Kilpailutulokset 2004

  • Joukkue- ja paripelin CUPTilanne
  • Henkilökohtainen CUPTilanne
  • MaaottelukarsintaTilanne
  • PiirimestaruuskisatTulokset
  • SM-Hallikisat Kuopio 3.1.2004 Tulokset
  • Turku Hukin ja Ykin kisa CUP 8.5.2004 Tulokset
  • Sauvo Raunon Malja 8.5.2004 Tulokset
  • Boris Karppelan kisa Helsinki CUP 16.5.2004 Tulokset
  • Väinön kyykkä, Äänekoski 22.5.2004 Tulokset
  • Sulo Juvosen muistokilpailu, Imatra 23.5.2004 Tulokset
  • Brahea tunaus, Lieksa 30.5.2004 Tulokset
  • Kuusankoski 5.6.2004 Tulokset
  • Kosken Rebekka, Kylmäkoski, 6.6.2004
  • SM Esikisat, Kuopio 12.6.2004 Tulokset
  • Porvoon mitalla, Porvoo CUP 13.6.2004 Tulokset
  • SM-paripelit, 19.6.2004 Tulokset
  • SM-joukkuepeli, 19.6.2004 Tulokset
  • Nääs-kyykkä, Tampere 3.7.2004 Tulokset
  • Lieto 4.7.2004 Tulokset
  • Reino Puoskarin muistokyykkä, Juuka 10.7.2004 Tulokset
  • Bomba-turnaus, Nurmes CUP 11.7.2004 Tulokset
  • Imatran Impi, Imatra CUP 17.7.2004 Tulokset
  • Valassi CUP 24.7.2004 Tulokset
  • Konosten kisa 1.8.2004
  • SM-viisiottelu 7.8.2004 Tulokset
  • SM-henkilökohtainen 14.8.2004 Tulokset
  • Varkaus Elokisa 21.8.2004 Tulokset
  • Santun Seiska Grand Prix Kuopio 28.8.2004 Tulokset
  • Vitospari Kuopio 29.8.2004 Tulokset
  • Savonlinna CUP 5.9.2004 Tulokset
  • UKK-kilpailu 11.9.2004 Tulokset
  • Maaottelu Suomi-Ruotsi Suomessa, 18.9.2004
  • Laukaa, 25.9.2004 Tulokset
  • Markkina-kyykkä, Ruokolahti, 9.10.2004 Tulokset

Naisten parikilpailu ja miesten joukkuekilpailu CUP 2004

 

Naisten parikilpailu        tulos
1   Kuusaan Latu 1.         46
2   Juuan Kyykkäseura 1     41
3   Kuusaan Latu 2.         19

Miesten joukkuekilpailu
1 Kuopion Kyykkäseura 1 42
2 Tammer-Kyykkä 1. 40
3 Kuusaan Latu 30


Alkuun


Henkilökohtainen CUP-kilpailu 2004

MM-sarja                seura           tulos
1   Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä   81
3   Nissinen Erkki      Kuopion Ks      55
2   Rautiainen Esko     Kuopion Ks      55
            
NM-sarja
1   Juntunen Riitta     Juuan Kyykkäs.  93
2   Kautto Anu          Kuusaan Latu    85
3   Metsola Eila        Sauvon Karj.    60

MV-sarja
1   Paajaste Kalle      Kss H.ki        71
2   Ahola Markku        Kuusaan Latu    59
3   Petjakko Herman     Salmin Kyykkä   53

Alkuun


Maaottelun karsinta

                    
Suomi- Ruotsi- Venäjä- Viro maaotteluun tulivat valituiksi:

Naisten parikilpailu
Riitta Juntunen     Juuka       35 valintapistettä
Katja Talvirinne    Imatra      26 valintapistettä
(varalle Anu Kautto)

Miesten joukkue
Veli-Pekka Ehoniemi Tampere     23 valintapistettä (Kapteeni)
Jukka Tanninen      Imatra      22
Marko Peiponen      Nurmes      22
Tuomo Nissinen      Tampere     21
(varalle Väinö Oksman)

Alkuun


Piirimestaruuskisat: Etelä-Karjalan piiri 22.8.2004, Ruokolahti

Henkilökohtainen peli

MM Sarja
1. Jukka Tanninen      Imatran Kyykkä    +26
2. Jyrki Juvonen       Imatran Kyykkä    +24
3. Veli-Pekka Juvonen  Imatran Kyykkä    +17

MV Sarja
1. Olavi Silventoinen  Parikkalan Ks     +6   +20  +26
2. Erkki Manninen      Imatran Kyykkä    +4.5 +15  +19.5
3. Eino Lötjönen       Parikkalan Ks     +5.5 +9   +14.5

MB Sarja
1. Jarno Hyyryläinen   Imatran Kyykkä    +14
2. Sami Pyykkö         Imatran Kyykkä    +11

NA Sarja
1. Katja Talvirinne    Imatran Kyykkä    +10

NV Sarja
1. Laina Juvonen       Imatran Kyykkä     +2

JT Sarja
1. Jenna Juvonen       Imatran Kyykkä    -28


Henkilökohtainen viisiottelu

MM Sarja
1. Jyrki Juvonen       Imatran Kyykkä    +74
2. Jukka Tanninen      Imatran Kyykkä    +71.5

MV Sarja
1. Olavi Silventoinen  Parikkalan Ks     +68
2. Erkki Manninen      Imatran Kyykkä    +50.5

MB Sarja
1. Jarno Hyyryläinen   Imatran Kyykkä    +50
2. Sami Pyykkö         Imatran Kyykkä    +45

Alkuun


SM-hallimestaruuskilpailut, Kuopio 3.1.2004

Miesten mestaruussarja
1   Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä         28
2   Ehoniemi Veli-Pekka   Tammer-Kyykkä          27
3   Rautiainen Esko       Kuopion Ks             26
4   Peiponen Marko        Nurmeksen Kyykkäseura  24
5   Kautto Ari            Kuusaan Latu           23
6   Vedenpää Juha         Kylmäkos.Kyykkä        23
7   Peiponen Pentti       Kuopion Ks             22
8   Pöllänen Marko        Varkauden Ks           20
9   Juvonen Veli-Pekka    Imatran Kyykkä         20
10  Peiponen Mika         Nurmeksen Kyykkäseura  20
11  Varis Juha            Imatran Kyykkä         19
12  Tähtinen Pekka        Tammer-Kyykkä          19
13  Rajasuo Juha          Pielaveden Ks          18
14  Tuutti Antero         Tammer-Kyykkä          17
15  Kotilainen Erkki      Tupla-O                15
16  Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä         15

Naisten mestaruussarja
1 Juntunen Riitta Juuan Kyykkäs. 17
2 Hotokka Sisko Mikkelin Karj. 13
3 Kautto Anu Kuusaan Latu 7

Naisten A-sarja
1 Willman Rauni Juuan Kyykkäs. 13
2 Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 10

Naisten B-sarja
1 Rajala Kirsi Kuusaan Latu -2
2 Sillanpää Tuija Kuusaan Latu -38

Naisten veteraanisarja
1 Miettinen Aino Juuan Kyykkäs. -9,5
2 Nikkola Hilkka Kss H.ki -16

Miesten A-sarja
1 Mikkonen Kari Tammer-Kyykkä 23 22
2 Pikkarainen Raimo Varkauden Ks 23 16
3 Koikkalainen Ari Varkauden Ks 22
4 Halonen Unto Juuan Kyykkäs. 20
5 Juntunen Seppo Iis-Kar Kyykkä 19
6 Mikkonen Juha Tammer-Kyykkä 19
7 Pikkarainen Kalevi Varkauden Ks 18
8 Hotokka Eero Mikkelin Karj. 18
9 Räsänen Seppo Kuopion Ks 17
10 Nissinen Tuomo Tammer-Kyykkä 16
11 Niskanen Jyri Pielaveden Ks 15
12 Peiponen Jaakko Nurmeksen Kyykkäseura 14
13 Joru Erkki Iis-Kar Kyykkä 13
14 Miettinen Pentti Juuan Kyykkäs. 11
15 Vainikainen Juha Pielaveden Ks 11
16 Kinnunen Jorma Tupla-O 10
17 Laitinen Kari Tupla-O 9
18 Kivistö Tero Kylmäkos.Kyykkä 8
19 Nuutinen Janne Pielaveden Ks 7
20 Laukkarinen Pertti Tupla-O 6
21 Hautamäki Martti Varkauden Ks 3

Miesten B-sarja
1 Karhu Sami Nurmeksen Kyykkäseura 21
2 Ruutala Jouko Pielaveden Ks 19 22
3 Nenonen Markku Kuusaan Latu 19 18
4 Iivarinen Seppo Porvoon S Koiv. 18
5 Wessman Reijo Tupla-O 16
6 Ahonen Erkki Suonenjoen Latu 16
7 Pellikka Taisto Kuusaan Latu 15
8 Karhunen Pekka Suonenjoen Latu 14
9 Karhu Aleksi Nurmeksen Kyykkäseura 11
10 Valkonen Jarkko Tupla-O 10
11 Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 9
12 Nuutinen Jari Juuan Kyykkäs. 9
13 Ruutala Juha Pielaveden Ks 5
14 Nevalainen Pekka Kss H.ki 5
15 Laitinen Kari Kuusaan Latu 2
16 Seppälä Juho Kylmäkos.Kyykkä -7
17 Huopainen Esko Kuusaan Latu -8
18 Jalli Petri Kylmäkos.Kyykkä -19
19 Maksimainen Ilkka Pielaveden Ks -28

Miesten veteraanisarja
1 Herneaho Toivo Ääneseudun Ks 31 *SE*
2 Kilkkinen Heikki Tammer-Kyykkä 24
3 Saastamoinen Olavi Iis-Kar Kyykkä 23
4 Jokinen Kalevi Iis-Kar Kyykkä 22
5 Lampinen Oiva Juuan Kyykkäs. 21
6 Kitula Antero Porvoon S Koiv. 20
7 Ahola Markku Kuusaan Latu 19
8 Hotokka Keijo Mikkelin Karj. 19
9 Purmonen Reino Porvoon S Koiv. 19
10 Karvonen Pentti Porvoon S Koiv. 19
11 Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 18
12 Hämäläinen Erkki Iis-Kar Kyykkä 18
13 Paajaste Kalle Kss H.ki 17
14 Manninen Erkki Imatran Kyykkä 17
15 Parkkinen Viljo Tupla-O 16
16 Silventoinen Olavi Parikkalan Ks 15
17 Hirsso Sakari Kss H.ki 15
18 Pulkkinen Voitto Tupla-O 14
19 Toivokainen Oskari Kss H.ki 13
20 Karioja Veikko Ääneseudun Ks 13
21 Hotokka Heimo Mikkelin Karj. 12
22 Onatsu Niilo Siilin Kyykkä 12
23 Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 5,5
24 Roslund Paavo Tammer-Kyykkä 2,5
25 Viitaluoto Kalevi Tammer-Kyykkä -1
26 Rahikainen Paavo Kss H.ki -3

Naisten parikilpailu
1 Juuan Kyykkäseura Riitta Juntunen, Rauni Willman
2 Kuusaan Latu Kirsi Rajala, Tuija Sillanpää

Miesten joukkuekilpailu (joukkueita 16)
1 Imatran Kyykkä1 Juvonen Jyrki, Juvonen Veli-Pekka
Tanninen Jukka, Varis Juha
2 Juuan Kyykkäseura Halonen Unto, Lampinen Oiva
Miettinen Pentti, Nuutinen Jari
3 Varkauden Kyykkäseura Koikkalainen Ari, Pöllänen Marko
Pikkarainen Raimo, Pikkarainen Kalevi
4 Nurmeksen Kyykkäseura Peiponen Jaakko, Peiponen Marko
Peiponen Mika, Karhu Sami


Alkuun


HUKIN JA YKIN - KISAT 8.5.2004 TURKU
                                
    OSALLISTUJAT:                           
                                
    henkilökohtainen    87  osanottajaa             
    joukkuekilpailu     14  joukkuetta              
    parikilpailu        4   paria               
                                
JOUKKUEKILPAILU:                                
1   Kuopion Kyykkäseura Rautiainen Esko, Nissinen Erkki, Peiponen Pentti, Vilhunen Juha
2   Raision Karjalaiset I Pitkänen Pekka, Luoma Roger, Virtanen Mika, Ruohonen Mikko 
3   Tammer-Kyykkä Ehoniemi Veli-Pekka, Mikkonen Juha, Mikkonen Kari, Juutilainen Jorma
4   Eskilstunan Kyykkäseura Korkeamäki Tapani, Lehtola Urho, Tanskanen Juhani, Ahonen Matti
5   Kylmäkosken Kyykkä Valtonen Anssi, Rupponen Kauko, Vedenpää Juha, Kivistö Tero                  
6   Liedon Karjalaseura I Haliseva Tapio, Haliseva Esa, Pentikäinen Jari, Saarinen Markku
7   Raision karjalaiset II Kottonen Pentti, Saarinen Karri, vHyvönen Juha, Haverinen Ossi
                                
PARIKILPAILU:                           
1   Juuan Kyykkäseura        Juntunen Riitta, Willman Rauni              
2   Kylmäkosken kyykkä       Aalto Reija, Aalto Sari             
3   Sauvon karjalaisseura    Kiviniemi Mirja, Metsola Eila               
4   Karjalan sivistysseura   Nikkola Hilkka, Simaldina Marita                
                                
MIESTEN MESTARUUSSARJA:	
1   Juvonen Veli-Pekka  Imatran Kyykkä          25  uusinta 26
2   Oksman Väinö        Helsingin Suojärviseura 25  uusinta 25
3   Nissinen Erkki      Kuopion Kyykkäseura     25  uusinta 23
4   Virtanen Mika       Raision Karjalaiset     24      
5   Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä           24      
6   Rupponen Kauko      Kylmäkosken Kyykkä      23      
7   Juvonen Jyrki       Imatran Kyykkä          23      
8   Rautiainen Esko     Kuopion Kyykkäseura     23      
9   Vedenpää Juha       Kylmäkosken Kyykkä      23      
10  Lehikoinen Ossi     Juuan Kyykkäseura       22      
11  Rautio Rauno        Sauvon karjalaisseura   22      
12  Tanninen Jukka      Imatran Kyykkä          21      
13  Varis Juha          Imatran Kyykkä          21      
14  Vilhunen Juha       Kuopion Kyykkäseura     21      
15  Valtonen Anssi      Kylmäkosken Kyykkä      20      
16  Tuutti Antero       Tammer-Kyykkä           19      
17  Tähtinen Pekka      Tammer-Kyykkä           19      
18  Peiponen Pentti     Kuopion Kyykkäseura     18      
                                
NAISTEN MESTARUUSSARJA:                                
1   Juntunen Riitta     Juuan Kyykkäseura       21      
2   Kiviniemi Mirja     Sauvon karjalaisseura   16      
3   Metsola Eila        Sauvon karjalaisseura   12      
4   Rokka Leila         Sauvon karjalaisseura    0       
                               
NAISTEN A-SARJA:	
1   Aalto Reija         Kylmäkosken kyykkä       9       
2   Aalto Sari          Kylmäkosken kyykkä       9       
3   Willman Rauni       Juuan Kyykkäseura        7       
4   Zimaldina Marita    Karjalan sivistysseura   6       
5   Talvirinne Katja    Imatran Kyykkä          -3      
6   Sillanpää Tuija     Kuusaan Latu           -12     
7   Nikkola Hilkka      Karjalan sivistysseura -14     
8   Oksman Raili        Helsingin suojärviseura-36     
                                
JUNIORI POJAT 15:	
1   Rautio Petri        Sauvon karjalaisseura   12      
                                
JUNIORI POJAT 8:	
1   Taskinen Santeri    Karjalan sivistysseura -11     
                                
JUNIORI TYTÖT 8:                                
1   Taskinen Anitra     Karjalan sivistysseura -40     

MIESTEN VETERAANISARJA:	
1   Juutilainen Jorma   Tammer-Kyykkä           22+5,5= 27.5    
2   Ehoniemi Pentti     Kylmäkosken Kyykkä      18+9,0= 27  
3   Paajaste Kalle      Karjalan sivistysseura  22+4,5= 26.5    
4   Haverinen Ossi      Raision Karjalaiset     19+3,5= 22.5    
5   Rosnell Altti       Nakkilan karjalaiset    20+2,0= 22  
6   Korkeamäki Tapani   Eskilstunan Kyykkäseura 21+1,0= 22  
7   Kopponen Paavo      Turun Uusi Karjalaseura 13+8,5= 21.5    
8   Kopponen Aarne      Turun Uusi Karjalaseura 16+4,0= 20  
9   Karvonen Pentti     Porvoon Seudun Koiv.    13+6,5= 19.5    
10  Suoknuutti Seppo    Kuusaan Latu            15+4,0= 19  
11  Eisala Keijo        Raision Karjalaiset     12+6,5= 18.5    
12  Toivokainen Oskari  Karjalan sivistysseura  11+7,0= 18  
13  Telkkinen Erno      Turun Uusi Karjalaseura  9+7,0=  16  
14  Hirsso Sakari       Karjalan sivistysseura  14+0,5= 14.5    
15  Oksman Reijo        Eskilstunan Kyykkäseura 10+4,0= 14  
16  Taskinen Mauri      Karjalan sivistysseura  11+2,0= 13  
17  Roslund Paavo       Tammer-Kyykkä            6+4,5= 10.5    
18  Virolainen Eino     Liedon Karjalaseura      0+7,0=  7   
19  Tattari Yrjö        Raision Karjalaiset      0+7,0=  7   
20  Heinemaa Tuomo      Liedon Karjalaseura     -5+8,0=  3   
21  Hiltunen Eino       Raision Karjalaiset     -8+8,0=  0   
22  Rahikainen Paavo    Karjalan sivistysseura  -9+8,0= -1  
                                
MIESTEN A-SARJA:	
1   Mikkonen Juha       Tammer-Kyykkä               25      
2   Mikkonen Kari       Tammer-Kyykkä               23      
3   Vepsä Jouko         Nakkilan karjalaiset        23      
4   Ruohonen Mikko      Raision Karjalaiset         22      
5   Saarinen Karri      Raision Karjalaiset         22      
6   Finnholm Kenneth    Sauvon karjalaisseura       21      
7   Hyvönen Juha        Raision Karjalaiset         20      
8   Haliseva Tapio      Liedon Karjalaseura         20      
9   Kivistö Tero        Kylmäkosken Kyykkä          20      
10  Parikka Kari        Karjalan sivistysseura      18      
11  Luoma Roger         Raision Karjalaiset         18      
12  Pentikäinen Jari    Liedon Karjalaseura         17      
13  Bogdanoff Pertti    Sauvon karjalaisseura       16      
14  Peippo Eero         Liedon Karjalaseura         14      
15  Tallgren Erik       Karjalan sivistysseura      10      
                                
MIESTEN B-SARJA:                                
1   Haliseva Esa        Liedon Karjalaseura         22      
2   Pitkänen Pekka      Raision Karjalaiset         21      
3   Kottonen Pentti     Raision Karjalaiset         18      
4   Nevalainen Pekka    Karjalan sivistysseura      16      
5   Kuusio Mikko        Imatran Kyykkä              16      
6   Saarinen Markku     Liedon Karjalaseura         15      
7   Ahonen Jussi        Imatran Kyykkä              14      
8   Siikanen Heikki     Turun Uusi Karjalaseura     13      
9   Ahonen Matti        Eskilstunan Kyykkäseura     13      
10  Tanskanen Juhani    Eskilstunan Kyykkäseura     13      
11  Hyvönen Markku      Liedon Karjalaseura         13      
12  Lehtola Urho        Eskilstunan Kyykkäseura     12      
13  Jokela Jaakko       Turun Uusi Karjalaseura      8       
14  Ruuskanen Markku    Turun Uusi Karjalaseura      4       
15  Kottonen Martti     Raision Karjalaiset          1       
16  Akkanen Jaakko      Imatran Kyykkä              -1      
17  Nevala Raimo        Eskilstunan Kyykkäseura     -1  	

Alkuun


Raunon Malja, Sauvo    8.5.2004            
                    
sij nimi                 seura               srj ihy tulos
1   Rautiainen Esko      Kuopion Ks          1MM     25
2   Peiponen Pentti      Kuopion Ks          1MM     25
3   Vilhunen Juha        Kuopion Ks          1MM     25
4   Oksman Väinö         Hels. Suoj.         1MM     24
5   Nissinen Erkki       Kuopion Ks          1MM     24
6   Tuutti Antero        Tammer-Kyykkä       1MM     23
7   Lehikoinen Ossi      Juuan Ks            1MM     23
8   Valtonen Anssi       Kylmäkos.Kyykkä     1MM     22
9   Rautio Rauno         Sauvon Karj.        1MM     22
10  Ehoniemi Veli-Pekka  Tammer-Kyykkä       1MM     20
11  Vedenpää Juha        Kylmäkos.Kyykkä     1MM     19
12  Tähtinen Pekka       Tammer-Kyykkä       1MM     14
13  Kiviniemi Erkki      Sauvon Karj.        1MM     13
14  Tanninen Jukka       Imatran Kyykkä      1MM     13
15  Virtanen Mika        Raision Karjalaiset 1MM     12
16  Varis Juha           Imatran Kyykkä      1MM     10

1   Mikkonen Juha        Tammer-Kyykkä       2MA     21
2   Mikkonen Kari        Tammer-Kyykkä       2MA     20
3   Luoma Roger          Raision Karjalaiset 2MA     19
4   Parikka Kari         Kss H.ki            2MA     16
5   Peippo Eero          Liedon Karj.        2MA     16
6   Pentikäinen Jari     Liedon Karj.        2MA     15
7   Hyvönen Juha         Raision Karjalaiset 2MA     15
8   Kivistö Tero         Kylmäkos.Kyykkä     2MA     12
9   Tallgren Erik        Kss H.ki            2MA     10
10  Bogdanoff Pertti     Sauvon Karj.        2MA      8
11  Finnholm Kenneth     Sauvon Karj.        2MA      6
12  Saarinen Karri       Turun Viipuril.     2MA      2

1   Haliseva Esa         Liedon Karj.        3MB     18
2   Kottonen Pentti      Raision Karjalaiset 3MB     15
3   Ahonen Jussi         Imatran Kyykkä      3MB     10
4   Kuusio Mikko         Imatran Kyykkä      3MB      9
5   Pitkänen Pekka       Raision Karjalaiset 3MB      9
6   Nevalainen Pekka     Kss H.ki            3MB      8
7   Kottonen Martti      Raision Karjalaiset 3MB      4
8   Hyvönen Markku       Liedon Karj.        3MB     -6

1   Suoknuuti Seppo      Kuusaan Latu        4MV     22
2   Paajaste Kalle       Kss H.ki            4MV 4.5 19.5
3   Juutilainen Jorma    Tammer-Kyykkä       4MV 5.5 15.5
4   Hirsso Sakari        Kss H.ki            4MV 0.5 12.5
5   Taskinen Mauri       Kss H.ki            4MV     11
6   Toivokainen Oskari   Kss H.ki            4MV 7    9
7   Haverinen Ossi       Raision Karjalaiset 4MV      6.5
8   Roslund Paavo        Tammer-Kyykkä       4MV 4.5  5.5
9   Rahikainen Paavo     Kss H.ki            4MV 8    5

1   Juntunen Riitta      Juuan Kyykkäs.      5NM     17
2   Rokka Leila          Sauvon Karj.        5NM     12
3   Metsola Eila         Sauvon Karj.        5NM     10
4   Kiviniemi Mirja      Sauvon Karj.        5NM     10

1   Zimaldina Marita     Kss H.ki            6NA      8
2   Aalto Reija          Kylmäkos.Kyykkä     6NA      6
3   Willman Rauni        Juuan Kyykkäs.      6NA      5
4   Rautio Tuire         Sauvon Karj.        6NA      3
5   Oksman Raili         Hels. Suoj.         6NA      2

1   Aalto Sari           Kylmäkos.Kyykkä     7NB      0
2   Nikkola Hilkka       Kss H.ki            7NB     -2
3   Sillanpää Tuija      Kuusaan Latu        7NB     -6

1   Taskinen Anitra      Kss H.ki            8J     -35
2   Taskinen Santeri     Kss H.ki            8J     -44

1   Rautio Petri         Sauvon Karj.        9J      13
                    
Naisten parikilpailu	
1   Juuan Kyykkäseura        Riitta Juntunen, Rauni Willman          
2   Sauvon Karjalaisseura 2  Tarja Rautio, Tuire Rautio          
3   Sauvon Karjalaisseura 1  Eila Metsola, Mirja Kiviniemi           
4   Karjalan Sivistysseura 1 Marita Simaldina, Hilkka Nikkola            
5   Kylmäkosken Kyykkä       Reija Aalto, Sari aalto

Miesten parikilpailu    (12 paria)	
1   Tammer-Kyykkä 3         Antero Tuutti, Pekka Tähtinen           
2   Imatran Kyykkä 1        Jukka Tanninen, Juha Varis          
3   Kuopion Kyykkäseura 2   Erkki Nissinen, Juha Vilhunen           
4   Kylmäkosken Kyykkä      Tero Kivistö, Anssi Valtonen			

Alkuun


Helsinki 16.5.2004   Tulokset        
                
1   Valtonen Anssi       Kylmäkosken Kyykkä        1MM 26
2   Rautiainen Esko      Kuopion Ks                1MM 25
3   Lehikoinen Ossi      Juuan Ks                  1MM 24
4   Ehoniemi Veli-Pekka  Tammer-Kyykkä             1MM 23
5   Tähtinen Pekka       Tammer-Kyykkä             1MM 22
6   Nissinen Erkki       Kuopion Ks                1MM 22
7   Rautio Rauno         Sauvon Ks                 1MM 21
8   Juvonen Veli-Pekka   Imatran Kyykkä            1MM 21
9   Oksman Väinö         Helsingin Suoj. seura     1MM 20
10  Varis Juha           Imatran Kyykkä            1MM 19
11  Tuutti Antero        Tammer-Kyykkä             1MM 19
12  Juvonen Jyrki        Imatran Kyykkä            1MM 19
13  Tanninen Jukka       Imatran Kyykkä            1MM 18
14  Virtanen Mika        Raision Karj.             1MM 18
15  Kononen Valeri       Helsingin Suoj. seura     1MM 17
16  Kautto Ari           Kuusaan Latu              1MM 16

1   Mikkonen Kari        Tammer-Kyykkä             2MA 21 
2   Säppi Raimo          Helsingin Suoj. seura     2MA 17
3   Tallgren Erik        KSS H:ki                  2MA 17
4   Parikka Kari         KSS H:ki                  2MA 16
5   Pentikäinen Jari     Liedon Karj.              2MA 14
6   Haliseva Tapio       Liedon Karj.              2MA  9
7   Hyvönen Juha-Pekka   Raision Karj.             2MA  9
8   Kuikka Kimmo         KSS H:ki                  2MA  8
9   Kononen Raimo        Helsingin Suoj. seura     2MA  5
10  Saarinen Karri       Raision Karj.             2MA  5
11  Peippo Eero          Liedon Karj.              2MA  2
12  Bogdanoff Pertti     Sauvon Ks                 2MA  1

1   Pitkänen Pekka       Raision Karj.             3MB 24
2   Nuutinen Jouni       Pielaveden Karj.          3MB 18
3   Siikanen Heikki      Turun Uusi Karjalaseura   3MB 15
4   Laitinen Kari        Kuusaan Latu              3MB 15
5   Väkiparta Erik       Porvoon Seudun Koiv.      3MB 14
6   Nevalainen Pekka     KSS H:ki                  3MB 14
7   Haliseva Esa         Liedon Karj.              3MB 11
8   Jokela Jaakko        Turun Uusi Karjalaseura   3MB  9
9   Saarinen Markku      Liedon Karj.              3MB  8
10  Kononen Valentin     Helsingin Suoj. seura     3MB  5
11  Suhonen Ari-Pekka    Turun Uusi Karjalaseura   3MB -8

1   Juntunen Riitta      Juuan Ks                  5NM 15
2   Kautto Anu           Kuusaan Latu              5NM  6
3   Kiviniemi Mirja      Sauvon Ks                 5NM -1

1   Rautio Tuire         Sauvon Ks                 6NA 11
2   Rautio Tarja         Sauvon Ks                 6NA  6
3   Aalto Reija          Kylmäkosken Kyykkä        6NA  5
4   Laitinen Merja       Kuusaan Latu              6NA  3
5   Talvirinne Katja     Imatran Kyykkä            6NA  0
6   Zimaldina Marita     KSS H:ki                  6NA -3

1   Rajala Kirsi         Kuusaan Latu              7NB -7
2   Nousiainen Liisa     Helsingin Suoj. seura     7NB -8
3   Aalto Sari           Kylmäkosken Kyykkä        7NB -10
4   Ukkonen Irma         Liedon Karj.              7NB -12
5   Sillanpää Tuire      Kuusaan Latu              7NB -28

1   rautio Petri         Sauvon Ks                  8J  15

1   Kautto Ida           Kuusaan Latu               9J -15
2   Kautto Aki           Kuusaan Latu               9J -50

1   Karhunen Juho        Salmin Kyykkä             4MV 28
2   Paajaste Kalle       KSS H:ki                  4MV 20.5
3   Karvonen Pentti      Porvoon Seudun Koiv.      4MV 19.5
4   Petjakko Herman      Salmin Kyykkä             4MV 18
5   Karhu Vilho          Oriveden Karj.            4MV 17.5
6   Ahola Markku         Kuusaan Latu              4MV 17
7   Suoknuuti Seppo      Kuusaan Latu              4MV 17
8   Hirsso Sakari        KSS H:ki                  4MV 16.5
9   Marjomaa Jaakko      Liedon Karj.              4MV 15.5
10  Inkeroinen Jorma     Salmin Kyykkä             4MV 15.5
11  Juutilainen Jorma    Tammer-Kyykkä             4MV 11.5 
12  Toivokainen Oskari   KSS H:ki                  4MV 11
13  Pulkkinen Voitto     Tupla-O                   4MV 10
14  Toroi Arto           Salmin Kyykkä             4MV  5.5
15  Roslund Paavo        Tammer-Kyykkä             4MV  3.5
16  Kilkkinen Heikki     Tammer-Kyykkä             4MV  3
17  Taskinen Mauri       KSS H:ki                  4MV  1
18  Järvinen Leo         Kuusaan Latu              4MV -2.5
19  Rahikainen Paavo     KSS H:ki                  4MV -9
                
Naisten parikilpailu	
1   Kuusaan Latu 1.         
2   Sauvon Karjalaisseura 2         
3   Kylmäkosken Kyykkä          
4   Helsingin Suoj. Seura           
5   Sauvon Karjalaisseura 1         
6   Karjalan Sivistysseura          
7   Kuusaan Latu 2          
8   Juuan Kyykkäseura           

Miesten joukkuekilpailu	
1   Tammer-Kyykkä           
2   Imatran Kyykkä          
3   Helsingin Suoj.         
4   Raision Karjalaiset         
5   Kuusaan Latu            
6   Liedon Karjalaiset          
7   Karjalan Sivistysseura 1            
8   Karjalan Sivistysseura 2

 


Alkuun


VÄINÖN KYYKKÄ TULOKSET 22.5.2004
                    
MM       
  1.    RAUTIAINEN  ESKO      KUOPION  KYYKKÄSEURA    +26     
  2.    PÖLLÄNEN  MARKO       VARKAUDEN  KS           +24     
  3.    TÄHTINEN  PEKKA       TAMMER-KYYKKÄ           +23 papu4/4 
  4.    EHONIEMI  VELI-PEKKA  TAMMER-KYYKKÄ           +23 papu4/6 
  5.    PEIPONEN MIKA         NURMEKSEN KS            +22     
  6.    KOTILAINEN  ERKKI     TUPLA-O  LAUKAA         +22     
  7.    PEIPONEN  PENTTI      KUOPION  KYYKKÄSEURA    +21     
  8.    TUUTTI  ANTERO        TAMMER-KYYKKÄ           +20     
  9.    PEIPONEN  MARKO       NURMEKSEN KS            +19     
 10.    NISSINEN  ERKKI       KUOPION  KYYKKÄSEURA    +18     
 11.    PÄIVINEN  HANNU       JUUAN KYYKKÄSEURA       +15     
                    
MA              
  1.    MIKKONEN  KARI        TAMMER-KYYKKÄ           +21     
  2.    RÄSÄNEN  SEPPO        KUOPION  KYYKKÄSEURA    +18     
  3.    VAINIKAINEN  JUHA     PIELAVEDEN KS           +17     
  4.    NISKANEN  JYRI        PIELAVEDEN KS           +16     
  5.    KOIKKALAINEN  ARI     VARKAUDEN  KS           +15     
  6.    PIKKARAINEN KALEVI    VARKAUDEN  KS           +13 papu9   
  7.    LAUKKARINEN  PERTTI   TUPLA-O  LAUKAA         +13 papu7   
  8.    PIKKARAINEN  RAIMO    VARKAUDEN  KS           +13 hu6 
  9.    HALONEN  UNTO         JUUAN KYYKKÄSEURA       +12     
 10.    LAITINEN  KARI        TUPLA-O  LAUKAA         +11 hu9 
 11.    KINNUNEN  JORMA       TUPLA-O  LAUKAA         +11 hu12    
                    
MB              
  1.    VALKONEN  JARKKO      TUPLA-O  LAUKAA         +17     
  2.    JUTILA MIKKO          ORIVEDEN KARJALAISET    +13 hu5 
  3.    NUUTINEN  JARI        JUUAN KYYKKÄSEURA       +13 hu6 
  4.    JUTILA  MARKKU        ORIVEDEN KARJALAISET    +11 papu8   
  5.    HARAKKA  JARMO        NURMEKSEN KS            +11 papu6   
  6.    HÄRKIN  ERKKI         NURMEKSEN KS             +4      
  7.    PÄÄKKÖNEN  KEIJO      PIELAVEDEN KS            -1      
  8.    KUJANPÄÄ TOMMI        TUPLA-O  LAUKAA          -2      
  9.    MÄKISALO  HANNU       ÄÄNESEUDUN KYYKKÄ        -4      
 10.    ALAVUOTUNKI  RISTO    PIELAVEDEN KS            -6      
                    
MV                                                       I-HYV.  L-TUL.
  1.    KARHU  VILHO          ORIVEDEN  KARJ       +19    +5,5    =+24,5
  2.    LAMPINEN  OIVA        JUUAN  KYYKKÄS.      +17    +5,0    =+22,0
  3.    PARKKINEN  VILJO      TUPLA-O              +15    +4,0    =+19,0
  4.    KARIOJA  VEIKKO       ÄÄNES. KYYKKÄ        +16    +3,0    =+19,0
  5.    JUUTILAINEN  JORMA    TAMMER-KYYKKÄ         +9    +5,5    =+14,5
  6.    PULKKINEN  VOITTO     TUPLA-O               +9    +4,0    =+13,0
  7.    TASKINEN  MAURI       KSS  H:KI            +11    +2,0    =+13
  8.    KAJARINNE  ARVO       ORIVEDEN  KARJ       -13    +4,5    = -8,5
                    
NM              
  1.    JUNTUNEN  RIITTA      JUUAN  KYYKKÄS.      +22     
                    
NA              
  1.    WILLMAN  RAUNI        JUUAN  KYYKKÄS.      +11     
                    
                    
                    
                    
JOUKKUEKILPAILU	
  1.    TAMMER-KYYKKÄ               
    Joukkueessa pelasivat: Mikkonen,Tähtinen, Ehoniemi, Juutilainen/Tuutti
  2.    VARKAUDEN KS                
    Joukkuella: Pikkarainen, Pikkarainen, Koikkalainen, Pöllänen      
  3.    KUOPION  KYYKKÄS.               
    Joukkueella: Rautiainen, Nissinen, Peiponen, Räsänen        
  4.    NURMEKSEN KS                
    Joukkueella: Härkin, Peiponen, Peiponen, Harakka      
                    
 Seuraavat sijoitukset alkuottelujen perusteella:  
 
  5.    JUUAN KYYKKÄS.      4 / +3      
    Joukkueella: Päivinen, Halonen, Nuutinen, Lampinen              
  6.    TUPLA-O 1.      4 / -2      
    Joukkueella: Valkonen, Laukkarinen, Kotilainen, Parkkinen     
  7.    PIELAVEDEN  KARJAL.     4 / -50     
    Joukkueella:Niskanen, Pääkkönen, Vainikainen, Alavuotunki    
  8.    ORIVEDEN  KARJAL.       2 / -48     
    Joukkueella: Jutila, Jutila, Karhu, Kajarinne               
  9.    ÄÄNESEUDUN KYYKKÄ       0 / -103        
    Joukkueella: Karioja, Kuikka, Mäkisalo, Niininen                
 10.    TUPLA-O 2.      0 / -106        
    Joukkueella: Kinnunen, Laitinen, Pulkkinen, Kujanpää  

Alkuun


Sulo Juvosen muistokilpailu Ruokolahdella 23.5.2004

Miesten M-sarja
1. Pentti Peiponen Kuopion KS +26
2. Jyrki Juvonen Imatran Kyykkä +26
3. Erkki Nissinen Kuopion KS +26
4. Veli-Pekka Ehoniemi Tammer-Kyykkä +24
5. Esko Rautiainen Kuopion KS +24
6. Jukka Tanninen Imatran Kyykkä +23
7. Ossi Lehikoinen Juuan KS +23
8. Antero Tuutti Tammer-Kyykkä +22
9. Veli-Pekka Juvonen Imatran Kyykkä +22
10. Ari Kautto Kuusaan Latu +22
11. Juha Varis Imatran Kyykkä +19

Miesten A-sarja
1. Ari Oinonen Lieksan KS +16
2. Erik Tallgren KSS +16

Miesten B-sarja
1. Mikko Kuusio Imatran Kyykkä +14
2. Jussi Ahonen Imatran Kyykkä +12
3. Jaakko Akkanen Imatran Kyykkä +4
4. Esko Huopainen Kuusaan Latu +2

Miesten veteraanisarja
Ly IH Tulos
1. Reijo Mauno Kuusaan Latu +21 +6,5 +27,5
2. Pentti Karvonen Porvoon Koiv. +18 +6,5 +24,5
3. Seppo Suoknuuti Kuusaan Latu +19 +4 +23
4. Markku Ahola Kuusaan Latu +17 +5 +22
5. Mauri Taskinen KSS +13 +2 +15
6. Eino Lötjönen Parikkalan KS +5 +5,5 +10,5

Naisten M-sarja
1. Riitta Juntunen Juuan KS +16
2. Anu Kautto Kuusaan Latu +9

Naisten A-sarja
1. Katja Talvirinne Imatran Kyykkä +9
2. Tuija Sillanpää Kuusaan Latu -4

Juniorit tytöt
1. Iida Kautto Kuusaan Latu -29

Juniorit pojat
1. Aki Kautto Kuusaan Latu -19

Miesten parikilpailu (9 paria)
1. Kuopion Kyykkäseura (Esko Rautiainen, Erkki Nissinen)
2. Imatran Kyykkä I (Jyrki Juvonen, Veli-Pekka Juvonen)
3. Tammer-Kyykkä (Veli-Pekka Ehoniemi, Antero Tuutti)
4. Juuan Kyykkäseura (Ossi Lehikoinen, Riitta Juntunen)

Naisten parikilpailu (2 paria)
1. Kuusaan Latu (Anu Kautto, Tuija Sillanpää)
2. Imatran Kyykkä (Katja Talvirinne, Laina Juvonen)


Alkuun


Brahea turnaus 30.5.2004, Lieksa

MM-sarja tulos
1 Peiponen Mika Nurmeksen Kyykkäseura 22
2 Peiponen Marko Nurmeksen Kyykkäseura 21
3 Päivinen Hannu Juuan Kyykkäseura 20
4 Peiponen Pentti Kuopion Kyykkäseura 19

MA-sarja
1 Halonen Unto Juuan Kyykkäseura 21
2 Miettinen Pentti Juuan Kyykkäseura 19
3 Peiponen Rauli Joensuun Kyykkäseura 17
4 Räsänen Seppo Kuopion Kyykkäseura 17
5 Peiponen Raimo Joensuun Kyykkäseura 14
6 Peiponen Jaakko Nurmeksen Kyykkäseura 9
7 Oinonen Ari Lieksan Suojärviseura 7

MB-sarja
1 Miettinen Jari Juuan Kyykkäseura 19
2 Piminäinen Pentti Lieksan Suojärviseura 16
3 Nuutinen Jari Juuan Kyykkäseura 16
4 Tanskanen Juhani Eskilstunan KK 14
5 Peiponen Reima Joensuun Kyykkäseura 11
6 Härkönen Pertti Joensuun Kyykkäseura 11
7 Harakka Jarmo Nurmeksen Kyykkäseura 9
8 Härkin Erkki Nurmeksen Kyykkäseura 1

NB-sarja
1 Piminäinen Anita Lieksan Suojärviseura 1
2 Kokkonen Sirkka Lieksan Suojärviseura -14
3 Nikupeteri Maarit Joensuun Kyykkäseura -22
4 Peiponen Vieno Joensuun Kyykkäseura -22

NV-sarja
1 Miettinen Aino Juuan Kyykkäseura -9.5
2 Turunen Rauha Lieksan Suojärviseura -54.5

MV-sarja
1 Peiponen Keijo Joensuun Kyykkäseura 19
2 Turunen Erkki Lieksan Suojärviseura 17
3 Pussinen Reino Lieksan Suojärviseura 15.5
4 Turunen Olavi Lieksan Suojärviseura 10.5
5 Taskinen Mauri KSS H:ki 10
6 Kononen Santeri Lieksan Suojärviseura 2.5
7 Saastamoinen Urpo Lieksan Suojärviseura 0.5

Miesten joukkuekilpailu
1 Nurmeksen Kyykkäseura
2 Juuan Kyykkäseura
3 Joensuun Kyykkäseura
4 Yhdistelmäjoukkue (Kuopio/Nurmes/Eskilstuna)
5 Lieksan Suojärviseura


Alkuun


SM-esikisat Kuopiossa   12.6.2004
                                                ihy tulos
1   Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä       1MM     28
2   Peiponen Mika       Nurmeksen Ks        1MM     28
3   Nissinen Erkki      Kuopion Ks          1MM     26
4   Rautiainen Joni     Kuopion Ks          1MM     25
5   Lehikoinen Ossi     Juuan Kyykkäs.      1MM     23
6   Rautiainen Esko     Kuopion Ks          1MM     23
7   Vilhunen Juha       Kuopion Ks          1MM     22
8   Peiponen Pentti     Kuopion Ks          1MM     21
9   Tuutti Antero       Tammer-Kyykkä       1MM     20

1   Nissinen Tuomo      Tammer-Kyykkä       2MA     28
2   Halonen Unto        Juuan Kyykkäs.      2MA     25
3   Nuutinen Janne      Pielaveden Ks       2MA     24
4   Kinnunen Jorma      Tupla-O             2MA     22
5   Juntunen Seppo      Iis-Kar Kyykkä      2MA     22
6   Koikkalainen Ari    Varkauden Ks        2MA     21
7   Laukkarinen Pertti  Tupla-O             2MA     20
8   Pikkarainen Kalevi  Varkauden Ks        2MA     19
9   Peiponen Jaakko     Nurmeksen Ks        2MA     18
10  Räsänen Seppo       Kuopion Ks          2MA     18
11  Niskanen Jyri       Pielaveden Ks       2MA     13
12  Pikkarainen Raimo   Varkauden Ks        2MA     11
13  Joru Erkki          Iis-Kar Kyykkä      2MA     10
14  Hautamäki Martti    Varkauden Ks        2MA     0

1   Honkamäki Eero      Ruukin Kyykkä Isku  3MB     22
2   Karhunen Pekka      Suonenjoen Latu     3MB     19
3   Ahonen Erkki        Suonenjoen Latu     3MB     17
4   Harakka Jarmo       Nurmeksen Ks        3MB     17
5   Ruutala Jouko       Pielaveden Ks       3MB     17
6   Honkamäki Antti     Ruukin Kyykkä Isku  3MB     17
7   Hämäläinen Erkki    Iis-Kar Kyykkä      3MB     16
8   Valkonen Jarkko     Tupla-O             3MB     15
9   Härkin Erkki        Nurmeksen Ks        3MB     13
10  Katalkin Niilo      Juuan Kyykkäs.      3MB     10
11  Kuusio Mikko        Imatran Kyykkä      3MB     9
12  Maksimainen Ilkka   Pielaveden Ks       3MB     7
13  Virtanen Jarkko     Ruukin Kyykkä Isku  3MB     7
14  Honkamäki Mauri     Ruukin Kyykkä Isku  3MB     6
15  Ruutala Juha        Pielaveden Ks       3MB     -4

1   Juutilainen Jorma   Tammer-Kyykkä       4MV 5.5 23.5
2   Taskinen Mauri      Kss H:ki            4MV 2   23
3   Saastamoinen Olavi  Iis-Kar Kyykkä      4MV 4   22
4   Pussinen Reino      Lieksan Suoj        4MV 6.5 21.5
5   Karioja Veikko      Ääneseudun Ks       4MV 3   20
6   Jokinen Kalevi      Iis-Kar Kyykkä      4MV 2.5 19.5
7   Hakkarainen Erkki   Iis-Kar Kyykkä      4MV 4.5 16.5
8   Leva Niilo          Kuopion Ks          4MV 10  -26

1   Juntunen Riitta     Juuan Kyykkäs.      5NM     21

1   Willman Rauni       Juuan Kyykkäs.      6NA     15

1   Saloranta Merja     Pielaveden Ks       7NB     -8

1   Miettinen Aino      Juuan Kyykkäs.      7NV 0.5 11.5

1   Maksimainen Niko    Pielaveden Ks       8JP     9
2   Maksimainen Siina   Pielaveden Ks       8JT     -70

Alkuun


Porvoonmitta 13.6.2004
	
PARILYÖNTI NAISET 	
1.	Imatran Kyykkä
2.	Sauvon Karj. 1.
3.	KSS
4.	Kuusaan Latu 2.
5	Kuusaan Latu 1.          
                    
JOUKKUE MIEHET	
1.  HSS             
2.  Imatran Kyykkä              
3.  Kuusaan Latu 1.             
4.  Liedon Karjalaiset              
5.  Tammer-Kyykkä               
6.  Raision Karjalaiset             
7.  Porvoon s.Koivistolaiset                
8.  Oriveden Karjalaiset                
    (joukkueita 12)               
                    
NAISET M-sarja                             tulos
1.  Metsola Eila     Sauvon Karj.            -4
2.  Kautto Anu       Kuusaan Latu            -6
3.  Rokka Leila      Sauvon Karj.            -28
                    
NAISET A-sarja                             tulos
1.  Talvirinne Katja Imatran Kyykkä          -20
2.  Rautio Tuire     Sauvon Karj.            -21
3.  Aalto  Reija     Kylmäkosken Kyykkä      -23
4.  Laitinen  Merja  Kuusaan Latu            -34
5.  Zimaldina Marita KSS                     -35
6.  Rautio Tarja     Sauvon Karj.            -38
                    
NAISET B-sarja                             tulos
1.  Aalto  Sari      Kylmäkosken Kyykkä        0
2.  Sillanpää  Tuija Kuusaan  Latu           -27
3.  Juvonen  Laina   Imatran Kyykkä          -35
4.  Melkko  Sari     Kuusaan  Latu           -35
                    
NAISET veteraani-sarja         heit.   hyv  tulos
1.  Parkkunen Terttu Sauvon Karj.    -10 2    -8
2.  Nikkola Hilkka   KSS             -39 5   -34
3.  Kilkkinen Hilja  Tammer Kyykkä   -47 9.5 -38.5
                    
JUNIORIT 10v.                          tulos
1.  Kautto  Ida      Kuusaan Latu            -14
2.  Kautto  Aki      Kuusaan Latu            -27
                    
JUNIORIT 15v.                          tulos
1.  Rautio  Petri    Sauvon Karj.            -4
2.  Melkko  Elina    Kuusaan Latu            -78
                    
MIEHET M-sarja                            tulos
1.  Kononen  Valeri  HSS                     23
2.  Kautto  Ari      Kuusaan Latu            22
3.  Ehoniemi  VP     Tammer-Kyykkä           21
4.  Valtonen  Anssi  Kylmäkosken Kyykkä      19
5.  Juvonen  VP      Imatran Kyykkä          18
6.  Tähtinen  Pekka  Tammer-Kyykkä           18
7.  Juvonen  Jyrki   Imatran Kyykkä          14
8.  Lehikoinen  Ossi Juuan Kyykkäseura       14
9.  Tuutti  Antero   Tammer-Kyykkä           14
10. Tanninen  Jukka  Imatran Kyykkä          13
11. Varis  Juha      Imatran Kyykkä          12
12. Oksman  Väinö    HSS                     12
13. Rupponen  Kauko  Kylmäkosken Kyykkä      11
14. Rautio  Rauno    Sauvon Karj.             6
15. Virtanen  Mika   Raision Karjalaiset      4
                    
MIEHET A-sarja                            tulos
1.  Luoma  Roger     Raision Karjalaiset     18
2.  Räsänen Mika     HSS                     12
3.  Ruohonen  Mikko  Raision Karjalaiset     12
4.  Haliseva  Tapio  Liedon Karjalaiset      12
5.  Säppi  Raimo     HSS                     11
6.  Tallgren  Erik   KSS                     10
7.  Pentikäinen Jari Liedon Karjalaiset       8
8.  Parikka  Kari    KSS                      3
9.  Peippo  Eero     Liedon Karjalaiset       3
10. Montonen  Jani   Porvoon s.Koivistolaiset 3
11. Saarinen  Karri  Raision Karjalaiset     -1
12. Hyvönen  Juha    Raision Karjalaiset     -2
13. Kuikka  Kimmo    KSS                     -3
                     
MIEHET B-sarja                            tulos
1.  Pitkänen Pekka   Raision Karjalaiset     20
2.  Kononen Valentin HSS                     16
3.  Oinonen  Veijo   Kuusaan Latu            14
4.  Saarinen  Markku Liedon Karjalaiset      12
5.  Iivarinen  Seppo Porvoon s. Koivist.     10
6.  Kottonen Pentti  Raision Karjalaiset     10
7.  Haliseva  Esa    Liedon Karjalaiset       7
8.  Kononen  Raimo   HSS                     -1
9.  Laitinen  Kari   Kuusaan Latu            -3
10. Jutila  Mikko    Oriveden Karjalaiset    -6
11. Nevalainen Pekka KSS                     -8
12. Jutila  Markku   Oriveden Karjalaiset   -14
13. Väkiparta  Erik  Porvoon s. Koivist.    -18
14. Akkanen  Jaakko  Imatran Kyykkä         -23
                    
MIEHET veteraani-sarja                      heit.  hyv tulos
1.  Paajaste  Kalle  KSS                      17   4.5 21.5
2.  Karhunen Juho    Salmin Kyykkä            11   6   17
3.  Haverinen  Ossi  Raision Karjalaiset      13   3.5 16.5
4.  Mauno  Reijo     Kuusaan Latu             8    6.5 14.5
5.  Hirsso Sakari    KSS                      14   0.5 14.5
6.  Kitula  Antero   Porvoon s.Koivistolaiset 11   1.5 12.5
7.  Montonen  Rainer Porvoon s.Koivistolaiset  9   2.5 11.5
8.  Salmi  Aarre     Kuusaan Latu              5   6   11
9.  Petjakko  Herman Salmin Kyykkä             4   6   10
10. Karvonen  Pentti Porvoon s.Koivistolaiset  3   6.5  9.5
11. Karhu  Vilho     Oriveden Karjalaiset      4   5.5  9.5
12. Inkeroinen Jorma Salmin Kyykkä             6   3.5  9.5
13. Ahola  Markku    Kuusaan Latu              4   5    9
14. Suoknuutti Seppo Kuusaan Latu              5   4    9
15. Järvinen  Leo    Kuusaan Latu              4   2.5  6.5
16. Kilkkinen Heikki Tammer-Kyykkä            -7   11   4
17. Taskinen  Mauri  KSS                       0   2    2
18. Karppanen Pentti Oriveden Karjalaiset    -11   4   -7
19. Purmonen  Reino  Porvoon s.Koivistolaiset -9   1   -8
20. Viitaluoto K.    Tammer-Kyykkä           -26   8  -18
21. Rahikainen Paavo KSS                     -28   8  -20
22. Toivokainen O.   KSS                     -32   7  -25
23. Toroi  Arto      Salmin Kyykkä           -34  2.5 -31.5
24. Juutilainen J.   Tammer-Kyykkä           -60  5.5 -54.5

 


Alkuun


Kuusankoski 5.6.2004    Kyykkätulokset

sij nimi                 seura           srj ihy tulos
1   Juvonen Veli-Pekka   Imatran Kyykkä  1MM     27
2   Nissinen Erkki       Kuopion Ks      1MM     25
3   Oksman Väinö         Hels. Suoj.     1MM     25
4   Ehoniemi Veli-Pekka  Tammer-Kyykkä   1MM     24
5   Lehikoinen Ossi      Juuan Kyykkäs.  1MM     23
6   Tuutti Antero        Tammer-Kyykkä   1MM     23
7   Kononen Valeri       Hels. Suoj.     1MM     21
8   Kautto Ari           Kuusaan Latu    1MM     20
9   Tanninen Jukka       Imatran Kyykkä  1MM     19
10  Pöllänen Marko       Varkauden Ks    1MM     19

1   Säppi Raimo          Hels. Suoj.     2MA     21
2   Pikkarainen Kalevi   Varkauden Ks    2MA     19
3   Pentikäinen Jari     Liedon Karj.    2MA     19
4   Kuikka Kimmo         Kss H.ki        2MA     18
5   Räsänen Seppo        Kuopion Ks      2MA     17
6   Koikkalainen Ari     Varkauden Ks    2MA     13
7   Tallgren Erik        Kss H.ki        2MA     13
8   Pikkarainen Raimo    Varkauden Ks    2MA     10
9   Parikka Kari         Kss H.ki        2MA     3

1   Kuusio Mikko         Imatran Kyykkä  3MB     17
2   Nevalainen Pekka                     3MB     16
3   Oinonen Veijo        Kuusaan Latu    3MB     15
4   Kononen Raimo        Hels. Suoj.     3MB     15
5   Laitinen Kari        Kuusaan Latu    3MB     9
6   Akkanen Jaakko       Imatran Kyykkä  3MB     7

1   Paajaste Kalle       Kss H.ki        4MV 4.5 27.5
2   Ahola Markku         Kuusaan Latu    4MV 5   26
3   Juutilainen Jorma    Tammer-Kyykkä   4MV 5.5 24.5
4   Mauno Reijo          Kuusaan Latu    4MV 6.5 23.5
5   Suoknuuti Seppo      Kuusaan Latu    4MV 4   23
6   Kitula Antero        Porvoon S Koiv. 4MV 1.5 22.5
7   Salmi Aarre          Kuusaan Latu    4MV 6   22
8   Kilkkinen Heikki     Tammer-Kyykkä   4MV 11  19
9   Taskinen Mauri       Kss H:ki        4MV 2   18
10  Silventoinen Olavi   Parikkalan Ks   4MV 6   17
11  Järvinen Leo         Kuusaan Latu    4MV 2.5 7.5

1   Kautto Anu           Kuusaan Latu    5NM     22
2   Juntunen Riitta      Juuan Kyykkäs.  5NM     20

1   Aalto Reija          Kylmäkos.Kyykkä 6NA     18
2   Oksman Raili         Hels. Suoj.     6NA     16
3   Willman Rauni        Juuan Kyykkäs.  6NA     14
4   Zimaldina Marita     Kss H.ki        6NA     13
5   Talvirinne Katja     Imatran Kyykkä  6NA     4
6   Laitinen Merja       Kuusaan Latu    6NA     -2

1   Juvonen Laina        Imatran Kyykkä  7NB     5
2   Melkko Sari          Kuusaan Latu    7NB     3
3   Sillanpää Tuija      Kuusaan Latu    7NB     2
4   Aalto Sari           Kylmäkos.Kyykkä 7NB     0

1   Kautto Aki           Kuusaan Latu    8JP     -15
2   Melkko Joni          Hels. Suoj.     8JP     -17

1   Kautto Ida           Kuusaan Latu    8JT     -6
2   Melkko Elina         Kuusaan Latu    8JT     -10
                    
Naisten parikilpailu    (6 paria)	
1   Juuan Kyykkäseura   Juntunen Riitta, Willman Rauni          
2   Helsinki(HSS, KSS)  Oksman Raili, Zimaldina Marita          
3   Kylmäkosken Kyykkä  Aalato Reija ja Sari            
4   Kuusaan Latu        Kautto Anu, Melkko Sari         

Miesten parikilpailu (16 paria)	
1   Imatran Kyykkä          Juvonen V-P, Tanninen Jukka         
2   Varkauden Kyykkäseura   Pöllänen Marko, Pikkarainen Raimo
3   Tammer-Kyykkä 1.        Ehoniemi V-P, Tuutti Antero
4   Kuopion Kyykkäseura     Nissinen Erkki, Räsänen Seppo

Alkuun


KYYKKÄPELIN SM-KILPAILUT, JOENSUU 19.6.2004    TULOKSET    

Naisten mestaruussarja      (8-paria)
1   Juuan Kyykkäseura 1.               Riitta Juntunen, Rauni Wilman
2   Sauvon Karjalaisseura 2.           Eila Metsola, Terttu Parkkunen
3   Helsingin Suojärveläisten Seura 1. Liisa Nousiainen, Raili Oksman
4   Mikkelin Karjalaiset1.             Sisko Hotokka, Pirjo Heiskanen
5   Kuusaan Latu 1.                    Anu Kautto, Merja Laitinen
6   Kylmäkosken Kyykkä 1.              Sari Aalto, Reija Aalto
        
Naisten A-sarja 
1   Imatran Kyykkä 1.                  Laina Juvonen, Katja Talvirinne
2   Karjalan Sivistysseura 1.          Marita Zimaldina, Hilkka Nikkola
3   Kuusaan Latu 2.                    Sari Melkko, Tuija Sillanpää
4   Lieksan Suojärveläiset 1.          Sirkka Kokkonen, Anita Piminäinen
        
Miesten mestaruussarja      (14-joukkuetta)
1   Tammer-Kyykkä 1 
        Veli-Pekka Ehoniemi, Pekka Tähtinen
        Kari Mikkonen, Antero Tuutti
2   Juuan Kyykkäseura 1 
        Hannu Päivinen, Ossi Lehikoinen
        Unto Halonen, Jari Miettinen
3   Helsingin Suojärveläisten Seura 1.  
        Valentin Kononen, Valeri Kononen
        Väinö Oksman, Raimo Säppi


4   Joensuun Kyykkäseura 1  
        Rauli Peiponen, Keijo Peiponen
        Raimo Peiponen, Timo Purkunen
5   Imatran Kyykkä 1    
        Jyrki Juvonen, Veli-Pekka Juvonen
        Jukka Tanninen, Juha Varis
6   Liedon Karjalaseura 1   
        Tapio Haliseva, Markku Saarinen
        Jari Pentikäinen, Eero Peippo
7   Kylmäkosken Kyykkä  
        Juha Vedenpää, Anssi Valtonen
        Tero Kivistö, Kauko Rupponen
8   Tupla-O, Laukaa 
        Jorma Kinnunen, kari Laitinen
        Erkki Kotilainen, Pertti Laukkarinen
        
Miesten A-sarja     (9-joukkuetta)
1   Varkauden Kyykkäseura 1.    
        Marko Pöllänen, Ari Koikkalainen
        Kalevi Pikkarainen, Raimo Pikkarainen
2   Porvoon Seudun Koivistolaiset 1 
        Antero Kitula, Reino Purmonen
        Pentti Karvonen, Seppo Iivarinen
3   Raision Karjalaiset 2.  
        Ossi Haverinen, Pentti Kottonen
        Pekka Pitkänen, Mika Virtanen
4   Raision Karjalaiset 1.  
        Juha Hyvönen, Roger Luoma
        Mikko Ruohonen, Karri Saarinen
(4 A-sarjan parasta nousevat mestaruussarjaan)

Alkuun


Nääs-kyykkä, Tampereella 3.7.2004  

(Vuonna 2003 sarjoja 8 joissa osallistujia 62 ja miesten joukkueita 9. Sekä 3 naisparia.)  

Henkilökohtaisissa kilpailuissa oli 9 sarjassa yhteensä 56 heittäjää. Lisäksi heitettiin miesten                
ja naisten parikilpailut, joissa oli 18 miesparia ja 4 naisparia.               

Lopputulokset sarjoittain:              
                
Srj #   Nimi                 Seura            Tulos
Naiset, mestaruussarja:
    1   Juntunen Riitta      Juuan Kyykkäs.   22
                
Naiset, A-sarja:
    1   Rautio Tarja         Sauvon Karj.     15
    2   Oksman Raili         Hels. Suoj.      14
    3   Willman Rauni        Juuan Kyykkäs.   14
    4   Zimaldina Marita     Kss H.ki         13
    5   Rautio Tuire         Sauvon Karj.     11
    6   Aalto Reija          Kylmäkos.Kyykkä   7
                
Naiset, B-sarja:
    1   Mikkonen Tarja       Ruoveden Karjal.  5
    2   Aalto Sari           Kylmäkos.Kyykkä  -3
    3   Nikkola Hilkka       Kss H.ki        -12
                
Naiset, Vet-sarja:
    1   Kilkkinen Hilja      Tammer-Kyykkä     4.5
    2   Rokka Leila          Sauvon Karj.      3
    3   Kankainen Leena      Oriveden Karjal -26.5
    4   Junno Eila           Tammer-Kyykkä   -37
                
Naiset, parikilpailu
    1.  Juuan kyykkäseura       
    2.  Sauvon Karjalaiset      
    3.  Karjalan Sivistysseura      
    4.  Kylmäkosken Kyykkä      
                
Juniorit, 15v:
    1   Rautio Petri         Sauvon Karj.     21
                
Miehet, mestaruussarja:
    1   Lehikoinen Ossi      Juuan Kyykkäs.   26
    2   Tähtinen Pekka       Tammer-Kyykkä    24
    3   Valtonen Anssi       Kylmäkos.Kyykkä  23
    4   Nissinen Erkki       Kuopion Ks       19
    5   Peiponen Pentti      Kuopion Ks       18
    6   Ehoniemi Veli-Pekka  Tammer-Kyykkä    18
    7   Rautio Rauno         Sauvon Karj.     17
    8   Tuutti Antero        Tammer-Kyykkä    16
    9   Oksman Väinö         Hels. Suoj.      16
                
Miehet, veteraanit:
    1   Karhu Vilho          Oriveden Karjal  22.5
    2   Paajaste Kalle       Kss H.ki         22.5
    3   Kilkkinen Heikki     Tammer-Kyykkä    22
    4   Telkkinen Erno       Turun Uusi Karj. 22
    5   Ehoniemi Pentti      Kylmäkos.Kyykkä  21
    6   Kitula Antero        Porvoon S Koiv.  18.5
    7   Rosnell Altti        Nakkilan Karjal  18
    8   Taskinen Mauri       Kss H:ki         13
    9   Toivokainen Oskari   Kss H.ki         12
    10  Karvonen Pentti      Porvoon S Koiv.  11.5
    11  Juutilainen Jorma    Tammer-Kyykkä    11.5
    12  Rahikainen Paavo     Kss H.ki          3
    13  Roslund Paavo        Tammer-Kyykkä     1.5
    14  Viitaluoto Kalevi    Tammer-Kyykkä     1
                
Miehet, A-sarja: 
    1   Kivistö Tero         Kylmäkos.Kyykkä  24
    2   Hyvönen Juha         Raision Karj.    20
    3   Mikkonen Kari        Tammer-Kyykkä    20
    4   Pentikäinen Jari     Liedon Karj.     18
    5   Nissinen Tuomo       Tammer-Kyykkä    18
    6   Vepsä Jouko          Nakkilan Karjal  12
    7   Mikkonen Juha        Tammer-Kyykkä    11
    8   Haliseva Tapio       Liedon Karj.     10
    9   Peippo Eero          Liedon Karj.     8
                
Miehet, B-sarja:
    1   Haliseva Esa         Liedon Karj.     20
    2   Mikkonen Pekka       Ruoveden Karjal. 18
    3   Jutila Mikko         Oriveden Karjal  17
    4   Kottonen Pentti      Raision Karj.    16
    5   Jutila Markku        Oriveden Karjal  15
    6   Raudasoja Pentti     Tammer-Kyykkä    13
    7   Väkiparta Erik       Porvoon S Koiv.  11
    8   Saarinen Markku      Liedon Karj.      9
    9   Hyvönen Markku       Liedon Karj.     -6
                
Miehet, parikilpailu
    1.  Juuan kyykkäseura       
    2.  Tammer-Kyykkä II        
    3.  Liedon Karjalaiset I        
    4.  Nakkilan Karjalaiset        

Alkuun


Lieto Kyykkä 4.7.2004    Tulokset   

MM-sarja tulos
1 Pekka Tähtinen Tammer-Kyykkä 27
2 Rauno Rautio Sauvon Ks 22
3 Anssi Valtonen Kylmäkosken Ks 21
4 Ari Kautto Kuusaan Latu 20
5 Väinö Oksman Helsingin Suoj. 17
6 Erkki Kiviniemi Sauvon Ks 13
7 Mika Virtanen Raision Karj. 11

MA-sarja
1 Juha Mikkonen Tammer-Kyykkä 27
2 Tero Kivistö Kylmäkosken Ks 20
3 Tapio Haliseva Liedon Karj. 18
4 Kari Mikkonen Tammer-Kyykkä 16
5 Jari Pentikäinen Liedon Karjalaiset 14
6 Mika Räsänen Helsingin Suoj. 13
7 Kimmo Kuikka Karjalan Sivistysseura 12
8 Eero Peippo Liedon Karjalaiset 11
9 Jouko Vepsä Nakkilan Karjalaiset 10
10 Kari parikka Karjalan Sivistysseura 10
11 Karri Saarinen Raision Karjalaiset 9
12 Hannu Orava Liedon Karjalaiset 7

MB-sarja
1 Esa Haliseva Liedon Karjalaiset 20
2 Pekka Nevalainen Karjalan Sivistysseura 17
3 Erik Väkiparta Porvoon Seudun Koiv. 16
4 Jaakko Jokela Turun Uusi Karjalaseura 15
5 Markku Saarinen Liedon Karjalaiset 14
6 Pentti Kottonen Raision Karjalaiset 12
7 Heikki Siikanen Turun Uusi Karjalaseura 5
8 petri rautio Sauvon Ks 5
9 Markku Hyvönen Liedon Karjalaiset 0
10 Martti Kottonen Raision Karjalaiset -5
11 Aarne Vääräjärvi Liedon Karjalaiset -7

MV-sarja
1 Kalle Paajaste Karjalan Sivistysseura 23.5
2 Altti Rosnell Nakkilan Karjalaiset 21
3 Ossi haverinen Raision Karjalaiset 20.5
4 Heikki Kilkkinen Tammer-Kyykkä 20
5 Paavo Kopponen Turun Uusi Karjalaseura 19.5
6 Erno Telkkinen Turun Uusi Karjalaseura 16
7 Tuomo Heinemaa Liedon Karjalaiset 15
8 Jorma JuutilainenTammer-Kyykkä 14.5
9 Jaakko Marjomaa Liedon Karjalaiset 14.5
10 kalevi ViitaluotoTammer-Kyykkä 11
11 Aarne Kopponen Turun Uusi Karjalaseura 9
12 Urho Kinnunen Liedon Karjalaiset 6.5
13 Eino Virolainen Liedon Karjalaiset 5
14 Viljo Vihersalo Turun Uusi Karjalaseura -4

NM-sarja
1 Anu Kautto Kuusaan Latu 14
2 Mirja Kiviniemi Sauvon Ks 11
3 marita Zimaldina Karjalan Sivistysseura 9
4 tarja Rautio Sauvon Ks 3
5 Raili Oksman Helsingin Suoj. 2
6 Reija Aalto Kylmäkosken Ks 1
7 Tuire Rautio Sauvon Ks -5
8 Leila Rokka Sauvon Ks -9

NB-sarja
1 Sari Aalto Kylmäkosken Ks -27

Miesten parikilpailu
1 Liedon Karjalaiset 1.
2 Kylmäkosken Kyykkä
3 Helsingin Suojärveläisten seura
4 Nakkilan Karjalaiset

Naisten parikilpailu
1 Sauvon Karjalaisseura 2.
2 Sekapari (Zimaldina, Oksman)
3 Sauvon Karjalaisseura 1.
4 Kylmäkosken Kyykkä


Alkuun


Reino Puoskarin muistokilpailu    Juuka 10.7.2004    Tulokset

Naisten mestaruussarja          tulos
1   Riitta Juntunen      Juuka       19
2   Anu Kautto           Kuusankoski 15

Miesten mestaruussarja
1   Pentti Peiponen      Kuopio      27
2   Veli-Pekka Ehoniemi  Tampere     27
3   Valeri Kononen       Helsinki    25
4   Ossi Lehikoinen      Juuka       25
5   Mika Peiponen        Nurmes      25
6   Esko Rautiainen      Kuopio      25
7   Ari Kautto           Kuusankoski 22
8   Marko Peiponen       Nurmes      22
9   Hannu Päivinen       Juuka       20
10  Erkki Nissinen       Kuopio      20
11  Väinö Oksman         Helsinki    20
12  Marko Pöllänen       Varkaus     19

Naisten A-sarja
1   Rauni Willman       Juuka        14
2   Raili Oksman        Helsinki      3
3   Tuija Sillanpää     Kuusankoski  -8
4   Merja Saloranta     Pielavesi   -50

Miesten A-sarja
1   Raimo Peiponen      Joensuu      24
2   Pentti Miettinen    Juuka        22
3   Seppo Räsänen       Kuopio       20
4   Jaakko Peiponen     Nurmes       20
5   Kari Parikka        Helsinki     18
6   Kalevi Pikkarainen  Varkaus      18
7   Ari Oinonen         Lieksa       18
8   Unto halonen        Juuka        17
9   Mika Räsänen        Helsinki     15
10  Rauli Peiponen      Joensuu      15
11  Raimo Pikkarainen   Varkaus      14
12  Ari Koikkalainen    Varkaus      -6

Naisten veteraanisarja
1   Esteri Taskinen     Helsinki      2.5
2   Aino Miettinen      Juuka         1.5
3   Rauha Turunen       Lieksa      -27.5

Miesten B-sarja
1   Jari Miettinen      Juuka        26
2   Valentin Kononen    Helsinki     23
3   Antero Katalkin     Juuka        23
4   Erkki Härkin        Nurmes       17
5   Veijo Oinonen       Kuusankoski  15
6   Reima Peiponen      Joensuu      15
7   Jari Nuutinen       Juuka        14
8   Pentti Härkönen     Joensuu      13
9   Juhani Tanskanen    Joensuu       7
10  Juha Ruutala        Pielavesi     3
11  Paavo Kuvaja        Joensuu      -4
12  Ilkka Maksimainen   Pielavesi   -10

Miesten veteraanisarja
1   Oiva Lampinen       Juuka        25
2   Seppo Suoknuuti     Kuusankoski  22
3   Jorma Juutilainen   Tampere      20.5
4   Erkki Turunen       Lieksa       19
5   Keijo Peiponen      Joensuu      18
6   Aleksi Karhu        Nurmes       18
7   Reino Pussinen      Lieksa       17.5
8   Niilo Katalkin      Juuka        17.5
9   Niilo Onatsu        Siilinjärvi  15
10  Kauko Lintunen      Juuka        13.5
11  Mauri Taskinen      Helsinki     13
12  Väinö Nykänen       Juuka        12.5
13  Santeri Kononen     Lieksa        9.5
14  Olavi Turunen       Lieksa        9.5
15  Leo Järvinen        Kuusankoski   9.5
16  Kauko Halonen       Juuka         0.5

Nuoret 10v.
1   Niko Maksimainen    Pielavesi    -6
2   Iida Kautto         Kuusankoski -18
3   Aki Kautto          Kuusankoski -20
4   Siina Maksimainen               -26

Nuoret 15v.  
1   Samu Peiponen       Joensuu     -46

Naisten parikilpailu 
1   Juuan Kyykkäseura 1.        
2   Kuusaan Latu        
3   Juuan Kyykkäseura 2.

Miesten joukkuekilpailu
1   Nurmeksen Kyykkäseura
2   Kuopion Kyykkäseura
3   Joensuun Kyykkäseura
4   Juuan Kyykkäseura 1.

Alkuun


Bomba-turnaus    Nurmes 11.7.2004    Tulokset        

Naisten mestaruussarja               tulos   uusinta
1   Riitta Juntunen     Juuka        22  
2   Anu Kautto          Kuusankoski  18  

Miesten mestaruussarja
1   Esko Rautiainen     Kuopio       27  26, 28
2   Valeri Kononen      Helsinki     27  26, 23
3   Veli-Pekka Ehoniemi Tampere      27  23
4   Väinö Oksman        Helsinki     26  
5   Ari Kautto          Kuusankoski  25  
6   Pentti Peiponen     Kuopio       24  
7   Marko Pöllänen      Varkaus      24  
8   Hannu Päivinen      Juuka        23  
9   Marko Peiponen      Nurmes       23  
10  Ossi Lehikoinen     Juuka        22
11  Mika Peiponen       Nurmes       22
12  Erkki Nissinen      Kuopio       20

Naisten A-sarja
1   Rauni Willman       Juuka        12
2   Raili Oksman        Helsinki      9
3   Aino Miettinen      Juuka         6
4   Esteri Taskinen     Helsinki      5

Miesten A-sarja
1   Ari Koikkalainen   Varkaus       21
2   Raimo Pikkarainen  Varkaus       21
3   Pentti Miettinen   Juuka         20
4   Erkki Joru         Iisalmi       20
5   Seppo Juntunen     Iisalmi       20
6   Unto halonen       Juuka         19
7   Kalevi Pikkarainen Varkaus       18
8   Mika Räsänen       Helsinki      17
9   Seppo Räsänen      Kuopio        16
10  Ari Oinonen        Lieksa        16
11  Kari Parikka       Helsinki      15
12  Jaakko Peiponen    Nurmes        13

Naisten B-sarja
1   Tuija Sillanpää    Kuusankoski    9
2   Rauha Turunen      Lieksa       -10
3   Merja Saloranta    Pielavesi    -14
4   Liisa Kononen      Lieksa       -16

Miesten B-sarja         
1   Jari Miettinen     Juuka         26
2   Valentin Kononen   Helsinki      23
3   Veijo Oinonen      Kuusankoski   22
4   Sami Karhu         Nurmes        20
5   Reima Peiponen     Joensuu       20
6   Aleksi Karhu       Nurmes        18
7   Jari Nuutinen      Juuka         17
8   Erkki Härkin       Nurmes        13
9   Juha Ruutala       Pielavesi     11
10  Ilkka Maksimainen  Pielavesi   

Miesten veteraanisarja     
1   Oiva Lampinen      Juuka         28
2   Kalevi Jokinen     Iisalmi       21.5
3   Reino Pussinen     Lieksa        20.5
4   Erkki Turunen      Lieksa        20
5   Seppo Suoknuuti    Kuusankoski   20
6   Jorma Juutilainen  Tampere       18.5
7   Santeri Kononen    Lieksa        17.5
8   Niilo Katalkin     Juuka         15.5
9   Mauri Taskinen     Helsinki      14
10  Niilo Onatsu       Siilinjärvi   11
11  Olavi Turunen      Lieksa        10.5
12  leo Järvinen       Kuusankoski    5.5

Nuoret 10v.
1   Niko Maksimainen   Pielavesi      6
2   Iida Kautto        Kuusankoski   -2
3   Aki Kautto         Kuusankoski   -9
4   Siina Maksimainen               -40

Nuoret 15v.
1   Ari-Pekka Karhu    Nurmes       -33
2   Samu Peiponen      Joensuu      -34

Naisten parikilpailu 
1   Juuan Kyykkäseura       
2   Kuusaan Latu        
3   Sekajoukkue (HSS/KSS)       
4   Lieksan Suojärveläiset      

Miesten joukkuekilpailu
1   Kuopion Kyykkäseura     
2   Helsingin Suojärveläisten seura     
3   Juuan Kyykkäseura 1.        
4   Juuan Kyykkäseura 2.
5   Nuemeksen Kyykkäseura
6   Kuusaan Latu

Perhehaaste-kilpailu    Nurmes 11.7.2004    Tulokset        
1   Sillanpää/Suoknuuti   Tuija Sillanpää, Seppo Suoknuuti    26
2   Peiposet 3.           Jaakko ja Pentti Peiponen           25.5
3   Konoset               Valeri ja Valentin Kononen          25.5
4   Oksmanit              Raili ja Väinö Oksman               25
5   Peiposet 1.           Marko ja Mika Peiponen              24
6   Kautot                Anu ja Ari Kautto                   22.5
7   Peiposet 3.           Keijo ja Reima Peiponen 
8   Räsäset               Mika ja Marko Räsänen   

    Kilpailuun saa osallistua samaan perheeseen/sukuun kuuluvat henkilöt.       
    Seurasidonnaisuutta ei ole.     
    Osanottomaksua ei ole.
    Nyt pelattiin karsintatuloksena ennakkoon ilmoitetun parinBomba-turnauksen tulos
    lisättynä ns. sarjatasoituksella. 
    Tasoitukset sarjoittain: MM=0, MA=3, MB,MV,NM=5, NA=8, NB=15, JUN15v=9
    Loppukilpailuun kelpuutettiin kuusi parasta. Pelattiin pareina tulosta sarjatasoitus puolitettuna.
    Ensi vuonna säännöt saattavat olla erilaiset!??!
    Siitä huolimatta tervetuloa.

Alkuun


IMATRAN IMPI 17.7.2004
VUOKSENNISKAN URHEILUKENTTÄ

MM
1 Ari Kautto Kuusaan Latu +27 (+26)
2 Veli-Pekka Juvonen Imatra +26 (+24)
3 Väinö Oksman Hki Suojärvi +25 (+27)
4 Veli-Pekka Ehoniemi Tampere +24 (+25)
5 Erkki Nissinen Kuopio +23 (+24)
6 Pekka Tähtinen Tampere +23 (+26)
7 Esko Rautiainen Kuopio +22 (+28)
8 Anssi Valtonen Kylmäkoski +18 (+24)
9 Jukka Tanninen Imatra +23
10 Pentti Peiponen Kuopio +21
11 Antero Tuutti Tampere +14

MA
1 Seppo Räsänen Kuopio +21
2 Matti Hautamäki Varkaus +20
3 Kimmo Kuikka KSS Hki +13

MB
1 Jussi Ahonen Imatra +20
2 Mikko Kuusio Imatra +17
3 Jarno Hyyryläinen Imatra +13
4 Pekka Nevalainen KSS Hki +13
5 Janne Matikainen Imatra +12
6 Kari Laitinen Kuusaan Latu +8
7 Raimo Saarainen Karhu IF Ruotsi +5
8 Jaakko Akkanen Imatra -2

MV
1 Kalle Paajaste KSS Hki +25.5
2 Markku Ahola Kuusaan Latu +25
3 Seppo Suoknuutti Kuusaan Latu +24
4 Pentti Karvonen Porvoo +22.5
5 Jorma Juutilainen Tampere +21.5
6 Olavi Silventoinen Parikkala +21
7 Mauri Taskinen KSS Hki +19
8 Reino Pussinen Lieksa +18.5
9 Antero Kitula Porvoo +18.5
10 Erkki Manninen Imatra +11.5
11 Tauno Räisänen Karhu IF Ruotsi +7.5
12 Pentti Vepsäläinen Imatra -3.5

NM
1 Riitta Juntunen Juuka +22
2 Anu Kautto Kuusaan Latu +20
3 Eila Metsola Sauvo +16

NA
1 Katja Talvirinne Imatra +18
2 Merja Laitinen Kuusaan Latu +17
3 Rauni Willman Juuka +16
4 Raili Oksman Hki Suojärvi +12
5 Marita Zimaldina KSS Hki +10

NB
1 Tuija Sillanpää Kuusaan Latu +5
2 Sari Melkko Kuusaan Latu +4
3 Laina Juvonen Imatra -3

Juniorit 10v.
1 Aki Kautto Kuusaan Latu -6
2 Ida Kautto Kuusaan Latu -14
3 Santeri Taskinen KSS Hki -17
4 Elina Melkko Kuusaan Latu -23
5 Anitra Taskinen KSS Hki -38

Juniorit yli 15v.
1 Anssi Laitinen Kuusaan Latu -3

Miehet joukkue
1 Kuopio
2 Tampere
3 Imatra I
4 KSS Hki
5 Kuusaan Latu
6 Imatra II

Naiset pari
1 Juuka
2 Imatra
3 Kuusaan Latu I
4 Kuusaan Latu II


Alkuun


	
Valassin kyykkä, Pielavesi
Tulokset    24.7.2004     
                                               tulos
1   Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä   1MM     27
2   Lehikoinen Ossi     Juuan Kyykkäs.  1MM     26
3   Peiponen Pentti     Kuopion Ks      1MM     26
4   Tähtinen Pekka      Tammer-Kyykkä   1MM     24
5   Peiponen Marko      Nurmeksen Ks    1MM     23
6   Päivinen Hannu      Juuan Kyykkäs.  1MM     22
7   Nissinen Erkki      Kuopion Ks      1MM     21
8   Peiponen Mika       Nurmeksen Ks    1MM     21
9   Rautiainen Esko     Kuopion Ks      1MM     20
10  Kautto Ari          Kuusaan Latu    1MM     19
11  Tuutti Antero       Tammer-Kyykkä   1MM     16
12  Rajasuo Juha        Pielaveden Ks   1MM      2

1   Juntunen Seppo      Iis-Kar Kyykkä  2MA     23
2   Räsänen Seppo       Kuopion Ks      2MA     18
3   Peiponen Jaakko     Nurmeksen Ks    2MA     17
4   Joru Erkki          Iis-Kar Kyykkä  2MA     17
5   Nuutinen Janne      Pielaveden Ks   2MA     16
6   Pikkarainen Raimo   Varkauden Ks    2MA     16
7   Oinonen Ari         Lieksan Suoj    2MA     14
8   Koikkalainen Ari    Varkauden Ks    2MA     14
9   Niskanen Jyri       Pielaveden Ks   2MA     14
10  Pikkarainen Kalevi  Varkauden Ks    2MA     12
11  Halonen Unto        Juuan Kyykkäs.  2MA      9
12  Hautamäki Martti    Varkauden Ks    2MA      6

1   Miettinen Jari      Juuan Kyykkäs.  3MB     27
2   Nuutinen Vesa       Pielaveden Ks   3MB     22
3   Hämäläinen Erkki    Iis-Kar Kyykkä  3MB     19
4   Laitinen Kari       Kuusaan Latu    3MB     19
5   Oinonen Veijo       Kuusaan Latu    3MB     17
6   Nuutinen Jari       Juuan Kyykkäs.  3MB     17
7   Ruutala Jouko       Pielaveden Ks   3MB     16
8   Jyrkkärinne Mika    Siilin Kyykkä   3MB     14
9   Honkamäki Eero      Ruukin Kyykkä I.3MB     13
10  Jalassalo Jarno     Siilin Kyykkä   3MB     13
11  Ruutala Juha        Pielaveden Ks   3MB     12
12  Honkamäki Antti     Ruukin Kyykkä I.3MB     12
13  Nuutinen Jouni      Pielaveden Ks   3MB     10
14  Katalkin Niilo      Juuan Kyykkäs.  3MB      7
15  Maksimainen Ilkka   Pielaveden Ks   3MB      6
16  Harakka Jarmo       Nurmeksen Ks    3MB      6
17  Honkamäki Mauri     Ruukin Kyykkä I.3MB      5
18  Pääkkönen Keijo     Pielaveden Ks   3MB      3
19  Pietarila Anssi     Ruukin Kyykkä I.3MB      3
20  Tapio Yrjö          Ruukin Kyykkä I.3MB     -5

1   Lampinen Oiva       Juuan Kyykkäs.  4MV     29
2   Petjakko Herman     Salmin Kyykkä   4MV     25
3   Karhu Vilho         Oriveden Ks     4MV     24.5
4   Jokinen Kalevi      Iis-Kar Kyykkä  4MV     24.5
5   Pulkkinen Voitto    Tupla-O         4MV     22
6   Saastamoinen Olavi  Iis-Kar Kyykkä  4MV     22
7   Ahola Markku        Kuusaan Latu    4MV     21
8   Karhunen Juho       Salmin Kyykkä   4MV     20
9   Paananen Pauli      Keiteleen Ks    4MV     18
10  Juutilainen Jorma   Tammer-Kyykkä   4MV     14.5
11  Parkkinen Viljo     Tupla-O         4MV     12
12  Hakkarainen Erkki   Iis-Kar Kyykkä  4MV     11.5
13  Patronen Matti      Iis-Kar Kyykkä  4MV     11
14  Kuikka Väinö        Keiteleen Ks    4MV     6.5
15  Helppolainen Veikko Keiteleen Ks    4MV      2
16  Purkunen Pentti     Keiteleen Ks    4MV     -0.5

1   Laitinen Merja      Kuusaan Latu    5NA      9
2   Miettinen Aino      Juuan Kyykkäs.  5NA    -5
3   Nuutinen Päivi      Pielaveden Ks   5NA    -22
4   Saloranta Merja     Pielaveden Ks   5NA    -24
5   Pulkkinen Sari      Pielaveden Ks   5NA    -37
6   Hytönen Kati        Pielaveden Ks   5NA    -37
7   Nuutinen Mervi      Pielaveden Ks   5NA    -77
1   Laitinen Suvi       Kuusaan Latu    7JUN    -6
2   Maksimainen Niilo   Pielaveden Ks   7JUN   -21
3   Maksimainen Siina   Pielaveden Ks   7JUN   -30
4   Ruutala Mika        Pielaveden Ks   7JUN   -61
5   Nuutinen iita       Pielaveden Ks   7JUN   -68
6   Pulkkinen Topi      Pielaveden Ks   7JUN   -68
7   Ruutala Valtteri    Pielaveden Ks   7JUN   -79
8   Ruutala Riina       Pielaveden Ks   7JUN   -79

Naisten parikilpailu
1   Kuusaan Latu                
2   Pielaveden Karjalaiset
3   Sekajoukkue

Miesten joukkuekilpailu
1   Nurmeksen Kyykkäseura
2   Kuopion Kyykkäseura
3   Juuan Kyykkääseura 1.
4   Pielaveden Karjalaiset 1.
5   Tammer-Kyykkä
6   Kuusaan Latu 1
7   Iis-Kar Kyykkä 1
8   Juuan Kyykkääseura 2.

 


Alkuun


VIISIOTTELUN SM-KISAT Kuusankoski 7.8.2004

 

sij nimi                seura                   srj tulos   karsinta
1   Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä           1MM  78      76
2   Rautiainen Joni     Kuopion Ks              1MM  76     *83* SE Ajankohtaista
3   Tanninen Jukka      Imatran Kyykkä          1MM  74      76
4   Nissinen Erkki      Kuopion Ks              1MM  71.5    71.5
5   Varis Juha          Imatran Kyykkä          1MM  70.5    73.5
6   Tähtinen Pekka      Tammer-Kyykkä           1MM  69      74
7   Rautiainen Esko     Kuopion Ks              1MM  67.5    71.5
8   Valtonen Anssi      Kylmäkosken Kyykkä      1MM  66      73
9   Rautio Rauno        Sauvon Karjalaisseura   1MM  65      71.5
10  Kautto Ari          Kuusaan Latu            1MM  65      76.5
11  Oksman Väinö        Hels. Suoj.             1MM  71  
12  Juvonen Veli-Pekka  Imatran Kyykkä          1MM  70  
13  Peiponen Pentti     Kuopion Ks              1MM  69  
14  Kononen Valeri      Hels. Suoj.             1MM  68.5    
15  Tuutti Antero       Tammer-Kyykkä           1MM  61  
16  Virtanen Mika       Raision Karjalaiset     1MM  44  

1   Pentikäinen Jari    Liedon Karj.            2MA  70  
2   Luoma Roger Raision Karjalaiset             2MA  68  
3   Kuikka Kimmo        Kss H.ki                2MA  66  
4   Hyvönen Juha        Raision Karjalaiset     2MA  66  
5   Peippo Eero         Liedon Karj.            2MA  59  
6   Haliseva Tapio      Liedon Karj.            2MA  57  
7   Parikka Kari        Kss H.ki                2MA  54  

1   Pitkänen Pekka      Raision Karjalaiset     3MB  65  
2   Haliseva Esa        Liedon Karj.            3MB  62  
3   Nenonen Markku      Kuusaan Latu            3MB  61  
4   Oinonen Veijo       Kuusaan Latu            3MB  60  
5   Laitinen Kari       Kuusaan Latu            3MB  53  
6   Kuusio Mikko        Imatran Kyykkä          3MB  49  
7   Väkiparta Erik      Porvoon Seudun Koiv.    3MB  38  

1   Ahola Markku        Kuusaan Latu            4MV  74  
2   Montonen Rainer     Porvoon Seudun Koiv.    4MV  73.5    
3   Petjakko Herman     Salmin Kyykkä           4MV  72  
4   Karhunen Juho       Salmin Kyykkä           4MV  72  
5   Paajaste Kalle      Kss H.ki                4MV  68.5    
6   Suoknuuti Seppo     Kuusaan Latu            4MV  68  
7   Ehoniemi Pentti     Kylmäkosken Kyykkä      4MV  66.5    
8   Salmi Aarre         Kuusaan Latu            4MV  61.5    
9   Haverinen Ossi      Raision Karjalaiset     4MV  61.5    
10  Pulkkinen Voitto    Tupla-O                 4MV  61  
11  Karvonen Pentti     Porvoon Seudun Koiv.    4MV  60.5    
12  Juutilainen Jorma   Tammer-Kyykkä           4MV  60.5    
13  Karhu Vilho         Oriveden Karjalaiset    4MV  59.5    
14  Parkkinen Viljo     Tupla-O                 4MV  56.5    
15  Manninen Erkki      Imatran Kyykkä          4MV  54.5    
16  Hirsso Sakari       Kss H.ki                4MV  54.5    
17  Toivokainen Oskari  Kss H.ki                4MV  50  
18  Taskinen Mauri      Kss H.ki                4MV  50  
19  Järvinen Leo        Kuusaan Latu            4MV  45.5    

1   Kautto Anu          Kuusaan Latu            5NM  63  
2   Juntunen Riitta     Juuan Kyykkäs.          5NM  60.5    
3   Kiviniemi Mirja     Sauvon Karjalaisseura   5NM  46.5    
4   Metsola Eila        Sauvon Karjalaisseura   5NM  43  

1   Talvirinne Katja    Imatran Kyykkä          6NA  56  
2   Laitinen Merja      Kuusaan Latu            6NA  52  
3   Oksman Raili        Hels. Suoj.             6NA  41  

1   Melkko Sari         Kuusaan Latu            7NB  33  
2   Nikkola Hilkka      Kss H.ki                7NB  26  
3   Sillanpää Tuija     Kuusaan Latu            7NB  7.5 

1   Rokka Leila         Sauvon Karjalaisseura   7NV  42  
2   Taskinen Esteri     Kss H.ki                7NV  36.5    

1   Rautio Petri        Sauvon Karjalaisseura   8JP  42  

1   Melkko Elina        Kuusaan Latu            8JT -13 
                    
Miesveteraanien parikilpailu 
1   Salmin Kyykkä           Karhunen Juho, Petjakko Herman          
2   Kuusaan Latu 1.         Ahola Markku, Suoknuuti Seppo           
3   Tammer-Kyykkä           Juutilainen Jorma, Viitaluoto Kalevi            
4   Imatran Kyykkä          Manninen Erkki, Vepsäläinen Pentti          
5   Porvoon S. Koivistol.   Kitula Antero, Karvonen Pentti          
6   Kuusaan Latu 2.         Järvinen Leo, Salmi Aarre   		

Alkuun


Henkilökohtainen SM-Kyykkä Tampere 14.8.2004

MM  Nimi                Seura                 Tulos  Loppuk. u. 2.u.
1   Rautiainen Joni     Kuopion Ks            26     28      24  24
2   Tanninen Jukka      Imatran Kyykkä        25     28      24  ---
3   Nissinen Erkki      Kuopion Ks            24     27      25  
4   Rautio Rauno        Sauvon Karj.          25     27      23
5   Juvonen Veli-Pekka  Imatran Kyykkä        27     26
6   Peiponen Mika       Nurmeksen Ks          24     25
7   Kononen Valeri      Hels. Suoj.           24     24
8   Oksman Väinö        Hels. Suoj.           23     23
9   Peiponen Marko      Nurmeksen Ks          26     23
10  Lehikoinen Ossi     Juuan Kyykkäs.        25     21
11  Vedenpää Juha       Kylmäkos.Kyykkä       23
12  Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä         23
13  Tähtinen Pekka      Tammer-Kyykkä         22
14  Rautiainen Esko     Kuopion Ks            21
15  Valtonen Anssi      Kylmäkos.Kyykkä       21
16  Rupponen Kauko      Kylmäkos.Kyykkä       20
17  Kiviniemi Erkki     Sauvon Karj.          19
18  Tuutti Antero       Tammer-Kyykkä         18
19  Kautto Ari          Kuusaan Latu          14

MV Nimi Seura Ihy. Tulos
1 Petjakko Herman Salmin Kyykkä 6 31
2 Karhu Vilho Oriveden Karjal 5,5 29,5
3 Ehoniemi Pentti Kylmäkos.Kyykkä 9 29
4 Kopponen Paavo Turun Uusi Karj. 8,5 27,5
5 Kilkkinen Heikki Tammer-Kyykkä 11 27
6 Paajaste Kalle Kss H.ki 4,5 26,5
7 Haverinen Ossi Raision Karj. 3,5 25,5
8 Telkkinen Erno Turun Uusi Karj. 7 24
9 Ahola Markku Kuusaan Latu 5 24
10 Karvonen Pentti Porvoon S Koiv. 6,5 23,5
11 Karhunen Juho Salmin Kyykkä 6 23
12 Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 4 23
13 Kajarinne Arvo Oriveden Karjal 4,5 20,5
14 Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 5,5 18,5
15 Järvinen Leo Kuusaan Latu 2,5 16,5
16 Toivokainen Oskari Kss H.ki 7 15
17 Taskinen Mauri Kss H:ki 2 15
18 Roslund Paavo Tammer-Kyykkä 4,5 14,5
19 Hirsso Sakari Kss H.ki 0,5 14,5
20 Rosnell Altti Nakkilan Karjal 2 14
21 Viitaluoto Kalevi Tammer-Kyykkä 8 14
22 Rahikainen Paavo Kss H.ki 8 10

MA
1 Nissinen Tuomo Tammer-Kyykkä 28
2 Laukkarinen Pertti Tupla-O 26
3 Räsänen Mika Hels. Suoj. 24
4 Kitula Antero Porvoon S Koiv. 23
5 Kuikka Kimmo Kss H.ki 22
6 Mikkonen Juha Tammer-Kyykkä 21
7 Kivistö Tero Kylmäkos.Kyykkä 21
8 Luoma Roger Raision Karj. 20
9 Laitinen Kari Tupla-O 20
10 Hyvönen Juha Raision Karj. 19
11 Vepsä Jouko Nakkilan Karjal 19
12 Montonen Rainer Porvoon S Koiv. 19
13 Orava Hannu Liedon Karj. 18
14 Mikkonen Kari Tammer-Kyykkä 18
15 Kinnunen Jorma Tupla-O 17
16 Haliseva Tapio Liedon Karj. 17
17 Ruohonen Mikko Raision Karj. 17
18 Pentikäinen Jari Liedon Karj. 12
19 Parikka Kari Kss H.ki 8

MB uusinta
1 Pitkänen Pekka Raision Karj. 22
2 Harju Pentti Kauhavan Karj. 21 20
3 Siikanen Heikki Turun Uusi Karj. 21 19
4 Mikkonen Pekka Ruoveden Karjal. 21 10
5 Laitinen Kari Kuusaan Latu 20
6 Haliseva Esa Liedon Karj. 19
7 Jutila Markku Oriveden Karjal 19
8 Väkiparta Erik Porvoon S Koiv. 19
9 Oinonen Veijo Kuusaan Latu 17
10 Saarinen Markku Liedon Karj. 17
11 Kottonen Pentti Raision Karj. 16
12 Jokela Jaakko Turun Uusi Karj. 16
13 Kangas Jukka Kauhavan Karj. 15
14 Pellikka Taisto Kuusaan Latu 15
15 Hyvönen Markku Liedon Karj. 12
16 Raudasoja Pentti Tammer-Kyykkä 11
17 Iivarinen Seppo Porvoon S Koiv. 11
18 Kujanpää Tommi Tupla-O 5

JUNP
1 Hämäläinen Oskari Kss H.ki 14 16
2 Rautio Petri Sauvon Karj. 14 13

JUNT
1 Melkko Elina Kuusaan Latu -26

NM
1 Juntunen Riitta Juuan Kyykkäs. 24
2 Kiviniemi Mirja Sauvon Karj. 21
3 Kautto Anu Kuusaan Latu 14
4 Metsola Eila Sauvon Karj. 13

NV
1 Rokka Leila Sauvon Karj. 4 18
2 Oksman Raili Hels. Suoj. 1,5 10,5
3 Nikkola Hilkka Kss H.ki 5 10
4 Kilkkinen Hilja Tammer-Kyykkä 9,5 -33,5
5 Kankainen Leena Oriveden Karjal 2,5 -40

NA
1 Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 20
2 Laitinen Merja Kuusaan Latu 14
3 Aalto Reija Kylmäkos.Kyykkä 9 10
4 Rautio Tarja Sauvon Karj. 9 -4
5 Zimaldina Marita Kss H.ki 7

NB
1 Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 11
2 Melkko Sari Kuusaan Latu 9
3 Mikkonen Tarja Ruoveden Karjal. 1


Alkuun


Elokyykkä – Varkaus – 21.8.2004

 

#   Nimi                Seura            tulos
MM - sarja
1.  Nissinen Erkki      Kuopion Ks       +25
2.  Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä    +24
    Kautto Ari          Kuusaan Latu     +24
4.  Tanninen Jukka      Imatran Kyykkä   +23
5.  Peiponen Pentti     Kuopion Ks       +22
    Tuutti Antero       Tammer-Kyykkä    +22
7.  Pöllänen Marko      Varkauden Ks     +20
8.  Varis Juha          Imatran Kyykkä   +18
9.  Kiviniemi Erkki     Sauvon Karj.     + 1

MA – sarja
1. Juntunen Seppo Iis-Kar Kyykkä +25
2. Mikkonen Kari Tammer-Kyykkä +23
3. Laukkarinen Pertti Tupla-O +20
Räsänen Seppo Kuopion Ks +20
5. Hotokka Eero Mikkelin Karj. +19
6. Pikkarainen Raimo Varkauden Ks +18
7. Oinonen Ari Lieksan Suoj. +17
8. Pikkarainen Kalevi Varkauden Ks +16
9. Joru Erkki Iis-Kar Kyykkä +14
Koikkalainen Ari Varkauden Ks +14
Taskinen Mauri Kss H:ki +14
12. Kinnunen Jorma Tupla-O +13
13. Lipsanen Tapani Savonlinnan Karj +11
14. Hautamäki Martti Varkauden Ks + 8
15. Laitinen Kari Tupla-O + 2

MB – sarja
1. Kärhä Petri Varkauden Ks +21
2. Laitinen Kari Kuusaan Latu +20
3. Roudasoja Pentti Tammer-Kyykkä +17
4. Mustonen Olavi Savonlinnan Karj +10
5. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä +10
6. Jalassalo Jarmo Siilin Kyykkä + 3
7. Kujanpää Tommi Tupla – O + 2

MV – sarja
1. Ahola Markku Kuusaan Latu +25
2. Hotokka Keijo Mikkelin Karj. +25
3. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu +22
4. Kilkkinen Heikki Tammer-Kyykkä +21
5. Saastamoinen Olavi Iis-Kar Kyykkä +21
6. Silventoinen Olavi Parikkalan Ks. +20
7. Jokinen Kalevi Iis-Kar Kyykkä +16,5
8. Hämäläinen Erkki Iis-Kar Kyykkä +13,5
9. Pulkkinen Voitto Tupla-O +11
10. Lötjönen Eino Parikkalan Ks +10,5
Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä +10,5
12. Manninen Erkki Imatran Kyykkä + 7,5
13. Huumonen Armas Varkauden Ks + 3,5
14. Viitaluoto Kalevi Tammer-Kyykkä + 2

NM – sarja
1. Juntunen Riitta Juuan Ks +14
2. Talvirinne Katja Imatran Kyykkä +11
3. Kautto Anu Kuusaan Latu + 8
4. Kiviniemi Mirja Sauvon Karj. + 5
5. Laitinen Merja Kuusaan Latu + 3
6. Willman Rauni Juuan Ks – 6
7. Taskinen Ester Kss H:ki – 8
8. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu -21

Miesten joukkuekilpailu
1. Kuusaan Latu
2. Iis-Kar Kyykkä
3. Varkauden Kyykkäseura
4. Tammer-Kyykkä

Naisten parilohko
1. Juuan Ks
2. Kuusaan Latu I
3. Kuusaan Latu II


Alkuun


Santun Seiska 2004 – Kuopio – 28.8.2004

 

#   Nimi                Seura              sarja   tulos
1   Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä      1MM     160.0
2   Rautiainen Esko     Kuopion Ks         1MM     158.5
3   Rautiainen Joni     Kuopion Ks         1MM     155.0
4   Peiponen Pentti     Kuopion Ks         1MM     154.5
5   Peiponen Marko      Nurmeksen Ks       1MM     154.0
6   Kononen Valeri      Hels. Suoj.        1MM     153.0
7   Rautio Rauno        Sauvon Karj.       1MM     152.0
8   Peiponen Mika       Nurmeksen Ks       1MM     150.0
9   Varis Juha          Imatran Kyykkä     1MM     148.0
10  Tanninen Jukka      Imatran Kyykkä     1MM     146.0
11  Nissinen Erkki      Kuopion Ks         1MM     145.0
12  Oksman Väinö        Hels. Suoj.        1MM     144.0
13  Kautto Ari          Kuusaan Latu       1MM     136.0
14  Lehikoinen Ossi     Juuan Kyykkäs.     1MM     136.0
15  Tuutti Antero       Tammer-Kyykkä      1MM     132.0
16  Valtonen Anssi      Kylmäkos.Kyykkä    1MM     130.0
17  Pöllänen Marko      Varkauden Ks       1MM     123.0

1 Miettinen Pentti Juuan Kyykkäs. 2MA 133.0
2 Räsänen Mika Hels. Suoj. 2MA 132.0
3 Nissinen Tuomo Tammer-Kyykkä 2MA 131.0
4 Oinonen Ari Lieksan Suoj 2MA 131.0
5 Pikkarainen Raimo Varkauden Ks 2MA 126.0
6 Kivistö Tero Kylmäkos.Kyykkä 2MA 126.0
7 Räsänen Seppo Kuopion Ks 2MA 123.0
8 Peiponen Jaakko Nurmeksen Ks 2MA 123.0
9 Laitinen Kari Tupla-O 2MA 120.0
10 Kuikka Kimmo Kss H.ki 2MA 117.0
11 Halonen Unto Juuan Kyykkäs. 2MA 117.0
12 Lipsanen Tapani Savonlinnan Karj 2MA 114.5
13 Koikkalainen Ari Varkauden Ks 2MA 108.0
14 Kinnunen Jorma Tupla-O 2MA 105.0
15 Parikka Kari Kss H.ki 2MA 104.0

1 Kärhä Petri Varkauden Ks 3MB 143.0
2 Kononen Raimo Hels. Suoj. 3MB 115.0
3 Katalkin Niilo Juuan Kyykkäs. 3MB 114.0
4 Karhu Aleksi Nurmeksen Ks 3MB 114.0
5 Honkamäki Antti Ruukin Kyykkä Isku 3MB 107.0
6 Honkamäki Eero Ruukin Kyykkä Isku 3MB 100.0
7 Honkamäki Mauri Ruukin Kyykkä Isku 3MB 97.0
8 Laitinen Kari Kuusaan Latu 3MB 95.5
9 Virtanen Jarkko Ruukin Kyykkä Isku 3MB 91.0
10 Kujanpää Tommi Tupla-O 3MB 87.0
11 Mustonen Olavi Savonlinnan Karj 3MB 76.0
12 Lehto Ville Ruukin Kyykkä Isku 3MB 75.0
13 Pietarila Anssi Ruukin Kyykkä Isku 3MB 41.0

1 Tanskanen Viljo Juuan Kyykkäs. 4MV 143.5
2 Karvonen Pentti Porvoon S Koiv. 4MV 137.5
3 Paajaste Kalle Kss H.ki 4MV 134.5
4 Pulkkinen Voitto Tupla-O 4MV 127.0
5 Ahola Markku Kuusaan Latu 4MV 125.0
6 Lampinen Oiva Juuan Kyykkäs. 4MV 123.5
7 Taskinen Mauri Kss H:ki 4MV 116.0
8 Onatsu Niilo Siilin Kyykkä 4MV 102.0
9 Rahikainen Paavo Kss H.ki 4MV 52.0

1 Juntunen Riitta Juuan Kyykkäs. 5NM 138.0
2 Kautto Anu Kuusaan Latu 5NM 111.0

1 Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 6NA 106.0
2 Aalto Reija Kylmäkos.Kyykkä 6NA 104.0
3 Willman Rauni Juuan Kyykkäs. 6NA 102.0
4 Laitinen Merja Kuusaan Latu 6NA 97.5
5 Rautio Tarja Sauvon Karj. 6NA 91.0

1 Melkko Sari Kuusaan Latu 7NB 57.0
2 Rajala Kirsi Kuusaan Latu 7NB 27.0

1 Oksman Raili Hels. Suoj. 7NV 100.0
2 Rokka Leila Sauvon Karj. 7NV 91.5

1 Melkko Elina Kuusaan Latu 8JT -35.0


Alkuun


Vitospari 29.8.2004 Tulokset

Sij.Nimi                Seura               sarja tulos
1   Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä       1MM   80
2   Kononen Valeri      Hels. Suoj.         1MM   71.5
3   Kautto Ari          Kuusaan Latu        1MM   71
4   Peiponen Pentti     Kuopion Ks          1MM   70
5   Rautio Rauno        Sauvon Karj.        1MM   69
6   Peiponen Marko      Nurmeksen Ks        1MM   68
7   Nissinen Erkki      Kuopion Ks          1MM   63.5
8   Tuutti Antero       Tammer-Kyykkä       1MM   62
9   Oksman Väinö        Hels. Suoj.         1MM   62
10  Pöllänen Marko      Varkauden Ks        1MM   61
11  Valtonen Anssi      Kylmäkos.Kyykkä     1MM   58

1 Räsänen Mika Hels. Suoj. 2MA 68
2 Kivistö Tero Kylmäkos.Kyykkä 2MA 65
3 Nissinen Tuomo Tammer-Kyykkä 2MA 65
4 Koikkalainen Ari Varkauden Ks 2MA 64
5 Räsänen Seppo Kuopion Ks 2MA 62
6 Juntunen Seppo Iis-Kar Kyykkä 2MA 61
7 Pikkarainen Raimo Varkauden Ks 2MA 60
8 Kuikka Kimmo Kss H.ki 2MA 57
9 Parikka Kari Kss H.ki 2MA 56
10 Kinnunen Jorma Tupla-O 2MA 53
11 Laitinen Kari Tupla-O 2MA 46
12 Kononen Raimo Hels. Suoj. 2MA 17

1 Kärhä Petri Varkauden Ks 3MB 66
2 Karhu Aleksi Nurmeksen Ks 3MB 51
3 Hämäläinen Erkki Iis-Kar Kyykkä 3MB 50.5
4 Laitinen Kari Kuusaan Latu 3MB 49
5 Kujanpää Tommi Tupla-O 3MB 49
6 Honkamäki Antti Ruukin Kyykkä Isku 3MB 45
7 Honkamäki Mauri Ruukin Kyykkä Isku 3MB 42
8 Lehto Ville Ruukin Kyykkä Isku 3MB 42
9 Jalassalo Jarmo Siilin Kyykkä 3MB 39.5

1 Taskinen Mauri Kss H:ki 4MV 64
2 Karvonen Pentti Porvoon S Koiv. 4MV 63.5
3 Paajaste Kalle Kss H.ki 4MV 52.5
4 Onatsu Niilo Siilin Kyykkä 4MV 45
5 Jokinen Kalevi Iis-Kar Kyykkä 4MV 43.5
6 Rahikainen Paavo Kss H.ki 4MV 35

1 Juntunen Riitta Juuan Kyykkäs. 5NM 68
2 Kautto Anu Kuusaan Latu 5NM 51

1 Aalto Reija Kylmäkos.Kyykkä 6NA 42.5
2 Laitinen Merja Kuusaan Latu 6NA 32.5
3 Rautio Tarja Sauvon Karj. 6NA 29.5

1 Rajala Kirsi Kuusaan Latu 7NB 30
2 Melkko Sari Kuusaan Latu 7NB 13

1 Oksman Raili Hels. Suoj. 7NV 51
2 Rokka Leila Sauvon Karj. 7NV 43

1 Melkko Elina Kuusaan Latu 8JT -30

Vitosparikilpailu
1 Helsingin Suojärveläisten seura, Väinö Oksman, Valeri Kononen
2 Kuopion Kyykkäseura, Erkki Nissinen, Pentti Peiponen
3 Tammer-Kyykkä, Antero Tuutti, Tuomo Nissinen
4 Varkauden Kyykkäseura, Ari Koikkalainen, Petri Kärhä


Alkuun


Savonlinna 5.9.2004		Kyykkätulokset

MM-sarja tulos uusinta
1 Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä 25 27
2 Kautto Ari Kuusaan Latu 25 19
3 Tanninen Jukka Imatran Kyykkä 24
4 Tuutti Antero Tammer-Kyykkä 23
5 Nissinen Erkki Kuopion Ks 23
6 Oksman Väinö HSS 22
7 Peiponen Pentti Kuopion Ks 22
8 Peiponen Marko Nurmeksen Ks 20
9 Varis Juha Imatran Kyykkä 15
Virtanen Mika Raision Karj. –

MA-sarja
1 Luoma Rogeer Raision Karj. 24
2 Lipsanen Tapani Savonlinnan Karj 19
3 Hyvönen Juha Raision Karj. 19
4 Räsänen Seppo Kuopion Ks 19
5 Hotokka Eero Mikkeli 19
6 Pikkarainen Kalevi Varkauden Ks 17
7 Koikkalainen Ari Varkauden Ks 16
8 Hautamäki Martti Varkauden Ks 14

MB-sarja
1 Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 18
2 Laitinen Kari Kuusaan Latu 15
3 Kottonen Pentti Raision Karj. 13
4 Mustonen Olavi Savonlinnan Karj 12
5 Pyykkö Sami Imatran Kyykkä 12
6 Matikainen Janne Imatran Kyykkä 0

MV-sarja
1 Karvonen Pentti Porvoo 26.5
2 Ahola Markku Kuusaan Latu 25
3 Hotokka Keijo Mikkeli 25
4 Lötjönen Eino Parikkala 22.5
5 Kilkkinen Heikki Tammer-Kyykkä 22
6 Viitaluoto Kalevi Tammer-Kyykkä 20
7 Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 20
8 Taskinen Mauri KSS H:ki 15
9 Silventoinen Olavi Parikkala 13
10 Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 7.5

NM-sarja
1 Juntunen Riitta Juuan Ks 20
2 Hotokka Sisko Mikkeli 18
3 Kautto Anu Kuusaan Latu 15

NA-sarja
1 Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 17
2 Willman Rauni Juuan Ks 13
3 Laitinen Merja Kuusaan Latu 8
4 Oksman Raili HSS 7
5 Sillanpää Tuija Kuusaan Latu -7

Juniorit
1 Kautto Aki Kuusaan Latu -4
2 Kautto Ida Kuusaan Latu -15

Naisten parikilpailu
1 Juuan Kyykkäseura
2 Kuusaan Latu 1
3 Kuusaan Latu 2

Miesten joukkuekilpailu
1 Kuusaan Latu 1
2 Tammer-Kyykkä 1
3 Imatran Kyykkä 1
4 Raision Karjalaiset 1
5 Kuopion Kyykkäseura 1


Alkuun


UKK-kilpailu Tampereella 11.9.2004

Kisat käytiin aurinkoisessa säässä. Paikalla 6 joukkuetta. Pelattiin
sarjamuotoisena kaikki kaikkia vastaan yhteisellä sopimuksella odottelun
vähentämiseksi.

1. Tammer-Kyykkä II 9/+30
2. Tammer-Kyykkä I 9/+26
3. Sauvon Karjalaiset 6/+25
4. Kylmäkosken Kyykkä 3/-13
5. Liedon Karjalaiset 3/-35
6. Helsingin Suojärveläiset 0/-33

Tampere II: Kari Mikkonen, Pekka Tähtinen, Pentti Raudasoja, Jorma Juutilainen
Tampere I: V-P Ehoniemi, Tuomo Nissinen, Antero Tuutti, Juha Mikkonen
Sauvo: Rauno Rautio, Petri Rautio, Erkki Kiviniemi, Pertti Bogdanoff


Alkuun


Markkinakyykkä, Ruokolahti, 9.10.2004 kyykkätulokset

MM-Sarja
1. Valeri Kononen HSS +27
2. Väinö Oksman HSS +26
3. Antero Tuutti Tammerkyykkä +24
4. Esko Rautiainen Kuopion KS +24
5. Ari Kautto Kuusaan Latu +24
6. Erkki Nissinen Kuopion KS +22
7. Jukka Tanninen Imatran Kyykkä +22
8. Pentti Peiponen Kuopion KS +20
9. Marko Peiponen Nurmeksen KS +19

MA-Sarja
1. Raimo Peiponen Joensuun KS +22
2. Tapani Lipsanen Savonlinna +18
3. Eero Hotokka Mikkeli +17
4. Raimo Säppi HSS +17
5. Rauli Peiponen Joensuun KS +16
6. Jaakko Peiponen Nurmeksen KS +11
7. Ari Oinonen Lieksan KS +6

MB-Sarja
1. Pertti Härkönen Joensuun KS +17
2. Jussi Ahonen Imatran Kyykkä +16
3. Kari Laitinen Kuusaan Latu +13
4. Raimo Kononen HSS +8
5. Reima Peiponen Joensuun KS +7
6. Olavi Mustonen Savonlinna +6
7. Mikko Kuusio Imatran Kyykkä +5
8. Pekka Nevalainen KSS +5
9. Heikki Peiponen Joensuun KS -1
10. Jaakko Akkanen Imatran Kyykkä -5

MV-Sarja
1. Keijo Hotokka Mikkeli +23 +3 +26
2. Seppo Suoknuuti Kuusaan Latu +18 +4 +22
3. Pentti Karvonen Porvoon S. K. +15 +6.5 +21.5
4. Mauri Taskinen KSS +19 +2 +21
5. Jorma Juutilainen Tammerkyykkä +13 +5.5 +18.5
6. Kalle Paajaste KSS +14 +4.5 +18.5
7. Keijo Peiponen Joensuun KS +16 +2 +18
8. Paavo Roslund Tammerkyykkä +12 +4.5 +16.5
9. Heimo Hotokka Mikkeli +8 +4 +12

NM-Sarja
1. Anu Kautto Kuusaan Latu +19
2. Eila Metsola Sauvo +19
3. Riitta Juntunen Juuka +19
4. Mirja Kiviniemi Sauvo +17

NA-Sarja
1. Marita Zimaldina KSS +21
2. Katja Talvirinne Imatran Kyykkä +18
3. Rauni Willman Juuka +17
4. Merja Laitinen Kuusaan Latu +17
5. Raili Oksman HSS +17

NB-Sarja
1. Laina Juvonen Imatran Kyykkä +10
2. Sari Melkko Kuusaan Latu +10
3. Tuija Sillanpää Kuusaan Latu -8

JUN-sarja
1. Iida Kautto Kuusaan Latu +10
2. Aki Kautto Kuusaan Latu +9
3. Jouni Juvonen Imatran Kyykkä -25
4. Jenna Juvonen Imatran Kyykkä -34
5. Janne Juvonen Imatran Kyykkä -72

Miesten parikilpailu, 12 paria
1. Imatran Kyykkä (Jukka Tanninen, Mikko Kuusio)
2. Kuusaan Latu (Ari Kautto, Seppo Suoknuuti)
3. HSS (Valeri Kononen, Väinö Oksman)
4. KSS (Mauri Taskinen, Kalle Paajaste)

Naisten parikilpailu, 6 paria
1. Juuka
2. Sauvo
3. Kuusaa I
4. Kuusaa II


Alkuun


Laukaan turnaus 25.9.2004

Tulokset

Naisten mestaruussarja
1 Hotokka Sisko Mikkeli 17
2 Anu Kautto Kuusankoski 15

Miesten mestaruussarja
1 Kautto Ari Kuusankoski 26
2 Marko Pöllänen Varkaus 25
3 Kotilainen Erkki Tupla-O 17

Naisten A-sarja
1 Laitinen Merja Kuusankoski 14
2 Tuija Sillanpää Kuusankoski -21

Miesten A-sarja
1 Kinnunen Jorma Tupla-O 19
2 Laukkarinen Pertti Tupla-O 19
3 Ari Koikkalainen Varkaus 18
4 Pikkarainen Raimo Varkaus 16
5 Juntunen Seppo Iis-Kar Kyykkä 16
6 Hautamäki Martti Varkaus 9
7 Hotokka Eero Mikkeli 7
8 laitinen Kari Tupla-O k

Miesten B-sarja
1 Harju Pentti Kauhava 23
2 Valkonen Jarkko Tupla-O 18
3 Pelkonen Martti Kauhava 18
4 Laitinen Kari Kuusankoski 13
5 Kujanpää Tommi Tupla-O 12
6 Kangas Jukka Kauhava 7

Miesten veteraanisarja
1 Karioja Veikko Äänekoski 23
2 Pulkkinen Voitto Tupla-O 22
3 Suoknuuti Seppo Kuusankoski 21
4 Juutilainen Jorm Tampere 20.5
5 Hämäläinen Erkki Iis-Kar Kyykkä 19.5
6 Karvonen Pentti Porvoo 17.5
7 Hotokka Keijo Mikkeli 17
8 Saastamoinen Keijo Iis-Kar Kyykkä 16
9 Jokinen Kalevi Iis-Kar Kyykkä 12.5
10 Parkkinen Viljo Tupla-O 9

Miesten joukkuekilpailu
1 Tupla-O, Laukaa
2 Kuusaan Latu
3 Varkauden Kyykkäseura
4 Iis-Kar Kyykkä
5 Kauhavan Karjalaiset