarja

Pelaajan nimiBoris Karppelan muistokilpailu
18.05.2019
SM-esikisat
08.06.2019
Sepen muistokilpailut
29.06.2019
III V-S kyykkäkisat
06.07.2019
Tapion kyykkä
14.07.2019
Bomba-turnaus
27.07.2019
SM 5-ottelu ja SM parikilpailut
03.08.2019
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
10.08.2019
Vitospari
25.08.2019
CUP-finaali
07.09.2019
Pisteet yhteensä
Veli-Pekka Ehoniemi151515152020100
Ari Kautto1131113139121880
Valeri Kononen9131571458
Marko Peiponen913181656
Miika Sorvali13915141254
Heikki Mikkolainen1155111042
Petteri Törmänen571628
Lauri Hokkinen791127
Roope Miettunen117422
Markus Toratti51419
Ukko-Pekka Yliranta132814
Pekka Tähtinen8614
Mika Peiponen31013
Andrey Nazarov66
Antti Eronen33
Marko Pöllänen33
Jyrki Juvonen22
Raimo Pikkarainen11

Naisten mestaruussarja

Pelaajan nimiBoris Karppelan muistokilpailu
18.05.2019
SM-esikisat
08.06.2019
Sepen muistokilpailut
29.06.2019
III V-S kyykkäkisat
06.07.2019
Tapion kyykkä
14.07.2019
Bomba-turnaus
27.07.2019
SM 5-ottelu ja SM parikilpailut
03.08.2019
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
10.08.2019
Vitospari
25.08.2019
CUP-finaali
07.09.2019
Pisteet yhteensä
Tiina Viitanen15131513911201490
Riitta Juntunen911131313182088
Hanna Ruotsalainen13151511151876
Päivi Ruotsalainen1111151653
Inkeri Sairanen791228
Enni Yliranta71017

Miesten veteraanisarja

Pelaajan nimiBoris Karppelan muistokilpailu
18.05.2019
SM-esikisat
08.06.2019
Sepen muistokilpailut
29.06.2019
III V-S kyykkäkisat
06.07.2019
Tapion kyykkä
14.07.2019
Bomba-turnaus
27.07.2019
SM 5-ottelu ja SM parikilpailut
03.08.2019
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
10.08.2019
Vitospari
25.08.2019
CUP-finaali
07.09.2019
Pisteet yhteensä
Väinö Oksman9151313131120885
Erkki Nissinen1113119915161884
Kauko Rupponen1515111113181083
Antero Tuutti13993159101470
Pekka Pamilo15141645
Pekka Karhunen11712636
Kalle Paajaste52025
Tenho Tynkkynen5554221
Markku Seppänen575421
Markku Saarinen71219
Juhani Jetsonen711817
Hannu Haikonen17614
Raimo Säppi718
Markku Nenonen325
Jaakko Jokela314
Keijo Pitkä33
Erkki Turunen33
Kauko Kiiski33

Naisten veteraanisarja

Pelaajan nimiBoris Karppelan muistokilpailu
18.05.2019
SM-esikisat
08.06.2019
Sepen muistokilpailut
29.06.2019
III V-S kyykkäkisat
06.07.2019
Tapion kyykkä
14.07.2019
Bomba-turnaus
27.07.2019
SM 5-ottelu ja SM parikilpailut
03.08.2019
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
10.08.2019
Vitospari
25.08.2019
CUP-finaali
07.09.2019
Pisteet yhteensä
Eira Kekola111115151515201898
Tarja Mikkonen15151311182092
Raili Oksman131399911161274
Vuokko Hartikainen7131434
Eila Metsola111627
Airi Savolainen91322
Mirja Kiviniemi1313
Maire Manninen1111

Miesten parikilpailu

Joukkueen nimiKuusiottelu ja CUP-paripeli
19.05.2019
Sepen muistokilpailut
29.06.2019
III V-S kyykkäkisat
06.07.2019
Harjavalta Kyykkä
13.07.2019
SM 5-ottelu ja SM parikilpailut
03.08.2019
Vitospari
25.08.2019
Pisteet yhteensä
Tammer-Kyykkä 168510332
Ruoveden Karj. 1461323
Kylmäkosken Kyykkä 1101516
Nurmeksen Ks 11515
KSS Helsinki 251015
Imatran Kyykkä 15914
Kuopion Ks 11111
OAMK 21010
Tammer-Kyykkä 2819
KSS Helsinki 12619
Helsingin Suoj. Seura 288
Imatran Kyykkä 277
Ruoveden Karj. 255
V-S Kyykkä 244
Helsingin Suoj. Seura 1134
Myllykosken Karj. 144
Tammer-Kyykkä 333
Tammer-Kyykkä 422
V-S Kyykkä 122
OAMK 111

Naisten parikilpailu

Joukkueen nimiBoris Karppelan muistokilpailu
18.05.2019
SM-esikisat
08.06.2019
Miesten SM-joukkuekilpailu ja naisten SM-parikilpailu
15.06.2019
Sepen muistokilpailut
29.06.2019
Tapion kyykkä
14.07.2019
Bomba-turnaus
27.07.2019
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
10.08.2019
CUP-finaali
07.09.2019
Pisteet yhteensä
Oriveden Karj. 1101510843
Tammer-Kyykkä 19856533
Ruoveden Karj. 16136631
KSS Helsinki 18111029
Rauman Karjalaiset 177
OAMK 166
Helsingin Suoj. Seura 155
Myllykosken Karj. 155

Miesten joukkuekilpailu

Joukkueen nimiBoris Karppelan muistokilpailu
18.05.2019
Miesten SM-joukkuekilpailu ja naisten SM-parikilpailu
15.06.2019
Tapion kyykkä
14.07.2019
Bomba-turnaus
27.07.2019
SM-henkilökohtaiset kilpailut ja UKK-kilpailu
10.08.2019
CUP-finaali
07.09.2019
Pisteet yhteensä
Tammer-Kyykkä 1611106437
Nurmeksen Ks 115101035
Ruoveden Karj. 15138228
OAMK 1338519
Helsingin Suoj. Seura 1105318
OAMK 28715
Tammer-Kyykkä 263110
KSS Helsinki 14610
Kuopion Ks 199
V-S Kyykkä 188
Kylmäkosken Kyykkä 155
Imatran Kyykkä 122
V-S Kyykkä 211
Imatran Kyykkä 211