05.09.2020 Knypylkyykkä, Rauma

Miesten mestaruussarja

SijoitusNimiSeuraTulos
1 Kari Mikkonen Ruoveden Karj. 24
2 Heikki Mikkolainen Tammer-Kyykkä 22
3 Mika Kuparinen KSS Helsinki 22
4 Reima Hyvönen Kuopion Ks 18
5 Mika Hakala V-S Kyykkä 17
6 Mika Äikiä V-S Kyykkä 14

Miesten A-sarja

SijoitusNimiSeuraTulos
1 Pekka Sahla V-S Kyykkä 19
2 Kimmo Kuikka KSS Helsinki 15
3 Janne Rahko Tammer-Kyykkä 15
4 Tuomas Himmanen Tammer-Kyykkä 10

Miesten B-sarja

SijoitusNimiSeuraTulos
1 Pasi Sahla V-S Kyykkä 19
2 Anssi Valtonen Kylmäkosken Kyykkä 17
3 Sami Mäkipää Tammer-Kyykkä 16
4 Valtteri Yli-Karro Tammer-Kyykkä 15
5 Tommi Nikula Tammer-Kyykkä 11
6 Tommi Linnamaa Tammer-Kyykkä 9
7 Jami Kettunen Rauman Karjalaiset 3
8 Markku Ruuskanen V-S Kyykkä 2
9 Mika Mähönen Tammer-Kyykkä 1
10 Jarmo Kapli Ruoveden Karj. 0
11 Kauko Seppälä Harjavallan Karj. -1
12 Kari Seppälä Rauman Karjalaiset -1
13 Hannu Harju V-S Kyykkä -3
14 Hannu Rantala OAMK -8
15 Vesa Tuuli Rauman Karjalaiset -10
16 Jouko Kapli Ruoveden Karj. -22
17 Aki Kärhä V-S Kyykkä -22
18 Antero Matikka Rauman Karjalaiset -22

Miesten veteraanisarja

SijoitusNimiSeuraIkähyvitysTulos
1 Kauko Rupponen Kylmäkosken Kyykkä 7.5 26,5
2 Pekka Pamilo KSS Helsinki 5.5 23,5
3 Hannu Haikonen Kylmäkosken Kyykkä 0 15
4 Erkki Kiviniemi V-S Kyykkä 7 13
5 Väinö Oksman Helsingin Suoj. Seura 5 13
6 Tarmo Vajavaara Harjavallan Karj. 5.5 11,5
7 Markku Seppänen Ruoveden Karj. 4.5 5,5
8 Juhani Jetsonen Ruoveden Karj. 4 5
9 Eero Peippo V-S Kyykkä 8 2
10 Jaakko Jokela V-S Kyykkä 10 1
11 Tapio Leino Rauman Karjalaiset 2.5 -3,5
12 Taisto Ketolainen Rauman Karjalaiset 8.5 -16,5
13 Ari Laitinen Rauman Karjalaiset 7 -29

Naisten mestaruussarja

SijoitusNimiSeuraTulos
1 Inka Seppälä Tammer-Kyykkä -6

Naisten A-sarja

SijoitusNimiSeuraTulos
1 Julia Bondarchik Tammer-Kyykkä 10
2 Emma Tuominen V-S Kyykkä 9
3 Natalia Kovru Tammer-Kyykkä 2
4 Minna Lukala V-S Kyykkä -8
5 Hanna Leino Rauman Karjalaiset -12
6 Kristiina Laine Rauman Karjalaiset -78

Naisten veteraanisarja

SijoitusNimiSeuraIkähyvitysTulos
1 Mirja Kiviniemi V-S Kyykkä 5 16
2 Eira Kekola Ruoveden Karj. 7 14
3 Tarja Mikkonen Ruoveden Karj. 5.5 -,5
4 Ulla Aitavaara Rauman Karjalaiset 6 -8
5 Vuokko Hartikainen Ruoveden Karj. 4 -36

Juniorit 15v

SijoitusNimiSeuraTulos
1 Emma Aitavaara Rauman Karjalaiset -26

Juniorit 12v

SijoitusNimiSeuraTulos
1 Isla Mikkonen Ruoveden Karj. -42

Juniorit 10v

SijoitusNimiSeuraTulos
1 Sinna Mikkonen Ruoveden Karj. -6
2 Valle Valtonen Kylmäkosken Kyykkä -13

Naisten parikilpailu

SijoitusJoukkuePelaajat
1 Tammer-Kyykkä Inka Seppälä, Julia Bondarchik
2 Rauman Karjalaiset 1 Hanna Leino, Ulla Aitavaara
3 Ruoveden Karj. Isla Mikkonen, Sinna Mikkonen, Tarja Mikkonen
4 Rauman Karjalaiset 2 Pirkko Rautevaara, Emma Aitavaara

Miesten parikilpailu

SijoitusJoukkuePelaajat
1 Tammer-Kyykkä 1 Heikki Mikkolainen, Tuomas Himmanen
2 Tammer-Kyykkä Janne Rahko, Sami Mäkipää
3 KSS Helsinki Kimmo Kuikka, Mika Kuparinen
4 Seka 1 Väinö Oksman, Pekka Pamilo
Print Friendly, PDF & Email