Kilpailutulokset 2005

Joukkue- ja parikilpailu – CUPLopputulokset
Henkilökohtainen – CUPLopputulokset
MaaottelukarsintaValintapisteet

  • SM-Hallikisat – Kuopio 15.1.2005
    Tulokset
  • Boris Karppelan muistokilpailu – Helsinki 7.5.2005 – CUP
    Tulokset
  • Hukin ja Ykin kilpailu – Turku 14.5.2005
    Tulokset
  • Raunon malja – Sauvo 14.5.2005Tulokset
  • Sulo Juvosen muistokilpailu – Ruokolahti 21.5.2005
    Tulokset
  • Väinön kyykkä – Äänekoski 28.5.2005Tulokset
  • Kuusankoski 4.6.2005 – CUP
    Tulokset
  • SM-esikisat – Kuopio 11.6.2005Tulokset
  • Porvoonmitta – Porvoo 12.6.2005Tulokset
  • Miesten SM-joukkuekilpailu – Lahti 18.6.2005Tulokset
  • Naisten SM-parikilpailu – Lahti 18.6.2005Tulokset
  • Nääs-kyykkä – Tampere 2.7.2005 – CUP
    Tulokset
  • Brahea-turnaus – Lieksa 3.7.2005
    Tulokset
  • Lieto 3.7.2005
    Tulokset
  • Reino Puoskarin muistokilpailu – Juuka 9.7.2005
    Tulokset
  • Bomba-turnaus – Nurmes 10.7.2005 – CUP
    Tulokset
  • Imatran Impi – Imatra 16.7.2005 – CUP, MOTulokset
  • Valassin kyykkä – Pielavesi 23.7.2005 – CUP, MO
    Tulokset
  • Karjalaisseurojen Kuopion piirinmestaruus – Pielavesi 24.7.2005
    Tulokset
  • Etelä-Karjalan piirinmestaruus – Viisiottelu – Imatra 3.8.2005Tulokset
  • SM-viisiottelu – Viiala 6.8.2005 – CUPTulokset
  • Miesten SM-parikilpailut – Viiala 6.8.2005Tulokset
  • Niilo ja Kalevi Konosen muistokilpailu – Helsinki 7.8.2005Tulokset
  • Etelä-Karjalan piirinmestaruus – Henkilökohtainen – Ruokolahti 10.8.2005Tulokset
  • SM-henkilökohtainen – Kuopio 13.8.2005 – CUP, MOTulokset
  • Karjalaisseurojen Tampereen piirinmestaruus – Ruovesi 14.8.2005Tulokset
  • Karjalaisseurojen Salon piirinmestaruus – Sauvo 20.8.2005Tulokset
  • Varsinais-Suomen Karjalaisseurojen piirinmestaruus – Henkilökohtainen – Raisio 20.8.2005Tulokset
  • Uudenmaan Karjalaisseurojen piirinmestaruus – Helsinki 21.8.2005
    Tulokset
  • Pohjois-Karjalan Karjalaisseurojen piirinmestaruus – Juuka 21.8.2005Tulokset
  • Varsinais-Suomen Karjalaisseurojen piirinmestaruus – Viisiottelu – Raisio 23.8.2005Tulokset
  • Karjalaisseurojen Keski-Suomen piirinmestaruus – Laukaa 24.8.2005
    Tulokset
  • Santun Seiska Grand Prix – Kuopio 27.8.2005 – CUP
    Tulokset
  • Vitospari – Kuopio 28.8.2005Tulokset
  • Karjalaisseurojen Kymenlaakson piirinmestaruus – Kuusankoski 1.9.2005Tulokset
  • Savonlinna 4.9.2005 – CUPTulokset
  • UKK-kilpailu – Tampere 10.9.2005Tulokset
  • Laukaa 17.9.2005Tulokset
  • Markkina-kyykkä – Ruokolahti 8.10.2005Tulokset
  • Karjalaisseurojen Mikkelin piirinmestaruus – Pieksämäki 9.10.2005Tulokset

Merkkien selitykset:
CUP = cup-osakilpailu,
MO = maaottelukarsintakilpailu,
SM = suomenmestaruuskilpailu


Joukkue- ja parikilpailu 2005 – CUP – Lopputulokset

Tulostettava PDF

Miesten joukkuekilpailu
#   Seura                                 pisteet
1.  Imatran Kyykkä I                      46   ( 6+10+10+ 6+ 8+  + 6)
2.  Kuusaan Latu I                        42   ( 5+ 5+  + 4+10+10+ 8)
3.  Kuopion Kyykkäseura                   24   (  + 8+  +  + 6+  +10)
4.  Tammer-Kyykkä I                       22   (10+ 4+ 8+  +  +  +  )
5.  Juuan Kyykkäseura I                   14   (  +  +  + 8+  + 6+ 5)
6.  Nurmeksen Kyykkäseura I               17   (  +  +  +10+ 4+ 3+  )
7.  Helsingin Suojärveläisten Seura I     12   ( 8+ 3+ 1+  +  +  +  )
8.  Pielaveden Karjalaiset I              11   (  +  +  + 3+  + 8+  )
9.  Tupla-0 Laukaa                         9   (  + 2+  +  + 5+ 2+  )
10. Raision Karjalaiset I                  8   ( 4+  + 4+  +  +  +  )
11. Karjalan Sivistysseura, Helsinki I     8   ( 3+  + 2+  + 3+  +  )
12. Kuusaan Latu II                        6   (  + 6+  +  +  +  +  )
12. Liedon Karjalaiset I                   6   (  +  + 6+  +  +  +  )
14. Iis-Kar Kyykkä I                       5   (  +  +  +  +  + 5+  )
14. Juuan Kyykkäseura II                   5   (  +  +  + 5+  +  +  )
14. Turun Uusi Karjalaseura I              5   (  +  + 5+  +  +  +  )
17. Pielaveden Karjalaiset II              4   (  +  +  +  +  + 4+  )
17. Savonlinnan Seudun Karjalaiset I       4   (  +  +  +  +  +  + 4)
19. Imatran Kyykkä II                      4   (  + 1+  +  +  +  + 3)
20. Liedon Karjalaiset II                  3   (  +  + 3+  +  +  +  )

Naisten parikilpailu
# Seura pisteet

1. Kuusaan Latu I 54 ( 8+ 8+ +10+10+ 8+10)
2. Kuusaan Latu II 35 ( + 5+ + 8+ 6+10+ 6)
3. Imatran Kyykkä I 14 ( + 6+ + + 8+ + )
4. Karjalan Sivistysseura, Helsinki I 12 ( + 4+ 8+ + + + )
5. Helsingin Suojärveläisten Seura I 10 (10+ + + + + + )
5. Juuan Kyykkäseura I 10 ( +10+ + + + + )
5. Sauvon Karjalaisseura I 10 ( + +10+ + + + )
8. Savonlinnan Seudun Karjalaiset I 8 ( + + + + + + 8)


Alkuun


Henkilökohtainen CUP-kilpailu 2005 – Lopputulokset

Tulostettava PDF

Miesten Mestaruussarja
#   Nimi                  Seura                     pisteet (henkilökohtainen)(viisiottelu)
1.  Peiponen Marko        Nurmeksen Ks              75      ( 1+  +  + 9+15+15+16+ 7)(  +13)
2.  Rautiainen Esko       Kuopion Ks                70      ( 3+ 9+  + 0+ 9+ 0+18+15)(16+  )
3.  Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä            60      ( 5+15+15+11+ 0+ 7+10+ 0)( 2+  )
4.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                56      ( 9+ 3+ 9+ 7+ 7+13+ 0+ 1)(10+11)
5.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              52      (15+ 0+ 7+ 3+11+ 0+ 6+ 9)( 4+  )
6.  Tähtinen Pekka        Tammer-Kyykkä             51      ( 7+11+ 3+  +  +  +12+  )(18+  )
7.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     51      ( 0+ 0+ 5+15+ 5+  + 0+11)( 8+15)
8.  Rautiainen Joni       Kuopion Ks                50      (  +  +  +  +  + 3+20+13)(14+ 9)
9.  Lehikoinen Ossi       Juuan Ks                  42      (  +13+  +13+ 3+ 9+ 4+ 0)(  +  )
10. Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä            41      ( 0+ 0+11+ 5+ 0+  + 0+ 5)(20+ 5)
11. Rautio Rauno          Sauvon Karj.              36      (11+  +13+  +  +  + 0+  )(12+  )
12. Tuutti Antero         Kuusaan Latu              29      ( 0+ 5+  + 0+13+ 5+ 0+ 3)( 0+ 3)
13. Kononen Valeri        Helsingin Suoj. Seura     20      (13+  +  +  +  +  +  +  )(  + 7)
14. Peiponen Pentti       Kuopion Ks                15      (  + 0+  + 0+  + 1+14+  )( 0+  )
15. Peiponen Mika         Kuopion Ks                14      (  +  +  + 1+  +11+ 2+  )(  +  )
16. Valtonen Anssi        Kylmäkosken Kyykkä         8      (  +  +  +  +  +  + 8+  )( 0+  )
17. Mikkonen Kari         Tammer-Kyykkä              8      ( 0+ 7+ 1+  +  +  +  +  )(  +  )
18. Luoma Roger           Raision Karj.              6      (  +  + 0+  +  +  +  +  )( 6+  )
19. Mikkonen Juha         Tammer-Kyykkä              2      (  + 1+ 0+  + 1+  +  +  )(  +  )

Miesten Veteraanisarja
# Nimi Seura pisteet (henkilökohtainen)(viisiottelu)

1. Paajaste Kalle KSS Helsinki 84 ( 7+15+13+ + 9+ +20+ )(20+15)
2. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 68 ( 0+ 7+ + 9+13+ 3+14+ 9)(16+ )
3. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 53 (13+13+ 0+ 3+ + 5+ 6+ )( 2+13)
4. Karvonen Pentti Porvoon Seudun Koiv. 49 ( 9+ 5+ 1+13+ 5+ +10+ 7)( 0+ 5)
5. Karhunen Juho Salmin Kyykkä 47 ( 0+ 9+15+ + +13+ + )(10+ )
6. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 37 ( 5+ 0+ 9+ + + + 8+15)( + )
7. Hakkarainen Erkki Iis-Kar Kyykkä 27 ( + + + + +11+16+ )( + )
8. Ehoniemi Pentti Kylmäkosken Kyykkä 25 ( + + 7+ + + +18+ )( 0+ )
9. Hotokka Keijo Mikkelin Karj. 25 ( + + + + + +12+13)( + )
10. Telkkinen Erno Turun Uusi Karj. 23 ( + + 5+ + + + + )(18+ )
11. Raudasoja Pentti Tammer-Kyykkä 23 ( + +11+ + + + + )(12+ )
12. Manninen Erkki Imatran Kyykkä 23 ( 1+ 0+ 0+ +11+ + +11)( + )
13. Petjakko Herman Salmin Kyykkä 22 (11+11+ 0+ + + + + )( 0+ )
14. Hämäläinen Erkki Iis-Kar Kyykkä 19 ( + + + + +15+ 4+ )( + )
15. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 19 ( 0+ 1+ 0+ +15+ + + )( + 3)
16. Lampinen Oiva Juuan Ks 17 ( + + +15+ + + 2+ )( + )
17. Haverinen Ossi Raision Karj. 17 ( 3+ + + + + + + )(14+ )
18. Marjomaa Jaakko Liedon Karj. 15 (15+ + 0+ + + + + )( + )
19. Ahola Markku Kuusaan Latu 11 ( + 0+ + + + + + )( 0+11)
19. Pussinen Reino Lieksan Suoj. 11 ( + + +11+ + + + )( + )
21. Juntunen Seppo Iis-Kar Kyykkä 9 ( + + + + + 9+ + )( + )
21. Pulkkinen Voitto Tupla-0 Laukaa 9 ( + + + + + + 0+ )( 6+ 9)
23. Karioja Veikko Ääneseudun Kyykkä 8 ( + + + + + + + )( 8+ )
24. Jokinen Kalevi Iis-Kar Kyykkä 7 ( + + + + + 7+ + )( + )
24. Lintunen Kauko Juuan Ks 7 ( + + + 7+ + + 0+ )( + )
24. Montonen Rainer Porvoon Seudun Koiv. 7 ( + + + + 7+ + + )( + )
24. Onatsu Niilo Siilin Kyykkä 7 ( + + + + + 0+ 0+ )( + 7)
28. Kitula Antero Porvoon Seudun Koiv. 7 ( + + 3+ + + + + )( 4+ )
29. Turunen Erkki Lieksan Suoj. 5 ( + + + 5+ + + + )( + )
30. Katalkin Niilo Juuan Ks 3 ( + + + 0+ 3+ 0+ 0+ )( + )
30. Mauno Reijo Kuusaan Latu 3 ( + 3+ + + + + + )( + )
32. Parkkinen Vilho Tupla-0 Laukaa 1 ( + + + 1+ + + + )( + )
32. Rahikainen Paavo KSS Helsinki 1 ( 0+ + 0+ + + + 0+ )( 0+ 1)
32. Räbinä Veikko Siilin Kyykkä 1 ( + + + + + 1+ + )( + )
32. Räsänen Tauno Karhu IF, Ruotsi 1 ( + + + + 1+ + + )( + )

Naisten Mestaruussarja
# Nimi Seura pisteet (henkilökohtainen)(viisiottelu)

1. Juntunen Riitta Juuan Ks 98 (15+ 7+ +15+15+15+18+15)(20+13)
2. Kautto Anu Kuusaan Latu 92 (11+13+15+13+13+13+20+11)(18+15)
3. Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 52 ( 9+11+ + 9+ 9+ +14+ 9)( + )
4. Laitinen Merja Kuusaan Latu 33 (13+ 9+ +11+ + + + )( + )
5. Hotokka Sisko Mikkelin Karj. 29 ( + + + + + +16+13)( + )
6. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 18 ( + + + +11+ + + 7)( + )
7. Kiviniemi Mirja Sauvon Karj. 16 ( + + + + + + + )(16+11)
8. Willman Rauni Juuan Ks 15 ( +15+ + + + + + )( + )


Alkuun


Maaottelukarsinta 2005 – Lopputulokset

Tulostettava PDF

Miesten joukkuekilpailu (4 parasta valitaan)
#   Nimi                  Seura                     pisteet (SM-kilpailu)(karsintakilpailut)
1.  Rautiainen Esko       Kuopion Ks                29      (12)( 7+ 1+10)
2.  Peiponen Marko        Nurmeksen Ks              29      ( 9)(10+10+ 6)
3.  Rautiainen Joni       Kuopion Ks                28      (15)(  + 4+ 9)
4.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              18      ( 3)( 8+ 2+ 7)
5.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                15      (  )( 6+ 9+ 3)
6.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              14      (  )( 9+ 5+ 4)
7.  Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä            13      ( 5)( 2+ 6+ 1)
8.  Lehikoinen Ossi       Juuan Ks                  13      ( 2)( 4+ 7+ 2)
9.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     13      (  )( 5+  + 8)
10. Peiponen Pentti       Kuopion Ks                10      ( 7)(  + 3+  )
11. Peiponen Mika         Kuopion Ks                 9      ( 1)(  + 8+  )
12. Tähtinen Pekka        Tammer-Kyykkä              6      ( 6)(  +  +  )
13. Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä             6      (  )( 1+  + 5)
14. Valtonen Anssi        Kylmäkosken Kyykkä         4      ( 4)(  +  +  )
15. Mikkonen Juha         Tammer-Kyykkä              3      (  )(  + 3+  )

Naisten parikilpailu (2 parasta valitaan)
# Nimi Seura pisteet (SM-kilpailu)(karsintakilpailut)

1. Kautto Anu Kuusaan Latu 33 (15)( 9+ 9+ 8)
2. Juntunen Riitta Juuan Ks 32 (12)(10+10+10)
3. Melkko Sari Kuusaan Latu 24 ( 9)( 7+ 8+ 5)
4. Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 20 ( 6)( 7+ + 7)
5. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 19 ( 6)( 7+ + 6)
6. Hotokka Sisko Mikkelin Karj. 16 ( 7)( + + 9)
7. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 16 ( 4)( 5+ 7+ 4)
8. Metsola Eila Sauvon Karj. 15 ( )( 6+ 9+ )
9. Zimaldina Marita KSS Helsinki 8 ( )( + 8+ )
10. Saloranta Merja Pielaveden Karj. 6 ( )( + 6+ )
10. Silvennoinen Leena Savonlinnan Seudun Karj. 6 ( )( + + 6)
12. Rautio Tarja Sauvon Karj. 5 ( 5)( + + )
13. Vilokkinen Aija Joensuun Ks 5 ( 2)( + + 3)
14. Aalto Reija Kylmäkosken Kyykkä 4 ( 4)( + + )
15. Juvonen Laina Imatran Kyykkä 4 ( )( 4+ + )
16. Rokka Leila Sauvon Karj. 3 ( 3)( + + )
17. Huopainen Pirjo Kuusaan Latu 3 ( )( 3+ + )
18. Nikkola Hilkka KSS Helsinki 1 ( 1)( + + )


Alkuun


SM-hallikilpailu – Kuopio 15.01.2005

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos Huom!
1. Rautiainen Esko Kuopion Ks 29 *SE*
2. Peiponen Pentti Kuopion Ks 28 *Se-siv.*
3. Peiponen Mika Nurmeksen Ks 27
4. Peiponen Marko Nurmeksen Ks 25
5. Tuutti Antero Kuusaan Latu 25
6. Juvonen Jyrki Imatran Kyykkä 25
7. Oksman Väinö Helsingin Suoj. 25
8. Kautto Ari Kuusaan Latu 24
9. Pöllänen Marko Varkauden Ks 24
10. Rautiainen Joni Kuopion Ks 23
11. Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä 22
12. Tanninen Jukka Imatran Kyykkä 21
13. Tähtinen Pekka Tammer-Kyykkä 20
14. Nissinen Erkki Kuopion Ks 19
15. Mikkonen Kari Tammer-Kyykkä 18
16. Mikkonen Juha Tammer-Kyykkä 14

Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Pentikäinen Jari Liedon Karj. 26
2. Nuutinen Janne Pielaveden Ks 22
3. Haliseva Tapio Liedon Karj. 22
4. Niskanen Jyri Pielaveden Ks 21
5. Räsänen Mika Helsingin Suoj. 20
6. Oinonen Ari Nurmeksen Ks 19
7. Säppi Raimo Helsingin Suoj. 18
8. Peiponen Jaakko Nurmeksen Ks 17
9. Pikkarainen Kalevi Varkauden Ks 17
10. Hyvönen Juha Raision Karj. 16
11. Hautamäki Martti Varkauden Ks 16
12. Räsänen Seppo Kuopion Ks 15
13. Koikkalainen Ari Varkauden Ks 14
14. Kivistö Tero Kylmäkosken Kyykkä 14
15. Laitinen Kari Kuusaan Latu 10

Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kärhä Petri Varkauden Ks 25
2. Peiponen Rauli Joensuun Ks 24
3. Ruutala Jouko Pielaveden Ks 23
4. Nenonen Markku Kuusaan Latu 19
5. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 19
6. Joru Erkki Iis-Kar Kyykkä 19
7. Peippo Eero Liedon Karj. 18
8. Ahonen Jussi Imatran Kyykkä 16
9. Härkönen Pertti Joensuun Ks 16
10. Harakka Jarmo Nurmeksen Ks 15
11. Karhunen Pekka Suonenjoen Latu 13
12. Karhu Sami Nurmeksen Ks 12
13. Oinonen Veijo Kuusaan Latu 12
14. Ahonen Erkki Suonenjoen Latu 12
15. Ruutala Juha Pielaveden Ks 11
16. Nevalainen Pekka KSS Helsinki 9
17. Kononen Raimo Helsingin Suoj. 9
18. Jalassalo Jarmo Siilin Kyykkä 8
19. Härkin Erkki Nurmeksen Ks 7
20. Seppälä Juho Kylmäkosken Kyykkä 1
21. Peiponen Reima Joensuun Ks 0
22. Maksimainen Ilkka Pielaveden Ks -4
23. Akkanen Jaakko Imatran Kyykkä -5
24. Seppälä Yrjänä Kylmäkosken Kyykkä -6
25. Levä Lasse Kylmäkosken Kyykkä -9

Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Pulkkinen Voitto Tupla-0 Laukaa 4,5 26,5
2. Karhunen Juho Salmin Kyykkä 6,5 24,5
3. Hotokka Keijo Mikkelin Karj. 3,5 24,5
4. Hämäläinen Erkki Iis-Kar Kyykkä 4,0 24,0
5. Manninen Erkki Imatran Kyykkä 5,0 23,0
6. Peiponen Keijo Joensuun Kyykkä 2,5 22,5
7. Karhu Vilho Oriveden Karj. 6,0 22,0
8. Juntunen Seppo Iis-Kar Kyykkä 1,0 22,0
9. Karvonen Pentti Porvoon Seudun Koiv. 7,0 21,0
10. Ahola Markku Kuusaan Latu 5,5 20,5
11. Taskinen Mauri KSS Helsinki 2,5 20,5
12. Hirsso Sakari KSS Helsinki 1,0 19,0
13. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 7,5 18,5
14. Marjomaa Jaakko Liedon Karj. 5,0 18,0
15. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 4,5 17,5
16. Järvinen Leo Kuusaan Latu 3,0 17,0
17. Patronen Matti Iis-Kar Kyykkä 2,5 15,5
18. Viitaluoto Kalevi Tammer-Kyykkä 8,5 12,5
19. Onatsu Niilo Siilin Kyykkä 2,0 11,0
20. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 6,0 11,0
21. Rahikainen Paavo KSS Helsinki 8,5 10,5
22. Roslund Paavo Tammer-Kyykkä 5,0 5,0
23. Parkkinen Viljo Tupla-0 Laukaa 4,5 1,5

Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Juntunen Riitta Juuan Ks 20
2. Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 19
3. Kiviniemi Mirja Sauvon Karj. 15
4. Kautto Anu Kuusaan Latu 13
5. Hotokka Sisko Mikkelin Karj. 13
6. Laitinen Merja Kuusaan Latu 3
7. Willman Rauni Juuan Ks -3

Naisten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Metsola Eila Sauvon Karj. 4
2. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu -7

Naisten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Saloranta Merja Pielaveden Ks -22

Naisten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Oksman Raili Helsingin Suoj. 2,0 -1,0
2. Nikkola Hilkka KSS Helsinki 5,5 -16,5

Juniorit – 15v pojat
Sija Nimi Seura Tulos
1. Maksimainen Niko Pielaveden Ks -11
2. Karhu Ari-Pekka Nurmeksen Ks -19
3. Smura Antti Nurmeksen Ks -50

Juniorit – 15v tytöt
Sija Nimi Seura Tulos
1. Maksimainen Siina Pielaveden Ks -46

Miesten joukkuekilpailu
Sija Pelaajat
1. Peiponen Jaakko, Peiponen Marko, Peiponen Mika, Oinonen Ari
2. Ehoniemi Veli-Pekka, Tähtinen Pekka, Mikkonen Kari, Mikkonen Juha
3. Kautto Ari, Tuutti Antero, Nenonen Markku, Ahola Markku
4. Kononen Raimo, Säppi Raimo, Oksman Väinö, Räsänen Mika

Naisten parikilpailu
Sija Pelaajat
1. Juntunen Riitta, Willman Rauni
2. Metsola Eila, Kiviniemi Mirja
3. Kautto Anu, Laitinen Merja

Alkuun


Boris Karppelan muistokilpailu – Helsinki 7.5.2005

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kautto Ari Kuusaan Latu 27
2. Kononen Valeri Helsingin Suoj. 26
3. Rautio Rauno Sauvon Karj. 26
4. Nissinen Erkki Kuopion Ks 25
5. Tähtinen Pekka Tammer-Kyykkä 24
6. Juvonen Jyrki Imatran Kyykkä 24
7. Rautiainen Esko Kuopion Ks 23
8. Peiponen Marko Nurmeksen Ks 23
9. Ehoniemi Veli-Pekka Tammer-Kyykkä 23
10. Mikkonen Kari Tammer-Kyykkä 23
11. Tanninen Jukka Imatran Kyykkä 20
12. Oksman Väinö Helsingin Suoj. 19
13. Tuutti Antero Kuusaan Latu 19

Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Hyvönen Juha Raision Karj. 22
2. Pitkänen Pekka Raision Karj. 17
3. Parikka Kari KSS Helsinki 15
4. Kuikka Kimmo KSS Helsinki 15
5. Laitinen Kari Kuusaan Latu 14
6. Räsänen Mika Helsingin Suoj. 13
7. Kiviniemi Erkki Sauvon Karj. 8

Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Orava Hannu Liedon Karj. 23
2. Ruutala Jouko Pielaveden Karj. 23
3. Siikanen Heikki Turun Uusi Karj. 21
4. Säppi Raimo Helsingin Suoj. 19
5. Bogdanoff Pertti Sauvon Karj. 17
6. Hyvönen Markku Liedon Karj. 15
7. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 13
8. Kottonen Pentti Raision Karj. 13
9. Jokela Jaakko Turun Uusi Karj. 11
10. Peippo Eero Liedon Karj. 11
11. Saarinen Markku Liedon Karj. 10
12. Rautio Petri Sauvon Karj. 10
13. Väkiparta Erik Turun Uusi Karj. 9
14. Nevalainen Pekka KSS Helsinki 8
15. Kononen Raimo Helsingin Suoj. 7
16. Nuutinen Jouni Pielaveden Karj. 6
17. Hämäläinen Tero KSS Helsinki -4
18. Akkanen Jaakko Imatran Kyykkä -11

Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Marjomaa Jaakko Liedon Karj. 5,0 27,0
2. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 7,5 25,5
3. Petjakko Herman Salmin Kyykkä 6,5 25,5
4. Karvonen Pentti Porvoon seudun Koiv. 7,0 25,0
5. Paajaste Kalle KSS Helsinki 5,0 24,0
6. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 6,0 23,0
7. Haverinen Ossi Raision Karj. 4,0 19,0
8. Manninen Erkki Imatran Kyykkä 5,0 17,0
9. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 4,5 16,5
10. Hirsso Sakari KSS Helsinki 1,0 16,0
11. Karhunen Juho Salmin Kyykkä 6,5 14,5
12. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 7,5 12,5
13. Roslund Paavo Tammer-Kyykkä 5,0 3,0
14. Rahikainen Paavo KSS Helsinki 8,5 0,5

Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos 1. uus 2. uus
1. Juntunen Riitta Juuan Ks 17 21 21
2. Laitinen Merja Kuusaan Latu 17 21 3
3. Kautto Anu Kuusaan Latu 17 14
4. Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 17 11

Naisten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 13

Naisten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 2,0 11,0
2. Nousiainen Liisa Helsingin Suoj. Seura 0,0 8,0

Juniorit – 15v pojat
Sija Nimi Seura Tulos
1. Hämäläinen Oskari KSS Helsinki 12
2. Hämäläinen Santeri KSS Helsinki 4

Juniorit – 10v sekasarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kautto Aki Kuusaan Latu -2
2. Kautto Ida Kuusaan Latu -8

Miesten joukkuekilpailu
Sija Pelaajat
1. Pekka Tähtinen, Jorma Juutilainen, Veli-Pekka Ehoniemi, Kari Mikkonen
2. Väinö Oksman, Valeri Kononen, Mika Räsänen, Raimo Säppi
3. Jyrki Juvonen, Jukka Tanninen, Mikko Kuusio, Erkki Manninen
4. Ari Kautto, Antero Tuutti, Kari Laitinen, Seppo Suoknuuti
5. Juha Hyvönen, Pentti Kottonen, Pekka Pitkänen, Ossi Haverinen
6. Sakari Hirsso, Kalle Paajaste, Kimmo Kuikka, Kari Parikka, Pekka Nevalainen

Naisten parikilpailu
Sija Pelaajat
1. Liisa Nousiainen, Raili Oksman
2. Merja Laitinen, Tuija Sillanpää

Alkuun


Hukin ja Ykin kilpailu – Turku 14.5.2005

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Mikkonen Juha Tammer-Kyykkä 29
2. Oksman Väinö Helsingin Suoj. 27
3. Tähtinen Pekka Tammer-Kyykkä 25
4. Rautiainen Esko Kuopion Ks 25
5. Nissinen Erkki Kuopion Ks 24
6. Kautto Ari Kuusaan Latu 23
7. Valtonen Anssi Kylmäkosken Kyykkä 23
8. Peiponen Pentti Kuopion Ks 22
9. Tuutti Antero Kuusaan Latu 21
10. Rautio Rauno Sauvon Karj. 20
11. Mikkonen Kari Tammer-Kyykkä 18

Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Vilhunen Juha Kuopion Ks 24
2. Virtanen Mika Raision Karj. 23
3. Haliseva Esa Liedon Karj. 23
4. Pitkänen Pekka Raision Karj. 22
5. Haliseva Tapio Liedon Karj. 20
6. Hyvönen Juha Raision Karj. 20
7. Laitinen Kari Kuusaan Latu 19
8. Kiviniemi Erkki Sauvon Karj. 19
9. Pentikäinen Jari Liedon Karj. 12

Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Ruohonen Mikko Raision Karj. 22
2. Ruuskanen Markku Turun Uusi Karj. 20
3. Väkiparta Erik Turun Uusi Karj. 20
4. Orava Hannu Liedon Karj. 19
5. Saarinen Karri Raision Karj. 19
6. Peippo Eero Liedon Karj. 16
7. Nevalainen Pekka KSS Helsinki 16
8. Siikanen Heikki Turun Uusi Karj. 16
9. Nevala Raimo Eskilstuna, Ruotsi 16
10. Kottonen Pentti Raision Karj. 14
11. Jokela Jaakko Turun Uusi Karj. 14
12. Bogdanoff Pertti Sauvon Karj. 13
13. Kasvi Kari Raision Karj. 13
14. Saarinen Markku Liedon Karj. 12
15. Lehtola Urho Eskilstuna, Ruotsi 12
16. Rautio Petri Sauvon Karj. 11
17. Hyvönen Markku Liedon Karj. 8
18. Finnholm Kenneth Sauvon Karj. 7
19. Kottonen Martti Raision Karj. 2
20. Pitkänen Samuli Raision Karj. -21

Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Haverinen Ossi Raision Karj. 4,0 29,0
2. Korkeamäki Tapani Eskilstuna, Ruotsi 1,5 25,5
3. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 6,0 25,0
4. Telkkinen Erno Turun Uusi Karj. 7,5 24,5
5. Kopponen Aarne Turun Uusi Karj. 4,5 24,5
6. Rosnell Altti Nakkilan Karj. 2,5 24,5
7. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 4,5 23,5
8. Eisala Keijo Raision Karj. 7,0 21,0
9. Hirsso Sakari KSS Helsinki 1,0 20,0
10. Vepsä Jouko Nakkilan Karj. 0,0 20,0
11. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 7,5 19,5
12. Paajaste Kalle KSS Helsinki 5,0 17,0
13. Häkkinen Matti Raision Karj. 7,0 14,0
14. Kinnunen Urho Liedon Karj. 6,0 14,0
15. Tattari Yrjö Raision Karj. 7,5 13,5
16. Marjomaa Jaakko Liedon Karj. 5,0 11,0
17. Heinemaa Tuomo Liedon Karj. 8,5 1,5
18. Rahikainen Paavo KSS Helsinki 8,5 -1,5
19. Virolainen Eino Liedon Karj. 7,5 -18,5

Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Juntunen Riitta Juuan Ks 21
2. Kiviniemi Mirja Sauvon Karj. 20
3. Kautto Anu Kuusaan Latu 14
4. Willman Rauni Juuan Ks 12
5. Laitinen Merja Kuusaan Latu 7
6. Oksman Raili Helsingin Suoj. 3

Naisten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Metsola Eila Sauvon Karj. 15
2. Zimaldina Marita KSS Helsinki 13
3. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 7
4. Aalto Reija Kylmäkosken Kyykkä 3
5. Marjomaa Hilkka Liedon Karj. -11
6. Aalto Sari Kylmäkosken Kyykkä -22

Juniorit – 12v pojat
Sija Nimi Seura Tulos
1. Hämäläinen Oskari KSS Helsinki 6

Miesten joukkuekilpailu (12 joukkuetta)
Sija Pelaajat
1. Nissinen Erkki, Peiponen Pentti, Rautiainen Esko, Vilhunen Juha
2. Kautto Ari, Laitinen Kari, Suoknuuti Seppo, Tuutti Antero
3. Hyvönen Juha, Kasvi Kari, Kottonen Pentti, Virtanen Mika
4. Ruuskanen Markku, Siikanen Heikki, Telkkinen Erno, Väkiparta Erik

Naisten parikilpailu (4 paria)
Sija Pelaajat
1. Juntunen Riitta, Willman Rauni
2. Kiviniemi Mirja, Metsola Eila
3. Kautto Anu, Laitinen Merja, Sillanpää Tuija
4. Aalto Reija, Aalto Sari

Alkuun


Raunon Malja – Sauvo 14.5.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Mikkonen Kari         Tammer-Kyykkä             26
2.  Rautio Rauno          Sauvon Karj.              24
3.  Tähtinen Pekka        Tammer-Kyykkä             24
4.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              22
5.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                20
6.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     20
7.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              19
8.  Rautiainen Esko       Kuopion Ks                17
9.  Peiponen Pentti       Kuopion Ks                17
10. Valtonen Anssi        Kylmäkosken Kyykkä        16
11. Mikkonen Juha         Tammer-Kyykkä             10

Miesten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Virtanen Mika Raision Karj. 22
2. Kiviniemi Erkki Sauvon Karj. 19
3. Vilhunen Juha Kuopion Ks 17
4. Hyvönen Jussi Raision Karj. 16
5. Laitinen Kari Kuusaan Latu 10
6. Haliseva Esa Liedon Karj. 7

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Rautio Petri Sauvon Karj. 20
2. Orava Hannu Liedon Karj. 15
3. Saarinen Markku Liedon Karj. 14
4. Väkiparta Erik Turun Uusi Karj. 14
5. Finnholm Kenneth Sauvon Karj. 12
6. Saarinen Karri Raision Karj. 12
7. Ruohonen Mikko Raision Karj. 11
8. Kottonen Pentti Raision Karj. 11
9. Kasvi Kari Raision Karj. 11
10. Peippo Eero Liedon Karj. 8
11. Ruuskanen Markku Turun Uusi Karj. 8
12. Nevalainen Pekka KSS Helsinki 6

Miesten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Marjomaa Jaakko Liedon Karj. 23
2. Paajaste Kalle KSS Helsinki 22
3. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 18,5
4. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 18
5. Hirsso Sakari KSS Helsinki 13
6. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 11,5
7. Haverinen Ossi Raision Karj. 9
8. Rahikainen Paavo KSS Helsinki – 4,5

Naisten Mestaruussarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Juntunen Riitta Juuan Ks 22
2. Kiviniemi Mirja Sauvon Karj. 13
3. Laitinen Merja Kuusaan Latu 11
4. Kautto Anu Kuusaan Latu 10
5. Willman Rauni Juuan Ks 7
6. Oksman Raili Helsingin Suoj. 2

Naisten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Rokka Leila Sauvon Karj. 11
2. Metsola Eila Sauvon Karj. 11
3. Aalto Reija Kylmäkosken Kyykkä 9
4. Simaldina Marita KSS Helsinki 8
5. Rautio Tuire Sauvon Karj. 5
6. Rautio Tarja Sauvon Karj. 2
7. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu – 4

Naisten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Aalto Sari Kylmäkosken Kyykkä -36

Miesten parikilpailu
1. Kuusaan Latu Kautto Ari, Tuutti Antero
2. Kuopion Kyykkäseura II Peiponen Pentti, Vilhunen Juha
3. Sauvon Karjalaisseura Rautio Petri, Rautio Rauno
4. Kuopion Kyykkäseura I Rautiainen Esko, Nissinen Erkki

Naisten parikilpailu
1. Kuusaan Latu Kautto Anu, Laitinen Merja
2. Juuan Kyykkäseura Juntunen Riitta, Willman Rauni
3. Sauvon Karjalaisseura Kiviniemi Mirja, Metsola Eila
4. Kylmäkosken Kyykkä Aalto Sari, Aalto Reija


Alkuun


Sulo Juvosen muistokilpailu – Ruokolahti 21.05.2005

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kautto Ari Kuusaan Latu 28
2. Juvonen Jyrki Imatran Kyykkä 27
3. Tanninen Jukka Imatran Kyykkä 27
4. Lehikoinen Ossi Juuan Ks 25
5. Nissinen Erkki Kuopion Ks 25
6. Oksman Väinö Helsingin Suoj. 25
7. Tuutti Antero Kuusaan Latu 23
8. Peiponen Pentti Kuopion Ks 21
9. Peiponen Mika Nurmeksen Ks 21
10. Peiponen Marko Nurmeksen Ks 19

Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Laitinen Kari Kuusaan Latu 18
2. Oinonen Ari Nurmeksen Ks 18
3. Peiponen Jaakko Nurmeksen Ks 14

Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Peiponen Rauli Joensuun Ks 22
2. Ahonen Jussi Imatran Kyykkä 21
3. Härkönen Pertti Joensuun Ks 20
4. Hautamäki Martti Varkauden Ks 20
5. Kononen Raimo Helsingin Suoj. 15
6. Harakka Jarmo Nurmeksen Ks 11
7. Tanskanen Juhani Joensuun Ks 7
8. Akkanen Jaakko Imatran Kyykkä -1

Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 4,5 24,5
2. Mauno Reijo Kuusaan Latu 7 24
3. Ahola Markku Kuusaan Latu 5,5 19,5
4. Peiponen Keijo Joensuun Ks 2,5 16,5

Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 23
2. Juntunen Riitta Juuan Ks 18
3. Kautto Anu Kuusaan Latu 16
4. Oksman Raili Helsingin Suoj. 15
5. Willman Rauni Juuan Ks 13
6. Laitinen Merja Kuusaan Latu 8

Naisten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 14
2. Juvonen Laina Imatran Kyykkä 6
3. Melkko Sari Kuusaan Latu 1

Naisten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Huopainen Pirjo Kuusaan Latu -18
2. Peiponen Vieno Joensuun Ks -40

Juniorit – 10v sekasarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kautto Aki Kuusaan Latu 5
2. Kautto Ida Kuusaan Latu -6
3. Juvonen Jenna Imatran Kyykkä -21

Miesten parikilpailu
Sija Pelaajat
1. Kautto Ari, Tuutti Antero
2. Juvonen Jyrki, Tanninen Jukka
3. Peiponen Rauli, Peiponen Keijo
4.

Naisten parikilpailu
Sija Pelaajat
1.
2.
3.
4.
5.

Alkuun


Väinön kyykkä – Äänekoski 28.5.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Rautiainen Joni       Kuopion Ks                25
2.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                22
3.  Rautiainen Esko       Kuopion Ks                17
4.  Peiponen Pentti       Kuopion Ks                17

Miesten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Päivinen Hannu Juuan Ks 23
2. Laitinen Kari Tupla-0 Laukaa 19
3. Laukkarinen Pertti Tupla-0 Laukaa 14
4. Rajasuo Juha Pielaveden Karj. 14
5. Kinnunen Jorma Tupla-0 Laukaa 13

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Nuutinen Jari Juuan Ks 22
2. Nuutinen Janne Pielaveden Karj. 21
3. Päivinen Jani Juuan Ks 21
4. Niskanen Jyri Pielaveden Karj. 20
5. Ruutala Jouko Pielaveden Karj. 18
6. Ruutala Juha Pielaveden Karj. 11
7. Alavuotunki Risto Pielaveden Karj. 7
8. Salonen Pauli Pielaveden Karj. 0
9. Kujanpää Tommi Tupla-0 Laukaa 0
10. Mäkisalo Hannu Ääneseudun Kyykkä – 1
11. Hakkarainen Leif Ääneseudun Kyykkä -12
12. Niininen Kalevi Ääneseudun Kyykkä -29

Miesten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Karhu Vilho Oriveden Karj. 27
2. Hämäläinen Erkki Iis-Kar Kyykkä 27
3. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 21
4. Karioja Veikko Ääneseudun Kyykkä 20,5
5. Kajarinne Arvo Oriveden Karj. 18
6. Roslund Paavo Tammer-Kyykkä 18
7. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 17,5
8. Pulkkinen Voitto Tupla-0 Laukaa 17,5
9. Jokinen Kalevi Iis-Kar Kyykkä 17
10. Lampinen Oiva Juuan Ks 15,5
11. Katalkin Niilo Juuan Ks 15
12. Taskinen Mauri KSS Helsinki 9,5

Miesten joukkuekilpailu
1. Kuopion Kyykkäseura Rautiainen Joni, Nissinen Erkki, Rautiainen Esko, Peiponen Pentti
2. Juuan Kyykkäseura
3. Pielaveden Karjalaiset
4. Tupla-0 Laukaa
5. Ääneseudun Kyykkä


Alkuun


Kuusankoski 4.6.2005 – CUP

Miehet Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Juvonen Jyrki Imatran Kyykkä 26
2. Lehikoinen Ossi Juuan Ks 25
3. Tähtinen Pekka Tammer-Kyykkä 24
4. Rautiainen Esko Kuopion Ks 23
5. Mikkonen Kari Tammer-Kyykkä 23
6. Tuutti Antero Kuusaan Latu 23
7. Nissinen Erkki Kuopion Ks 22
8. Mikkonen Juha Tammer-Kyykkä 22
9. Oksman Väinö Helsingin Suoj. Seura 21
10. Tanninen Jukka Imatran Kyykkä 21
11. Peiponen Pentti Kuopion Ks 20
12. Kautto Ari Kuusaan Latu 18

Miehet A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Pentikäinen Jari Liedon Karj. 23
2. Laukkarinen Pertti Tupla-0 Laukaa 22
3. Vilhunen Juha Kuopion Ks 21
4. Kinnunen Jorma Tupla-0 Laukaa 20
5. Laitinen Kari Kuusaan Latu 15
6. Varis Juha Imatran Kyykkä 14
7. Laitinen Kari Tupla-0 Laukaa 12

Miehet B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Säppi Raimo Helsingin Suoj. Seura 23
2. Kujanpää Tommi Tupla-0 Laukaa 22
3. Oinonen Veijo Kuusaan Latu 20
4. Nenonen Markku Kuusaan Latu 19
5. Ahonen Jussi Imatran Kyykkä 19
6. Väkiparta Erik Turun Uusi Karj. 17
7. Matikainen Janne Imatran Kyykkä 17
8. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 16
9. Kononen Raimo Helsingin Suoj. Seura 13
10. Akkanen Jaakko Imatran Kyykkä 2
11. Huopainen Erkki Kuusaan Latu -10

Miehet Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Paajaste Kalle KSS Helsinki 5,0 28,0
2. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 7,5 26,5
3. Petjakko Herman Salmin Kyykkä 6,5 26,5
4. Karhunen Juho Salmin Kyykkä 6,5 25,5
5. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 4,5 24,5
6. Karvonen Pentti Porvoon Seudun Koiv. 7,0 21,0
7. Mauno Reijo Kuusaan Latu 7,0 21,0
8. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 7,5 20,5
9. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 6,0 18,0
10. Manninen Erkki Imatran Kyykkä 5,0 18,0
11. Ahola Markku Kuusaan Latu 5,5 9,5
12. Järvinen Leo Kuusaan Latu 3,0 7,0

Naiset Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Willman Rauni Juuan Ks 21
2. Kautto Anu Kuusaan Latu 20
3. Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 20
4. Laitinen Merja Kuusaan Latu 19
5. Juntunen Riitta Juuan Ks 19

Naiset A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Zimaldina Marita KSS Helsinki 16
2. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 6
3. Juvonen Laina Imatran Kyykkä 2

Naiset B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Huopainen Pirjo Kuusaan Latu -7

Naiset Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 2,0 16,0
2. Nikkola Hilkka KSS Helsinki 5,5 5,5

Juniorit – 8v pojat
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kautto Aki Kuusaan Latu 0

Miehet joukkuekilpailu
Sija Pelaajat
1. Ahonen Jussi, Juvonen Jyrki, Manninen Erkki, Tanninen Jukka
2. Nissinen Erkki, Peiponen Pentti, Rautiainen Esko, Vilhunen Juha
3.
4.
5. Juutilainen Jorma, Mikkonen Juha, Mikkonen Kari, Tähtinen Pekka
6. Kononen Raimo, Oksman Väinö, Säppi Raimo, Oksman Raili
7. Kinnunen Jorma, Kujanpää Tommi, Laitinen Kari, Laukkarinen Pertti
8. Akkanen Jaakko, Kuusio Mikko, Matikainen Janne, Varis Juha

Naiset parikilpailu
Sija Pelaajat
1. Juntunen Riitta, Willman Rauni
2. Kautto Anu, Laitinen Merja
3. Juvonen Laina, Talvirinne Katja
4. Huopainen Pirjo, Sillanpää Tuija
5. Nikkola Hilkka, Zimaldina Marita

Alkuun


SM-esikisat – Kuopio 11.6.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Lehikoinen Ossi       Juuan Ks                  27
2.  Peiponen Marko        Nurmeksen Ks              26
3.  Peiponen Mika         Nurmeksen Ks              25
4.  Ehoniemi Veli-Pekka	  Tammer-Kyykkä             24
5.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              23
6.  Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä            21
7.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                21
8.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              20
9.  Peiponen Pentti       Kuopion Ks                18

Miesten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Päivinen Hannu Juuan Ks 26
2. Halonen Unto Juuan Ks 24
3. Peiponen Jaakko Nurmeksen Ks 22
4. Vilhunen Juha Kuopion Ks 22
5. Räsänen Seppo Kuopion Ks 18
6. Oinonen Ari Nurmeksen Ks 16
7. Hotokka Eero Mikkelin Karj. 13
8. Kinnunen Jorma Tupla-0 Laukaa 11
9. Laitinen Kari Kuusaan Latu 5

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Joru Erkki Iis-Kar Kyykkä 24
2. Ahonen Jussi Imatran Kyykkä 22
3. Karhunen Pekka Suonenjoen Latu 20
4. Nenonen Markku Kuusaan Latu 20
5. Härkönen Pertti Joensuun Kyykkä 20
6. Vainikainen Juha Pielaveden Ks 18
7. Hautamäki Martti Varkauden Ks 17
8. Nuutinen Jari Juuan Ks 17
9. Ruutala Jouko Pielaveden Ks 17
10. Ahonen Erkki Suonenjoen Latu 16
11. Ruutala Juha Pielaveden Ks 14
12. Tanskanen Juhani Joensuun Kyykkä 12
13. Matikainen Janne Imatran Kyykkä 8

Miesten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Lampinen Oiva Juuan Ks 27,5
2. Hämäläinen Erkki Iis-Kar Kyykkä 24
3. Pulkkinen Voitto Tupla-0 Laukaa 23,5
4. Lintunen Kauko Juuan Ks 23
5. Jokinen Kalevi Iis-Kar Kyykkä 22
6. Katalkin Niilo Juuan Ks 21
7. Hotokka Keijo Mikkelin Karj. 18,5
8. Pussinen Reino Lieksan Suoj. 17
9. Parkkinen Viljo Tupla-0 Laukaa 16,5
10. Onatsu Niilo Siilin Kyykkä 16,5
11. Patronen Matti Iis-Kar Kyykkä 14,5

Naisten Mestaruussarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Juntunen Riitta Juuan Ks 24
2. Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 20
3. Kautto Anu Kuusaan Latu 19
4. Hotokka Sisko Mikkelin Karj. 17
5. Willman Rauni Juuan Kyykkäs. 15

Naisten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Melkko Sari Kuusaan Latu 4
2. Miettinen Aino Juuan Ks – 1

Juniorit – 15v. pojat:
# Nimi Seura Tulos

1. Maksimainen Niko Pielaveden Ks 7

Juniorit – 10v. sekasarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Kautto Ida Kuusaan Latu 12
2. Kautto Aki Kuusaan Latu 4
3. Ruutala Miko Pielaveden Ks – 2
4. Maksimainen Siina Pielaveden Ks -18
5. Ruutala Valtteri Pielaveden Ks -62
6. Ruutala Riina Pielaveden Ks -68

Miesten joukkuekilpailu
1. Juuan Kyykkäseura I Unto Halonen, Hannu Päivinen, Ossi Lehikoinen, Oiva Lampinen
2. Kuopion Kyykkäseura Erkki Nissinen, Pentti Peiponen, Juha Vilhunen, Seppo Räsänen
3. Nurmeksen Kyykkäseura Jaakko Peiponen, Mika Peiponen, Marko Peiponen, Ari Oinonen
4. Kuusaan Latu Antero Tuutti, Ari Kautto, Kari Laitinen, Markku Nenonen

Naisten parikilpailu
1. Juuan Kyykkäseura Riitta Juntunen, Rauni Willman
2. Kuusaan Latu Anu Kautto, Sari Melkko


Alkuun


Porvoonmitta – Porvoo 12.6.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Luoma Roger           Raision Karj.             18
2.  Rautio Rauno          Sauvon Karj.              18
3.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     17
4.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              16
5.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              13
6.  Valtonen Anssi        Kylmäkosken Kyykkä        11

Miesten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Pitkänen Pekka Raision Karj. 19
2. Haliseva Esa Liedon Karj. 11
3. Virtanen Mika Raision Karj. 11
4. Laitinen Kari Kuusaan Latu 8
5. Pentikäinen Jari Liedon Karj. 8
6. Haliseva Tapio Liedon Karj. 7
7. Räsänen Mika Helsingin Suoj. Seura 6

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Orava Hannu Liedon Karj. 20
2. Säppi Raimo Helsingin Suoj. Seura 17
3. Väkiparta Erik Turun Uusi Karj. 14
4. Saarinen Markku Liedon Karj. 13
5. Ruuskanen Markku Turun Uusi Karj. 13
6. Kottonen Pentti Raision Karj. 11
7. Finnholm Kenneth Sauvon Karj. 10
8. Jokela Jaakko Turun Uusi Karj. 8
9. Peippo Eero Liedon Karj. 6
10. Nenonen Markku Kuusaan Latu 4
11. Kononen Raimo Helsingin Suoj. Seura 2
12. Hyvönen Markku Liedon Karj. 1
13. Rautio Mauri Sauvon Karj. 1
14. Oinonen Veijo Kuusaan Latu – 1
15. Iivarinen Seppo Porvoon Seudun Koiv. – 1
16. Nevalainen Pekka KSS Helsinki – 2
17. Rautio Petri Sauvon Karj. – 9
18. Kurki Juha Porvoon Seudun Koiv. -22

Miesten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Paajaste Kalle KSS Helsinki 21
2. Telkkinen Erno Turun Uusi Karj. 17,5
3. Montonen Raineri Porvoon Seudun Koiv. 17
4. Suoknuutti Seppo Kuusaan Latu 16,5
5. Hirsso Sakari KSS Helsinki 14
6. Mauno Reijo Kuusaan Latu 13
7. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 12,5
8. Marjomaa Jaakko Liedon Karj. 12
9. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 11
10. Kitula Antero Porvoon Seudun Koiv. 8
11. Viitaluoto Kalevi Tammer-Kyykkä 0,5
12. Järvinen Leo Kuusaan Latu – 1
13. Rahikainen Paavo KSS Helsinki -12,5

Naisten Mestaruussarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Kautto Anu Kuusaan Latu 15
2. Kiviniemi Mirja Sauvon Karj. 14
3. Laitinen Merja Kuusaan Latu 5

Naisten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Zimaldina Marita KSS Helsinki 12
2. Metsola Eila Sauvon Karj. 9
3. Melkko Sari Kuusaan Latu 7
4. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 6
5. Aalto Reija Kylmäkosken Kyykkä 4

Naisten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Vainio Eija Porvoon Seudun Koiv. 1
2. Aalto Sari Kylmäkosken Kyykkä -22

Naisten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 10
2. Nousiainen Liisa Helsingin Suoj. Seura 6
3. Nikkola Hilkka KSS Helsinki – 7,5
4. Kurki Aulikki Porvoon Seudun Koiv. -15

Juniorit – 15v. pojat:
# Nimi Seura Tulos

1. Hämäläinen Santeri KSS Helsinki 3
2. Hämäläinen Oskari KSS Helsinki – 4
3. Kautto Aki Kuusaan Latu -35

Miesten joukkuekilpailu (10 joukkuetta)
1. Kuusaan Latu I Kautto Ari, Nenonen Markku, Suoknuuti Seppo, Tuutti Antero
2. Raision Karjalaiset Kottonen Pentti, Luoma Roger, Pitkänen Pekka, Virtanen Mika
3. Liedon Karjalaiset I
4. Kuusaan Latu II Järvinen Leo, Laitinen Kari, Mauno Reijo, Oinonen Veijo

Naisten parikilpailu (7 paria)
1. Kuusaan Latu I Kautto Anu, Laitinen Merja
2. Kuusaan Latu II Melkko Sari, Sillanpää Tuija
3. Sauvon Karjalaisseura Kiviniemi Mirja, Metsola Eila
4. Karjalan Sivistysseura Nikkola Hilkka, Zimaldina Marita


Alkuun


Miesten SM-joukkuekilpailu – Lahti 18.6.2005

Miesten Mestaruussarja (13 joukkuetta)
1.  Kuopion Kyykkäseura       Nissinen Erkki, Peiponen Pentti, Rautiainen Esko, Rautiainen Joni
2.  Tammer-Kyykkä             Juutilainen Jorma, Mikkonen Juha, Mikkonen Kari, Tähtinen Pekka
3.  Helsingin Suoj. Seura     Kononen Valentin, Kononen Valeri, Oksman Väinö, Säppi Raimo
4.  Sauvon Karjalaisseura     Finnholm Kenneth, Kiviniemi Erkki, Rautio Petri, Rautio Rauno
5.  Imatran Kyykkä I          Ahonen Jussi, Juvonen Jyrki, Manninen Erkki, Tanninen Jukka
6.  Nurmeksen Kyykkäseura     Oinonen Ari, Peiponen Jaakko, Peiponen Marko, Peiponen Mika
7.  Liedon Karjalaiset I
8.  Turun Uusi Karjalaseura

Miesten A-sarja (7 joukkuetta)
1. Pielaveden Karjalaiset Nuutinen Janne, Nuutinen Vesa, Ruutala Jouko, Vainikainen Juha
2. Kuusaan Latu I Kautto Ari, Nenonen Markku, Suoknuuti Seppo, Tuutti Antero
3. Karjalan Sivistysseura Hirsso Sakari, Nevalainen Pekka, Paajaste Kalle, Taskinen Mauri
4. Oriveden Karjalaiset Jutila Markku, Kajarinne Arvo, Karhu Vilho, Lemmetty Erkki
5. Kuusaan Latu II Ahola Markku, Järvinen Leo, Laitinen Kari, Oinonen Veijo
6. Imatran Kyykkä II Hyyryläinen Jarno, Kuusio Mikko, Matikainen Janne, Pyykkö Sami
7. Liedon Karjalaiset II Hyvönen Markku, Marjomaa Jaakko, Peippo Eero, Saarinen Markku


Alkuun


Naisten SM-parikilpailu – Lahti 18.6.2005

Naisten Mestaruussarja (7 joukkuetta)
1.  Juuan Kyykkäseura         Juntunen Riitta, Willman Rauni
2.  Sauvon Karjalaisseura I   Kiviniemi Mirja, Metsola Eila
3.  Helsingin Suoj. Seura     Nousiainen Liisa, Oksman Raili
4.  Imatran Kyykkä            Juvonen Laina, Talvirinne Katja
5.  Sauvon Karjalaisseura II  Rautio Tarja, Rokka Leila
6.  Karjalan Sivistysseura    Nikkola Hilkka, Zimaldina Marita
7.  Mikkelin Karjalaiset      Hotokka Sisko, Rautiainen Pirjo

Naisten parikilpailu – A-sarja (3 joukkuetta)
1. Kuusaan Latu I Kautto Anu, Laitinen Merja
2. Kylmäkosken Kyykkä Aalto Reija, Aalto Sari
3. Kuusaan Latu II Melkko Sari, Sillanpää Tuija


Alkuun


Nääs-kyykkä – Tampere 2.7.2005 – CUP

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Juvonen Jyrki Imatran Kyykkä 28
2. Rautio Rauno Sauvon Karj. 27
3. Tanninen Jukka Imatran Kyykkä 26
4. Nissinen Erkki Kuopion Ks 24
5. Kautto Ari Kuusaan Latu 23
6. Oksman Väinö Helsingin Suoj. Seura 22
7. Tähtinen Pekka Tammer-Kyykkä 22
8. Mikkonen Kari Tammer-Kyykkä 20
9. Luoma Roger Raision Karj. 18
10. Mikkonen Juha Tammer-Kyykkä 17

Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Haliseva Tapio Liedon Karj. 23
2. Hyvönen Juha Raision Karj. 21
3. Haliseva Esa Liedon Karj. 20
4. Rupponen Kauko Kylmäkosken Kyykkä 17
5. Pentikäinen Jari Liedon Karj. 17
6. Pitkänen Pekka Raision Karj. 16
7. Kivistö Tero Kylmäkosken Kyykkä 14

Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 21
2. Orava Hannu Liedon Karj. 20
3. Finnholm Kenneth Sauvon Karj. 19
4. Kononen Raimo Helsingin Suoj. Seura 17
5. Mikkonen Pekka Ruoveden Karj. 15
6. Rautio Petri Sauvon Karj. 13
7. Matikainen Janne Imatran Kyykkä 12
8. Peippo Eero Liedon Karj. 10
9. Kottonen Pentti Raision Karj. 10
10. Siikanen Heikki Turun Uusi Karj. 10
11. Hyvönen Markku Liedon Karj. 8
12. Vääräjärvi Aarne Liedon Karj. 8
13. Ruuskanen Markku Turun Uusi Karj. 8
14. Väkiparta Erik Turun Uusi Karj. 5
15. Saarinen Markku Liedon Karj. 4

Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Karhunen Juho Salmin Kyykkä 6,5 28,5
2. Paajaste Kalle KSS Helsinki 5,0 27,0
3. Raudasoja Pentti Tammer-Kyykkä 5,0 26,0
4. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 6,0 25,0
5. Ehoniemi Pentti Kylmäkosken Kyykkä 9,5 23,5
6. Telkkinen Erno Turun Uusi Karj. 7,5 23,5
7. Kitula Antero Porvoon seudun Koiv. 2,0 23,0
8. Karvonen Pentti Porvoon seudun Koiv. 7,0 22,0
9. Petjakko Herman Salmin Kyykkä 6,5 21,5
10. Rosnell Altti Nakkilan Karj. 2,5 19,5
11. Roslund Paavo Tammer-Kyykkä 5,0 19,0
12. Vepsä Jouko Nakkilan Karj. 0,0 19,0
13. Kilkkinen Heikki Tammer-Kyykkä 11,5 16,5
14. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 7,5 14,5
15. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 7,5 14,5
16. Hirsso Sakari KSS Helsinki 1,0 13,0
17. Rahikainen Paavo KSS Helsinki 8,5 11,5
18. Viitaluoto Kalevi Tammer-Kyykkä 8,5 10,5
19. Marjomaa Jaakko Liedon Karj. 5,0 10,0
20. Manninen Erkki Imatran Kyykkä 5,0 9,0

Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kautto Anu Kuusaan Latu 20

Naisten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Rautio Tarja Sauvon Karj. 14
2. Zimaldina Marita KSS Helsinki 12

Naisten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Mikkonen Tarja Ruoveden Karj. 1

Naisten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 2,0 22,0
2. Rokka Leila Sauvon Karj. 4,5 17,5
3. Kilkkinen Hilja Tammer-Kyykkä 10,0 1,0
4. Marjomaa Hilkka Liedon Karj. 5,5 -1,5
5. Nikkola Hilkka KSS Helsinki 5,5 -7,5
6. Junno Eila Tammer-Kyykkä 7,5 -46,5

Juniorit – 15v pojat
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kuisma Juho Kylmäkosken Kyykkä -8
2. Polus Aku Kylmäkosken Kyykkä -19

Miesten joukkuekilpailu
Sija Pelaajat
1. Juvonen Jyrki, Tanninen Jukka, Matikainen Janne, Manninen Erkki
2. Tähtinen Pekka, Mikkonen Kari, Juutilainen Jorma, Mikkonen Juha, Raudasoja Pentti
3. Haliseva Esa, Haliseva Tapio, Orava Hannu, Pentikäinen Jari
4. Ruuskanen Markku, Siikanen Heikki, Väkiparta Erik, Telkkinen Erno
5. Luoma Roger, Hyvönen Juha, Pitkänen Pekka, Kottonen Pentti
6. Hyvönen Markku, Marjomaa Jaakko, Peippo Eero, Vääräjärvi Aarne
7. Hirsso Sakari, Paajaste Kalle, Rahikainen Paavo, Toivokainen Oskari
8. Oksman Väinö, Kononen Raimo, Oksman Raili

Naisten parikilpailu
Sija Pelaajat
1. Rautio Tarja, Rokka Leila
2. Zimaldina Marita, Nikkola Hilkka

Alkuun


Brahea-turnaus – Lieksa 3.7.2005

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Peiponen Marko Nurmeksen Ks 24
2. Peiponen Mika Nurmeksen Ks 20

Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Päivinen Hannu Juuan Ks 25
2. Peiponen Raimo Joensuun Ks 19
3. Halonen Unto Juuan Ks 18
4. Oinonen Ari Nurmeksen Ks 16
5. Peiponen Jaakko Nurmeksen Ks 13

Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Piminäinen Pentti Lieksan Suoj. 19
2. Nuutinen Jari Juuan Ks 17
3. Härkönen Pertti Joensuun Ks 14
4. Karhu Aleksi Nurmeksen Ks 11
5. Härkin Erkki Nurmeksen Ks 11
6. Kononen Reino Lieksan Suoj. 5
7. Saastamoinen Urpo Lieksan Suoj. 2
8. Utriainen Jorma Lieksan Suoj. 1

Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Lampinen Oiva Juuan Ks 5,5 27,5
2. Peiponen Keijo Joensuun Ks 2,5 26,5
3. Tanskanen Viljo Juuan Ks 1,0 26,0
4. Lintunen Kauko Juuan Ks 5,0 22
5. Turunen Erkki Lieksan Suoj. 5,5 19,5
6. Pussinen Reino Lieksan Suoj. 7,0 17,0
7. Turunen Olavi Lieksan Suoj. 4,0 17,0
8. Katalkin Niilo Juuan Ks 4,0 17,0
9. Onatsu Niilo Siilin Kyykkä 2,5 16,5
10. Kononen Santeri Lieksan Suoj. 7,0 4,0
11. Truhponen Reino Lieksan Suoj. 2,0 -10,0

Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Juntunen Riitta Juuan Ks 22
2. Willman Rauni Juuan Ks 14

Naisten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Piminäinen Anita Lieksan Suoj. 7
2. Kokkonen Sirkka Lieksan Suoj. -4
3. Peiponen Vieno Joensuun Ks -50

Naisten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Miettinen Aino Juuan Ks 1,0 8,0
2. Turunen Rauha Lieksan Suoj. 3,0 5,0
3. Kononen Liisa Lieksan Suoj. 5,5 0,5

Juniorit – 15v pojat
Sija Nimi Seura Tulos
1. Peiponen Samu Joensuun Ks -18

Juniorit – 12v tytöt
Sija Nimi Seura Tulos
1. Vilokkinen Elina Joensuun Ks 7
2. Peiponen Tiia Joensuun Ks -19

Miesten joukkuekilpailu
Sija Pelaajat
1.
2.
3.
4.
5.

Naisten parikilpailu
Sija Pelaajat
1. Juntunen Riitta, Willman Rauni
2.
3.

Alkuun


Lieto 3.7.2005

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Rautio Rauno Sauvon Karj. 25
2. Tuutti Antero Kuusaan Latu 21
3. Kautto Ari Kuusaan Latu 19
4. Luoma Roger Raision Karj. 16

Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Virtanen Mika Raision Karj. 23
2. Laitinen Kari Kuusaan Latu 19
3. Pentikäinen Jari Liedon Karj. 18
4. Haliseva Esa Liedon Karj. 17
5. Hyvönen Juha Raision Karj. 17
6. Haliseva Tapio Liedon Karj. 16

Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Jokela Jaakko Turun Uusi Karj. 20
2. Orava Hannu Liedon Karj. 20
3. Ruuskanen Markku Turun Uusi Karj. 19
4. Väkiparta Erik Turun Uusi Karj. 18
5. Hyvönen Markku Liedon Karj. 17
6. Rautio Petri Sauvon Karj. 16
7. Finnholm Kenneth Sauvon Karj. 15
8. Saarinen Markku Liedon Karj. 14
9. Peippo Eero Liedon Karj. 13
10. Siikanen Heikki Turun Uusi Karj. 12
11. Vääräjärvi Aarne Turun Uusi Karj. 9
12. Kottonen Pentti Raision Karj. 9
13. Kottonen Martti Raision Karj. 8

Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Telkkinen Erno Turun Uusi Karj. 7,5 28,5
2. Ehoniemi Pentti Kylmäkosken Kyykkä 9,5 26,5
3. Rosnell Altti Nakkilan Karj. 2,5 26,5
4. Haverinen Ossi Raision Karj. 4,0 26,0
5. Paajaste Kalle KSS Helsinki 5,0 25,0
6. Kopponen Aarne Turun Uusi Karj. 4,5 22,5
7. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 6,0 22,0
8. Marjomaa Jaakko Liedon Karj. 5,0 19,0
9. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 4,5 18,5
10. Eisala Keijo Raision Karj. 7,0 16,0
11. Viitaluoto Kalevi Tammer-Kyykkä 8,5 13,5
12. Heinemaa Tuomo Liedon Karj. 8,5 7,5
13. Montonen Pertti Porvoon seudun Koiv. 3,0 2,0
14. Roslund Paavo Tammer-Kyykkä 5,0 -1,0

Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Metsola Eila Sauvon Karj. 19
2. Kautto Anu Kuusaan Latu 19
3. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 16
4. Kiviniemi Mirja Sauvon Karj. 16
5. Zimaldina Marita KSS Helsinki 11
6. Rautio Tarja Sauvon Karj. 11
7. Rokka Leila Sauvon Karj. 7

Naisten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Marjomaa Hilkka Liedon Karj. -23

Miesten parikilpailu
Sija Pelaajat
1.
2.
3.
4.

Naisten parikilpailu
Sija Pelaajat
1. Kautto Anu, Sillanpää Tuija
2.
3.

Alkuun


Reino Puoskarin muistokilpailu – Juuka 9.7.2005

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Peiponen Mika Nurmeksen Ks 26
2. Peiponen Marko Nurmeksen Ks 24
3. Lehikoinen Ossi Juuan Ks 24
4. Nissinen Erkki Kuopion Ks 23
5. Kautto Ari Kuusaan Latu 22
6. Tuutti Antero Kuusaan Latu 22
7. Peiponen Pentti Kuopion Ks 21
8. Oksman Väinö Helsingin Suoj. Seura 21

Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Päivinen Hannu Juuan Ks 26
2. Vilhunen Juha Kuopion Ks 22
3. Oinonen Ari Nurmeksen Ks 20
4. Hotokka Eero Mikkelin Karj. 19
5. Miettinen Pentti Juuan Ks 19
6. Peiponen Jaakko Nurmeksen Ks 17
7. Laitinen Kari Kuusaan Latu 13
8. Peiponen Raimo Joensuun Ks 10
9. Halonen Unto Juuan Ks 7

Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Nuutinen Jari Juuan Ks 21
2. Saarinen Markku Liedon Karj. 20
3. Joru Erkki Iis-Kar Kyykkä 20
4. Kononen Raimo Helsingin Suoj. Seura 16
5. Oinonen Veijo Kuusaan Latu 14
6. Vainikainen Juha Pielaveden Karj. 13
7. Ruutala Juha Pielaveden Karj. 7
8. Härkönen Pertti Joensuun Ks 5
9. Maksimainen Ilkka Pielaveden Karj. -6

Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 4,5 24,5
2. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 7,5 23,5
3. Lintunen Kauko Juuan Ks 5,0 23,0
4. Lampinen Oiva Juuan Ks 5,5 22,5
5. Peiponen Keijo Joensuun Ks 2,5 21,5
6. Pussinen Reino Lieksan Suoj. 7,0 21,0
7. Turunen Olavi Lieksan Suoj. 4,0 21,0
8. Hämäläinen Erkki Iis-Kar Kyykkä 4,0 19,0
9. Turunen Erkki Lieksan Suoj. 5,5 18,5
10. Taskinen Mauri KSS Helsinki 2,5 18,5
11. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 6,0 15,0
12. Parkkinen Viljo Tupla-0 Laukaa 4,5 11,5
13. Kononen Santeri Lieksan Suoj. 7,0 9,0
14. Katalkin Niilo Juuan Ks 4,0 5,0
15. Sorri Paavo Ääneseudun Kyykkä 5,5 1,5

Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kautto Anu Kuusaan Latu 23
2. Juntunen Riitta Juuan Ks 21
3. Laitinen Merja Kuusaan Latu 19
4. Willman Rauni Juuan Ks 16

Naisten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 14
2. Melkko Sari Kuusaan Latu 9
3. Saloranta Merja Pielaveden Karj. -33
4. Lukkarinen Katja Nurmeksen Ks -39

Naisten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 2,0 18,0
2. Miettinen Aino Juuan Ks 1,0 3,0
3. Turunen Rauha Lieksan Suoj. 3,0 2,0
4. Kononen Liisa Lieksan Suoj. 5,5 -24,5

Juniorit – 15v pojat
Sija Nimi Seura Tulos
1. Peiponen Samu Joensuun Ks -5
2. Maksimainen Niko Pielaveden Karj. -11

Juniorit – 10v sekasarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Vilokkinen Elina Joensuun Ks 16
2. Kautto Aki Kuusaan Latu 5
3. Kautto Ida Kuusaan Latu 5
4. Maksimainen Siina Pielaveden Karj. -23

Miesten joukkuekilpailu
Sija Pelaajat
1. Kautto Ari, Tuutti Antero, Suoknuuti Seppo, Oinonen Veijo
2. Peiponen Mika, Peiponen Marko, Peiponen Jaakko, Oinonen Ari
3. Päivinen Hannu, Lehikoinen Ossi, Nuutinen Jari, Miettinen Pentti
4. Vainikainen Juha, Ruutala Juha, Maksimainen Ilkka, Nuutinen Vesa

Naisten parikilpailu
Sija Pelaajat
1. Kautto Anu, Laitinen Merja
2. Juntunen Riitta, Willman Rauni
3. Melkko Sari, Sillanpää Tuija
4. Turunen Rauha, Kononen Liisa
5. Miettinen Aino, Halonen Leena

Alkuun


Bomba-turnaus – Nurmes 10.7.2005 – CUP

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Oksman Väinö Helsingin Suoj. Seura 29
2. Lehikoinen Ossi Juuan Ks 28
3. Juvonen Jyrki Imatran Kyykkä 28
4. Peiponen Marko Nurmeksen Ks 27
5. Nissinen Erkki Kuopion Ks 24
6. Tanninen Jukka Imatran Kyykkä 24
7. Kautto Ari Kuusaan Latu 24
8. Peiponen Mika Nurmeksen Ks 23
9. Rautiainen Esko Kuopion Ks 22
10. Peiponen Pentti Kuopion Ks 21
11. Tuutti Antero Kuusaan Latu 17

Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Oinonen Ari Nurmeksen Ks 25
2. Päivinen Hannu Juuan Ks 25
3. Laitinen Kari Kuusaan Latu 20
4. Räsänen Seppo Kuopion Ks 18
5. Halonen Unto Juuan Ks 17
6. Peiponen Jaakko Nurmeksen Ks 16
7. Hotokka Eero Mikkelin Karj. 15

Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Päivinen Jani Juuan Ks 23
2. Niskanen Jyri Pielaveden Karj. 20
3. Karhu Aleksi Nurmeksen Ks 19
4. Nuutinen Jari Juuan Ks 18
5. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 18
6. Härkönen Pertti Joensuun Ks 17
7. Vainikainen Juha Pielaveden Karj. 16
8. Oinonen Veijo Kuusaan Latu 15
9. Saarinen Markku Liedon Karj. 13
10. Härkin Erkki Nurmeksen Ks 10
11. Ruutala Juha Pielaveden Karj. 5
12. Maksimainen Ilkka Pielaveden Karj. 2
13. Kononen Raimo Helsingin Suoj. Seura 0

Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Lampinen Oiva Juuan Ks 5,5 27,5
2. Karvonen Pentti Porvoon Seudun Koiv. 7,0 26,0
3. Pussinen Reino Lieksan Suoj. 7,0 25,0
4. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 4,5 23,5
5. Lintunen Kauko Juuan Ks 5,0 23,0
6. Turunen Erkki Lieksan Suoj. 5,5 21,5
7. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 7,5 19,5
8. Parkkinen Vilho Tupla-0 Laukaa 4,5 17,5
9. Katalkin Niilo Juuan Ks 4,0 16,0
10. Turunen Olavi Lieksan Suoj. 4,0 15,0
11. Sorri Paavo Ääneseudun Kyykkä 6,5 -2,5

Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Juntunen Riitta Juuan Ks 25
2. Kautto Anu Kuusaan Latu 20
3. Laitinen Merja Kuusaan Latu 18
4. Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 18

Naisten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Melkko Sari Kuusaan Latu 15
2. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 9

Naisten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Saloranta Merja Pielaveden Karj. -18
2. Lukkarinen Katja Nurmeksen Ks -29

Naisten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 2,0 18,0
2. Turunen Rauha Lieksan Suoj. 3,0 14,0
3. Miettinen Aino Juuan Ks 1,0 7,0

Juniorit – 12v pojat
Sija Nimi Seura Tulos
1. Maksimainen Niko Pielaveden Karj. -4
2. Karhu Ari-Pekka Nurmeksen Ks -14

Juniorit – 12v tytöt
Sija Nimi Seura Tulos
1. Vilokkinen Elina Joensuun Ks -20

Juniorit – 10v sekasarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kautto Aki Kuusaan Latu 9
2. Kautto Ida Kuusaan Latu 9
3. Maksimainen Siina Pielaveden Karj. -19

Miesten joukkuekilpailu
Sija Pelaajat
1. Karhu Aleksi, Peiponen Marko, Peiponen Mika, Oinonen Ari
2. Lampinen Oiva, Lehikoinen Ossi, Päivinen Hannu, Päivinen Jani
3. Juvonen Jyrki, Kuusio Mikko, Talvirinne Katja, Tanninen Jukka
4. Halonen Unto, Katalkin Niilo, Lintunen Kauko, Nuutinen Jari
5. Kautto Ari, Laitinen Kari, Suoknuuti Seppo, Tuutti Antero
6. Maksimainen Ilkka, Niskanen Jyri, Ruutala Juha, Vainikainen Jani

Naisten parikilpailu
Sija Pelaajat
1. Kautto Anu, Laitinen Merja
2. Melkko Sari, Sillanpää Tuija

Alkuun


Imatran Impi – Imatra 16.7.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Karsinta     Finaali
1.  Peiponen Marko        Nurmeksen Ks              29           29
2.  Tuutti Antero         Kuusaa Latu               25           27
3.  Kautto Ari            Kuusaa Latu               24           27
4.  Rautiainen Esko       Kuopion Ks                27           26
5.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                23           24
6.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     24           21
7.  Lehikoinen Ossi       Juuan Ks                  23           21
8.  Mikkonen Juha         Tammer-Kyykkä             25           15
9.  Juvonen Jyrki         Imatran kyykkä            22
10. Tanninen Jukka        Imatran kyykkä            19

Miesten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Päivinen Hannu Juuan Ks 24
2. Laitinen Kari Tupla-0 Laukaa 22
3. Laitinen Kari Kuusaan Latu 22
4. Vilhunen Juha Kuopion Ks 22
5. Räsänen Seppo Kuopion Ks 21
6. Kitula Antero Porvoon Seudun Koiv. 19
7. Laukkarinen Pertti Tupla-0 Laukaa 19
8. Oinonen Ari Nurmeksen Ks 18
9. Kinnunen Jorma Tupla-0 Laukaa 9

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Ahonen Jussi Imatran Kyykkä 21
2. Iivarinen Seppo Porvoon Seudun Koiv. 19
3. Väkiparta Erik Turun Uusi Karj. 18
4. Karhu Aleksi Nurmeksen Ks 18
5. Kujanpää Tommi Tupla-0 Laukaa 18
6. Nuutinen Jari Juuan Ks 18
7. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 18
8. Matikainen Janne Imatran Kyykkä 17
9. Harakka Jarno Nurmeksen Ks 13
10. Saarainen Raimo Karhu IF, Ruotsi 7

Miesten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 27,5
2. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 27,5
3. Manninen Erkki Imatran Kyykkä 25
4. Paajaste Kalle KSS Helsinki 24
5. Montonen Rainer Porvoon Seudun Koiv. 21
6. Karvonen Pentti Porvoon Seudun Koiv. 19
7. Katalkin Niilo Juuan Ks 15
8. Räsänen Tauno Karhu IF, Ruotsi 15
9. Taskinen Mauri KSS Helsinki 13,5

Naisten Mestaruussarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Juntunen Riitta Juuan Ks 24
2. Kautto Anu Kuusaan Latu 20
3. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 16
4. Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 16

Naisten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Zimaldina Marita KSS Helsinki 18
2. Melkko Sari Kuusaan Latu 16
3. Metsola Eila Sauvon Karj. 15
4. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 6
5. Juvonen Laina Imatran Kyykkä 0

Naisten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Huopainen Pirjo Kuusaan Latu – 5

Juniorit – 10v sekasarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Kautto Ida Kuusaan Latu 1
2. Kautto Ida Kuusaan Latu – 8
3. Juvonen Jouni Imatran Kyykkä – 9
4. Peura Pyry Kuusaan Latu -15
5. Juvonen Jenna Imatran Kyykkä -22
6. Peura Jere Kuusaan Latu -24
7. Juvonen Janne Imatran Kyykkä -55

Miesten joukkuekilpailu
1. Kuusaan Latu Kautto Ari, Laitinen Kari, Suoknuuti Seppo, Tuutti Antero
2. Imatran Kyykkä Ahonen Jussi, Juvonen Jyrki, Manninen Erkki, Tanninen Jukka
3. Kuopion Kyykkkäseura Nissinen Erkki, Rautiainen Esko, Räsänen Seppo, Vilhunen Juha
4. Tupla-0 Laukaa Kinnunen Jorma, Kujanpää Tommi, Laitinen Kari, Laukkarinen Pertti
5. Nurmeksen Kyykkäseura Harakka Jarno, Karhu Aleksi, Oinonen Ari, Peiponen Marko
6. Karjalan Sivistysseura Paajaste Kalle, Taskinen Mauri, Toivokainen Oskari, Zimaldina Marita

Naisten parikilpailu
1. Kuusaan Latu I Kautto Anu, Melkko Sari
2. Imatran Kyykkä Juvonen Laina, Talvirinne Katja
3. Kuusaan Latu II Huopainen Pirjo, Sillanpää Tuija


Alkuun


Valassin kyykkä – Pielavesi 23.7.2005 – CUP, MO

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Peiponen Marko Nurmeksen Ks 26
2. Nissinen Erkki Kuopion Ks 24
3. Peiponen Mika Nurmeksen Ks 24
4. Lehikoinen Ossi Juuan Ks 23
5. Juvonen Jyrki Imatran Kyykkä 22
6. Tuutti Antero Kuusaan Latu 21
7. Rautiainen Joni Kuopion Ks 18
8. Peiponen Pentti Kuopion Ks 18
9. Kautto Ari Kuusaan Latu 18
10. Rautiainen Esko Kuopion Ks 17

Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Päivinen Hannu Juuan Ks 23
2. Laukkarinen Pertti Tupla-0 Laukaa 19
3. Oinonen Ari Nurmeksen Ks 18
4. Laitinen Kari Tupla-0 Laukaa 16
5. Laitinen Kari Kuusaan Latu 13
6. Peiponen Jaakko Nurmeksen Ks 13
7. Rajasuo Juha Pielaveden Karj. 12
8. Halonen Unto Juuan Ks 11
9. Räsänen Seppo Kuopion Ks 9
10. Kinnunen Jorma Tupla-0 Laukaa 3

Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Nuutinen Janne Pielaveden Karj. 24
2. Nuutinen Vesa Pielaveden Karj. 20
3. Niskanen Jyri Pielaveden Karj. 18
4. Ruutala Jouko Pielaveden Karj. 13
5. Vainikainen Juha Pielaveden Karj. 12
6. Kujanpää Tommi Tupla-0 Laukaa 10
7. Nuutinen Jari Juuan Ks 9
8. Joru Erkki Iis-Kar Kyykkä 7
9. Pääkkönen Keijo Pielaveden Karj. 6
10. Salonen Pauli Pielaveden Karj. -4
11. Ruutala Juha Pielaveden Karj. -4
12. Maksimainen Ilkka Pielaveden Karj. -7

Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Hämäläinen Erkki Iis-Kar Kyykkä 4,0 24,0
2. Karhunen Juho Salmin Kyykkä 6,5 18,5
3. Hakkarainen Erkki Iis-Kar Kyykkä 5,0 17,0
4. Juntunen Seppo Iis-Kar Kyykkä 1,0 17,0
5. Jokinen Kalevi Iis-Kar Kyykkä 3,0 16,0
6. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 7,5 14,5
7. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 4,5 14,5
8. Räbinä Veikko Siilin Kyykkä 4,0 12,0
9. Katalkin Niilo Juuan Ks 4,0 11,0
10. Taskinen Mauri KSS Helsinki 2,5 10,5
11. Onatsu Niilo Siilin Kyykkä 2,5 7,5
12. Patronen Matti Iis-Kar Kyykkä 2,5 -0,5

Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Juntunen Riitta Juuan Ks 23
2. Kautto Anu Kuusaan Latu 14

Naisten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Metsola Eila Sauvon Karj. 14
2. Melkko Sari Kuusaan Latu 7
3. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 2
4. Saloranta Merja Pielaveden Karj. -12

Juniorit – 12v pojat
Sija Nimi Seura Tulos
1. Maksimainen Niko Pielaveden Karj. -11
2. Ruutala Kristian Pielaveden Karj. -25

Juniorit – 10v sekasarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kautto Ida Kuusaan Latu 11
2. Kautto Aki Kuusaan Latu 4
3. Maksimainen Siina Pielaveden Karj. -10
4. Ruutala Niko Pielaveden Karj. -12
5. Pulkkinen Topi Pielaveden Karj. -48
6. Ruutala Katariina Pielaveden Karj. -52
7. Nuutinen Iita Pielaveden Karj. -57
8. Ruutala Valtteri Pielaveden Karj. -60
9. Ruutala Riina Pielaveden Karj. -76
10. Ruutala Krista Pielaveden Karj. -79

Miesten joukkuekilpailu
Sija Pelaajat
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.

Naisten parikilpailu
Sija Pelaajat
1. Melkko Sari, Sillanpää Tuija
2. Kautto Anu, Kautto Ida

Alkuun


Karjalaisseurojen Kuopion piirinmestaruus – Pielavesi 24.7.2005

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Nissinen Erkki Kuopion Ks 21
2. Peiponen Pentti Kuopion Ks 18

Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Rajasuo Juha Pielaveden Karj. 16
2. Räsänen Seppo Kuopion Ks 15

Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Nuutinen Janne Pielaveden Karj. 22
2. Niskanen Jyri Pielaveden Karj. 19
3. Joru Erkki Iis-Kar Kyykkä 18
4. Vainikainen Juha Pielaveden Karj. 14
5. Nuutinen Jouni Pielaveden Karj. 11
6. Ruutala Jouko Pielaveden Karj. 10
7. Ruutala Juha Pielaveden Karj. 8
8. Pääkkönen Keijo Pielaveden Karj. 2
9. Maksimainen Ilkka Pielaveden Karj. -22

Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Jokinen Kalevi Iis-Kar Kyykkä 3,0 22,0
2. Hämäläinen Erkki Iis-Kar Kyykkä 4,0 21,0
3. Paananen Pauli Keiteleen Kyykkä 12,5 16,5
4. Juntunen Seppo Iis-Kar Kyykkä 1,0 15,0
5. Onatsu Niilo Siilin Kyykkä 2,5 3,0
6. Kuikka Väinö Keiteleen Kyykkä 11,0 0,0
7. Purkunen Pentti Keiteleen Kyykkä 6,0 0,0
8. Räbinä Veikko Siilin Kyykkä 4,0 -3,0
9. Helppolainen Veikko Keiteleen Kyykkä 4,0 -6,0

Naisten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Hytönen Kati Pielaveden Karj. -27
2. Saloranta Merja Pielaveden Karj. -30
3. Nuutinen Mervi Pielaveden Karj. -42

Juniorit – 12v sekasarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Maksimainen Niko Pielaveden Karj. -24
2. Maksimainen Siina Pielaveden Karj. -32
3. Ruutala Valtteri Pielaveden Karj. -76
4. Ruutala Pietari Pielaveden Karj. -79

Miesten joukkuekilpailu
Sija Pelaajat
1.
2. Hämäläinen Erkki, Jokinen Kalevi, Joru Erkki, Juntunen Seppo
3. Nissinen Erkki, Peiponen Pentti, Räsänen Seppo
4.
5. Helppolainen Veikko, Paananen Pauli, Parkunen Pentti, Kuikka Väinö

Alkuun


Etelä-Karjalan piirinmestaruus – Viisiottelu – Imatra 3.8.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä            76
2.  Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä            65

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Ahonen Jussi Imatran Kyykkä 64
2. Pyykkö Sami Imatran Kyykkä 53,5
3. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 44
4. Matikainen Janne Imatran Kyykkä 32

Miesten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Manninen Erkki Imatran Kyykkä 48,5


Alkuun


SM-Viisiottelu – Viiala 6.8.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos   1.uus
1.  Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä            69
2.  Tähtinen Pekka        Tammer-Kyykkä             67      14
3.  Rautiainen Esko       Kuopion Ks                67      13
4.  Rautiainen Joni       Kuopion Ks                66
5.  Rautio Rauno          Sauvon Karj.              66
6.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                66
7.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     66
8.  Luoma Roger           Raision Karj.             65
9.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              64
10. Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä            59
11. Valtonen Anssi        Kylmäkosken Kyykkä        58
12. Tuutti Antero         Kuusaan Latu              57
13. Peiponen Pentti       Kuopion Ks                53

Miesten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos 1.uus 2.uus 3.uus

1. Päivinen Hannu Juuan Ks 63
2. Virtanen Mika Raision Karj. 62
3. Pitkänen Pekka Raision Karj. 60 10 14 11
4. Kivistö Tero Kylmäkosken Kyykkä 60 10 14 8
5. Rupponen Kauko Kylmäkosken Kyykkä 56,5
6. Kiviniemi Erkki Sauvon Karj. 44,5
7. Kuikka Kimmo KSS Helsinki 44,5
8. Haliseva Esa Liedon Karj. 41
9. Laitinen Kari Kuusaan Latu 40
10. Pentikäinen Jari Liedon Karj. 39

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Vepsä Jouko Nakkilan Karj. 64
2. Finnholm Kenneth Sauvon Karj. 56
3. Orava Hannu Liedon Karj. 55
4. Ahonen Jussi Imatran Kyykkä 51
5. Rautio Petri Sauvon Karj. 51
6. Pyykkö Sami Imatran Kyykkä 50,5
7. Väkiparta Erik Turun Uusi Karj. 50,5
8. Peippo Eero Liedon Karj. 47,5
9. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 47
10. Saarinen Markku Liedon Karj. 45
11. Siikanen Heikki Turun Uusi Karj. 40
12. Jokela Jaakko Turun Uusi Karj. 38

Miesten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Paajaste Kalle KSS Helsinki 70
2. Telkkinen Erno Turun Uusi Karj. 65,5
3. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 65,5
4. Haverinen Ossi Raision Karj. 64,5
5. Raudasoja Pentti Tammer-Kyykkä 60,5
6. Karhunen Juho Salmin Kyykkä 57,5
7. Karioja Veikko Ääneseudun Kyykkä 56
8. Pulkkinen Voitto Tupla-0 Laukaa 55
9. Kitula Antero Porvoon seudun Koiv. 54
10. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 52,5
11. Petjakko Herman Salmin Kyykkä 52,5
12. Ahola Markku Kuusaan Latu 52,5
13. Karhu Vilho Oriveden Karj. 49
14. Hirsso Sakari KSS Helsinki 48
15. Karvonen Pentti Porvoon seudun Koiv. 46
16. Rosnell Altti Nakkilan Karj. 44,5
17. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 44
18. Kajarinne Arvo Oriveden Karj. 43,5
19. Taskinen Mauri KSS Helsinki 41,5
20. Ehoniemi Pentti Kylmäkosken Kyykkä 39,5
21. Parkkinen Viljo Tupla-0 Laukaa 37
22. Järvinen Leo Kuusaan Latu 31
23. Rahikainen Paavo KSS Helsinki 28,5
24. Leino Osmo Kylmäkosken Kyykkä 25
25. Rupponen Pertti Kylmäkosken Kyykkä 21
26. Roslund Paavo Tammer-Kyykkä 20
27. Viitaluoto Kalevi Tammer-Kyykkä 7,5

Naisten Mestaruussarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Juntunen Riitta Juuan Ks 65
2. Kautto Anu Kuusaan Latu 59
3. Kiviniemi Mirja Sauvon Karj. 50,5

Naisten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Metsola Eila Sauvon Karj. 53,5
2. Zimaldina Marita KSS Helsinki 46,5
3. Rautio Tarja Sauvon Karj. 46
4. Aalto Reija Kylmäkosken Kyykkä 42,5
5. Melkko Sari Kuusaan Latu 40
6. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 9,5

Naisten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Nikkola Hilkka KSS Helsinki 27
2. Aalto Sari Kylmäkosken Kyykkä 15,5

Naisten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 47,5
2. Rokka Leila Sauvon Karj. 46,5
3. Kankainen Leena Oriveden Karj. 1

Juniorit – 15v pojat:
# Nimi Seura Tulos

1. Tuominen Jonne Kylmäkosken Kyykkä 23
2. Kuisma Juho Kylmäkosken Kyykkä 12
3. Polus Aku Kylmäkosken Kyykkä – 0,5


Alkuun


Miesten SM-parikilpailut – Viiala 6.8.2005

Miesten avoin sarja
1.  Kuopion Kyykkäseura I      Rautiainen Esko, Rautiainen Joni
2.  Kuusaan Latu I             Kautto Ari, Tuutti Antero
3.  Imatran Kyykkä I           Juvonen Jyrki, Tanninen Jukka
4.  Sauvon Karjalaisseura II   Rautio Rauno, Rautio Petri
5.  Raision Karjalaiset I      Luoma Roger, Virtanen Mika
6.  Helsingin Suoj. Seura      Oksman Väinö, Kononen Raimo
7.  Imatran Kyykkä II          Kuusio Mikko, Pyykkö Sami
8.  Kylmäkosken Kyykkä         Kivistö Tero, Valtonen Anssi

Miesten Veteraanisarja
1. Salmin Kyykkä Petjakko Herman, Karhunen Juho
2. Kuusaan Latu Ahola Markku, Suoknuuti Seppo
3. Ääneseudun Kyykkä Herneaho Toivo, Karioja Veikko
4. KSS Helsinki I Paajaste Kalle, Rahikainen Paavo


Alkuun


Niilo ja Kalevi Konosen muistokilpailu – Helsinki 7.8.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              23
2.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              22
3.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     22
4.  Mikkonen Kari         Tammer-Kyykkä             17

Miesten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Kuikka Kimmo KSS Helsinki 19
2. Laitinen Kari Kuusaan Latu 19

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Vepsä Jouko Nakkilan Karj. 23
2. Väkiparta Erik Turun Uusi Karj. 16
3. Säppi Raimo Helsingin Suoj. Seura 15
4. Siikanen Heikki Turun Uusi Karj. 14
5. Nevalainen Pekka KSS Helsinki 11

Miesten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Paajaste Kalle KSS Helsinki 26
2. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 24,5
3. Rosnell Altti Nakkilan Karj. 22,5
4. Petjakko Herman Salmin Kyykkä 20,5
5. Hirsso Sakari KSS Helsinki 14
6. Jokela Jaakko Turun Uusi Karj. 12,5
7. Rahikainen Paavo KSS Helsinki – 3,5

Naisten Mestaruussarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Kautto Anu Kuusaan Latu 24
2. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 18

Naisten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 15
2. Melkko Sari Kuusaan Latu 5

Naisten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Nikkola Hilkka KSS Helsinki -14

Miesten parikilpailu
1. Kuusaan Latu I Kautto Ari, Tuutti Antero
2. KSS Helsinki Kuikka Kimmo, Paajaste Kalle
3. Kuusaan Latu II Laitinen Kari, Suoknuuti Seppo
4. Helsingin Suoj. Seura Oksman Väinö, Säppi Raimo

Naisten parikilpailu
1. Kuusaan Latu II Kautto Anu, Kautto Ida
2. HSS+KSS Oksman Raili, Nikkola Hilkka
3. Kuusaan Latu I Melkko Sari, Sillanpää Tuija


Alkuun


Etelä-Karjalan piirinmestaruus – Henkilökohtainen – Ruokolahti 10.8.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä            25
2.  Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä            23

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Ahonen Jussi Imatran Kyykkä 18
2. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 17


Alkuun


SM-henkilökohtainen – Kuopio 13.8.2005 – CUP, MO

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Karsinta     Finaali
1.  Rautiainen Joni       Kuopion Ks                26           25
2.  Rautiainen Esko       Kuopion Ks                24           24
3.  Peiponen Marko        Nurmeksen Ks              23           22
4.  Peiponen Pentti       Kuopion Ks                21           20
5.  Tähtinen Pekka        Tammer-Kyykkä             25           20
6.  Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä            25           19
7.  Valtonen Anssi        Kylmäkosken Kyykkä        20           19
8.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              25           18
9.  Lehikoinen Ossi       Juuan Ks                  23           18
10. Peiponen Mika         Nurmeksen Ks              22           16
11. Nissinen Erkki        Kuopion Ks                19
12. Rautio Rauno          Sauvon Karj.              19
13. Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     18
14. Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä            14
15. Tuutti Antero         Kuusaan Latu               9

Miesten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Rupponen Kauko Kylmäkosken Kyykkä 21
2. Päivinen Hannu Juuan Ks 20
3. Harju Pentti Kauhavan Karj. 19
4. Halonen Unto Juuan Ks 18
5. Räsänen Mika Helsingin Suoj. Seura 16
6. Oinonen Ari Nurmeksen Ks 16
7. Hotokka Eero Mikkelin Karj. 14
8. Laitinen Kari Kuusaan Latu 12
9. Peiponen Jaakko Nurmeksen Ks 12
10. Varis Juha Imatran Kyykkä 11
11. Laukkarinen Pertti Tupla-0 Laukaa 10
12. Rajasuo Juha Pielaveden Karj. 8
13. Räsänen Seppo Kuopion Ks 5
14. Kinnunen Jorma Tupla-0 Laukaa 4

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Joru Erkki Iis-Kar Kyykkä 20
2. Härkönen Pertti Joensuun Ks 17
3. Säppi Raimo Helsingin Suoj. Seura 16
4. Ahonen Jussi Imatran Kyykkä 15
5. Ruutala Jouko Pielaveden Karj. 14
6. Jalassalo Jarmo Siilin Kyykkä 14
7. Nenonen Markku Kuusaan Latu 13
8. Vainikainen Juha Pielaveden Karj. 10
9. Nevalainen Pekka KSS Helsinki 10
10. Karhu Aleksi Nurmeksen Ks 10
11. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 10
12. Pääkkönen Keijo Pielaveden Karj. 10
13. Ahonen Erkki Suonenjoen Latu 8
14. Päivinen Jani Juuan Ks 8
15. Ruutala Juha Pielaveden Karj. 6
16. Kujanpää Tommi Tupla-0 Laukaa 6
17. Niskanen Jyri Pielaveden Karj. 5
18. Karhunen Pekka Suonenjoen Latu 5
19. Ruuskanen Markku Turun Uusi Karj. – 7

Miesten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Paajaste Kalle KSS Helsinki 24
2. Ehoniemi Pentti Kylmäkosken Kyykkä 21,5
3. Hakkarainen Erkki Iis-Kar Kyykkä 21
4. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 20,5
5. Hotokka Keijo Mikkelin Karj. 20,5
6. Karvonen Pentti Porvoon seudun Koiv. 20
7. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 20
8. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 19,5
9. Hämäläinen Erkki Iis-Kar Kyykkä 18
10. Lampinen Oiva Juuan Ks 17,5
11. Jokinen Kalevi Iis-Kar Kyykkä 17
12. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 13,5
13. Hirsso Sakari KSS Helsinki 7
14. Onatsu Niilo Siilin Kyykkä 6,5
15. Pulkkinen Voitto Tupla-0 Laukaa 4.5
16. Katalkin Niilo Juuan Ks 1
17. Rahikainen Paavo KSS Helsinki – 6,5

Naisten Mestaruussarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Kautto Anu Kuusaan Latu 19
2. Juntunen Riitta Juuan Ks 18
3. Hotokka Sisko Mikkelin Karj. 15
4. Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 13

Naisten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos 1.uus

1. Melkko Sari Kuusan Latu 17
2. Rautio Tarja Sauvon Karj. 10
3. Aalto Reija Kylmäkosken Kyykkä 3 16
4. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 3 – 1

Naisten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Vilokkinen Aija Joensuun Ks – 4
2. Aalto Sari Kylmäkosken Kyykkä -14

Naisten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 15
2. Rokka Leila Sauvon Karj. 3,5
3. Nikkola Hilkka KSS Helsinki – 8,5

Juniorit – 15v. pojat
# Nimi Seura Tulos

1. Hämäläinen Santeri KSS Helsinki 15
2. Hämäläinen Oskari KSS Helsinki 4
3. Kuisma Juho Kylmäkosken Kyykkä – 4
4. Tuominen Jonne Kylmäkosken Kyykkä – 5
5. Polus Aku Kylmäkosken Kyykkä -14

Juniorit – 15v. tytöt
# Nimi Seura Tulos

1. Vilokkinen Elina Joensuun Ks -38


Alkuun


Karjalaisseurojen Tampereen piirinmestaruus – Ruovesi 14.8.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Mikkonen Kari         Tammer-Kyykkä             26

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Jutila Mikko Oriveden Karj. 17
2. Jutila Markku Oriveden Karj. 15
3. Mikkonen Pekka Ruoveden Karj. 14
4. Pusa Raimo Ruoveden Karj. 0
5. Jetsonen Juhani Ruoveden Karj. – 1

Miesten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 20
2. Karhu Vilho Oriveden Karj. 17
3. Raudasoja Pentti Tammer-Kyykkä 13
4. Kilkkinen Heikki Tammer-Kyykkä 10,5
5. Roslund Paavo Tammer-Kyykkä 10
6. Karppanen Pentti Oriveden Karj. 7,5
7. Lemmetty Erkki Oriveden Karj. 2
8. Viitaluoto Kalevi Tammer-Kyykkä 0,5
9. Rouhiainen Aulis Ruoveden Karj. – 8,5
10. Manelius Reijo Oriveden Karj. -13,5
11. Kähkönen Tapio Ruoveden Karj. -24,5

Naisten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Mikkonen Tarja Ruoveden Karj. – 8

Naisten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Kilkkinen Hilja Tammer-Kyykkä -15
2. Kankainen Leena Oriveden Karj. -34
3. Viitaluoto Irja Tammer-Kyykkä -50,5
4. Junno Eila Tammer-Kyykkä -60,5

Miesten joukkuekilpailu
1. Tammer-Kyykkä Juutilainen Jorma, Mikkonen Kari, Raudasoja Pentti, Roslund Paavo
2. Oriveden Karjala-seura Jutila Markku, Jutila Mikko, Karhu Vilho, Karppanen Pentti
3. Ruoveden Karjalaisseura Jetsonen Juhani, Mikkonen Pekka, Pusa Raimo, Rouhiainen Aulis


Alkuun


Karjalaisseurojen Salon piirinmestaruus – Sauvo 20.8.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Rautio Rauno          Sauvon Karj.              24

Miesten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Kiviniemi Erkki Sauvon Karj. 19

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Rautio Petri Sauvon Karj. 21
2. Finnholm Kenneth Sauvon Karj. 14

Naisten Mestaruussarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Kiviniemi Mirja Sauvon Karj. 13

Naisten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Metsola Eila Sauvon Karj. 17
2. Rautio Tarja Sauvon Karj. 10

Naisten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Rokka Leila Sauvon Karj. 12,5

Miesten joukkuekilpailu
1. Sauvon Karjalaisseura I
2. Sauvon Karjalaisseura II


Alkuun


Varsinais-Suomen Karjalaisseurojen piirinmestaruus – Henkilökohtainen – Raisio 20.8.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Luoma Roger           Raision Karj.             21

Miesten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos 1.uus

1. Virtanen Mika Raision Karj. 24 25
2. Pitkänen Pekka Raision Karj. 24 20
3. Haliseva Esa Liedon Karj. 21
4. Haliseva Tapio Liedon Karj. 19
5. Pentikäinen Jari Liedon Karj. 19
6. Hyvönen Juha Raision Karj. 14

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos 1.uus

1. Orava Hannu Liedon Karj. 18 23
2. Kottonen Pentti Raision Karj. 18 luov.
3. Väkiparta Erik Turun Uusi Karj. 13
4. Saarinen Karri Raision Karj. 12
5. Peippo Eero Liedon Karj. 11
6. Siikanen Heikki Turun Uusi Karj. 10
7. Jokela Jaakko Turun Uusi Karj. 10
8. Ruuskanen Markku Turun Uusi Karj. 6
9. Hyvönen Markku Liedon Karj. 4
10. Kottonen Martti Raision Karj. 3

Miesten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Telkkinen Erno Turun Uusi Karj. 27,5
2. Kopponen Aarne Turun Uusi Karj. 22,5
3. Eisala Keijo Raision Karj. 17
4. Haverinen Ossi Raision Karj. 12
5. Heinemaa Tuomo Liedon Karj. 11,5
6. Virolainen Eino Liedon Karj. 3,5
7. Tattari Yrjö Raision Karj. – 2,5

Naisten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Väkiparta Leena Turin Uusi Karj. -47

Miesten joukkuekilpailu
1. Raision Karjalaiset I Luoma Roger, Pitkänen Pekka, Saarinen Karri, Virtanen Mika
2. Turun Uusi Karj. I Jokela Jaakko, Siikanen Heikki, Telkkinen Erno, Väkiparta Erik
3. Liedon Karjalaiset I Haliseva Esa, Haliseva Tapio, Pentikäinen Jari, Orava Hannu
4. Raision Karjalaiset II
5. Liedon Karjalaiset II
6. Raision Karjalaiset III


Alkuun


Uudenmaan Karjalaisseurojen piirinmestaruus – Helsinki 21.8.2005

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Oksman Väinö Helsingin Suoj. Seura 24
2. Kononen Valeri Helsingin Suoj. Seura 20

Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kuikka Kimmo KSS Helsinki 15

Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Säppi Raimo Helsingin Suoj. Seura 21
2. Kononen Raimo Helsingin Suoj. Seura 13
3. Nevalainen Pekka KSS Helsinki 13

Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Paajaste Kalle KSS Helsinki 5,0 24,0
2. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 7,5 15,5
3. Rahikainen Paavo KSS Helsinki 8,5 11,5
4. Hirsso Sakari KSS Helsinki 1,0 11,0

Naisten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 2,0 9,0
2. Nikkola Hilkka KSS Helsinki 5,5 -1,5

Juniorit – 12v pojat
Sija Nimi Seura Tulos
1. Hämäläinen Oskari KSS Helsinki -4

Miesten joukkuekilpailu
Sija Pelaajat
1. Hirsso Sakari, Kuikka Kimmo, Nevalainen Pekka, Paajaste Kalle
2. Kononen Raimo, Kononen Valeri, Oksman Väinö, Säppi Raimo

Alkuun


Pohjois-Karjalan Karjalaisseurojen piirinmestaruus – Juuka 21.8.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Peiponen Marko        Nurmeksen Ks              28

Miesten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Päivinen Hannu Juuan Ks 25
2. Peiponen Raimo Joensuun Ks 21
3. Peiponen Jaakko Nurmeksen Ks 19
4. Halonen Unto Juuan Ks 16
5. Miettinen Pentti Juuan Ks 14
6. Oinonen Ari Nurmeksen Ks 2

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Härkönen Pertti Joensuun Ks 23
2. Peiponen Rauli Joensuun Ks 21
3. Nuutinen Jari Juuan Ks 17
4. Karhu Aleksi Nurmeksen Ks 12
5. Saastamoinen Urpo Lieksan Suoj. 3
6. Utriainen Jorma Lieksan Suoj. -10

Miesten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Lampinen Oiva Juuan Ks 24,5
2. Tanskanen Viljo Juuan Ks 24
3. Peiponen Keijo Joensuun Ks 18,5
4. Katalkin Niilo Juuan Ks 13
5. Kononen Santeri Lieksan Suoj. 12
6. Turunen Erkki Lieksan Suoj. 9,5
7. Turunen Olavi Lieksan Suoj. 2

Naisten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Vilokkinen Aija Joensuun Ks -13
2. Lukkarinen Kalja Nurmeksen Ks -35
3. Peiponen Vieno Joensuun Ks -68

Naisten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Miettinen Aino Juuan Ks 13
2. Turunen Rauha Lieksan Suoj. – 1

Juniorit – 15v. tytöt
# Nimi Seura Tulos

1. Vilokkinen Elina Joensuun Ks -18

Miesten joukkuekilpailu
1. Nurmeksen Kyykkäseura
2. Juuan Kyykkäseura I
3. Joensuun Kyykkäseura
4. Juuan Kyykkäseura II
5. Lieksan Suojärveläiset

Naisten parikilpailu
1. Juuan Kyykkäseura
2. Joensuun Kyykkäseura
3. Sekapari


Alkuun


Varsinais-Suomen Karjalaisseurojen piirinmestaruus – Viisiottelu – Raisio 23.8.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Luoma Roger           Raision Karj.             73

Miesten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Hyvönen Juha Raision Karj. 68
2. Pentikäinen Jari Liedon Karj. 67
3. Pitkänen Pekka Raision Karj. 66
4. Virtanen Mika Raision Karj. 66
5. Haliseva Esa Liedon Karj. 64
6. Haliseva Tapio Liedon Karj. 64

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Väkiparta Erik Turun Uusi Karj. 66
2. Orava Hannu Liedon Karj. 65
3. Ruuskanen Markku Turun Uusi Karj. 63
4. Saarinen Karri Raision Karj. 61,5
5. Saarinen Markku Liedon Karj. 60
6. Siikanen Heikki Turun uusi Karj. 59
7. Peippo Eero Liedon Karj. 58
8. Äikiä Mika Turun Uusi Karj. 51
9. Jokela Jaakko Turun Uusi Karj. 48,5
10. Kottonen Pentti Raision Karj. 43
11. Kottonen Martti Raision Karj. 40

Miesten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Telkkinen Erno Turun Uusi Karj. 68,5
2. Haverinen Ossi Raision Karj. 61
3. Kopponen Aarne Turun Uusi Karj. 53,5
4. Eisala Keijo Raision Karj. 47,5
5. Kinnunen Urho Liedon Karj. 45
6. Heinemaa Tuomo Liedon Karj. 33,5
7. Virolainen Eino Liedon Karj. 32

Naisten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Väkiparta Leena Turun Uusi Karj. -47


Alkuun


Karjalaisseurojen Keski-Suomen piirinmestaruus – Laukaa 24.8.2005

Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kotilainen Erkki Tupla-0 Laukaa 18
2. Kinnunen Jorma Tupla-0 Laukaa 17

Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura Tulos
1. Kujanpää Tommi Tupla-0 Laukaa 18
2. Nieminen Raimo Ääneseudun Kyykkä 12

Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. Tulos
1. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 7,5 23,5
2. Parkkinen Viljo Tupla-0 Laukaa 4,5 21,5
3. Pulkkinen Voitto Tupla-0 Laukaa 4,5 19,5
4. Sorri Paavo Ääneseudun Kyykkä 5,5 0,5

Alkuun


Santun Seiska Grand Prix – Kuopio 27.8.2005

Miesten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura HK VO KK Tulos
1. Oksman Väinö Helsingin Suoj. Seura 26 78 50 154
2. Peiponen Marko Nurmeksen Ks 26 74 54 154
3. Nissinen Erkki Kuopion Ks 24 73 49 146
4. Rautiainen Esko Kuopion Ks 24 70 50 144
5. Kononen Valeri Helsingin Suoj. Seura 25 63,5 51 139,5
6. Tanninen Jukka Imatran Kyykkä 23 61 48 132
7. Tuutti Antero Kuusaan Latu 17 67 48 132

Miesten A-sarja
Sija Nimi Seura HK VO KK Tulos
1. Päivinen Hannu Juuan Ks 23 67 50 140
2. Vilhunen Juha Kuopion Ks 23 66,5 46 135,5
3. Halonen Unto Juuan Ks 15 66 52 133
4. Oinonen Ari Nurmeksen Ks 15 56 48 119
5. Lipsanen Tapani Savonlinnan Seudun Karj. 17 50 42 109
6. Laitinen Kari Kuusaan Latu 7 54 38 99
7. Räsänen Seppo Kuopion Ks 13 49 34 96

Miesten B-sarja
Sija Nimi Seura HK VO KK Tulos
1. Nuutinen Janne Pielaveden Ks 22 62 49 133
2. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 16 61 41 118
3. Ruutala Jouko Pielaveden Ks 17 56 38 111
4. Karhu Aleksi Nurmeksen Ks 16 51 40 107
5. Jalasalo Jarmo Siilin Kyykkä 6 50 37 93
6. Ruutala Juha Pielaveden Ks 9 43 17 69
7. Mustonen Olavi Savonlinnan Seudun Karj. 15 37 11 63
8. Härkin Erkki Nurmeksen Ks -1 33 8 40

Miesten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. HK VO KK Tulos
1. Paajaste Kalle KSS Helsinki 5,0 20 67,5 48 140,5
2. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 7,5 11 59 42 119,5
3. Ahola Markku Kuusaan Latu 5,5 15 58,5 37 116,0
4. Karvonen Pentti Porvoon seudun Koiv. 7,0 16 50,5 38 111,5
5. Onatsu Niilo Siilin Kyykkä 2,5 16 55,5 37 111,0
6. Pulkkinen Voitto Tupla-0 Laukaa 4,5 11 59 33 107,5
7. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 7,5 9 49 33 98,5
8. Rahikainen Paavo KSS Helsinki 8,5 3 33 8 52,5

Naisten Mestaruussarja
Sija Nimi Seura HK VO KK Tulos
1. Juntunen Riitta Juuan Ks 22 66 57 145
2. Kautto Anu Kuusaan Latu 24 68 51 143
3. Kiviniemi Mirja Sauvon Karj. 10 56,5 45 111,5

Naisten A-sarja
Sija Nimi Seura HK VO KK Tulos
1. Metsola Eila Sauvon Karj. 18 60 35 113
2. Melkko Sari Kuusaan Latu 0 38 1 39

Naisten Veteraanisarja
Sija Nimi Seura Ikähyv. HK VO KK Tulos
1. Oksman Raili Helsingi Suoj. Seura 2,0 15 57 39 113,0
2. Miettinen Aino Juuan Ks 1,0 5 39,5 35 80,5
3. Nikkola Hilkka KSS Helsinki 5,5 -4 32,5 24 58,0

Juniorit – 12v sekasarja
Sija Nimi Seura KK
1. Kautto Ida Kuusaan Latu -66
2. Kautto Aki Kuusaan Latu -88

Juniorit – 10v sekasarja
Sija Nimi Seura KK
1. Kautto Ida Kuusaan Latu -66
2. Kautto Aki Kuusaan Latu -88

Alkuun


Santun Seiska Grand Prix – Kuopio 27.8.2005 – CUP

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     154
2.  Peiponen Marko        Nurmeksen Ks              154
3.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                146
4.  Rautiainen Esko       Kuopion Ks                144
5.  Kononen Valeri        Helsingin Suoj. Seura     139,5
6.  Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä            132
7.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              132

Miesten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Päivinen Hannu Juuan Ks 140
2. Vilhunen Juha Kuopion Ks 135,5
3. Halonen Unto Juuan Ks 133
4. Oinonen Ari Nurmeksen Ks 119
5. Lipsanen Tapani Savonlinnan Seudun Karj. 109
6. Laitinen Kari Kuusaan Latu 99
7. Räsänen Seppo Kuopion Ks 96

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Nuutinen Janne Pielaveden Ks 133
2. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 118
3. Ruutala Jouko Pielaveden Ks 111
4. Karhu Aleksi Nurmeksen Ks 107
5. Jalasalo Jarmo Siilin Kyykkä 93
6. Ruutala Juha Pielaveden Ks 69
7. Mustonen Olavi Savonlinnan Seudun Karj. 63
8. Härkin Erkki Nurmeksen Ks 40

Miesten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Paajaste Kalle KSS Helsinki 140,5
2. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 119,5
3. Ahola Markku Kuusaan Latu 116
4. Karvonen Pentti Porvoon seudun Koiv. 111,5
5. Onatsu Niilo Siilin Kyykkä 111
6. Pulkkinen Voitto Tupla-0 Laukaa 107,5
7. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 98,5
8. Rahikainen Paavo KSS Helsinki 52,5

Naisten Mestaruussarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Juntunen Riitta Juuan Ks 145
2. Kautto Anu Kuusaan Latu 143
3. Kiviniemi Mirja Sauvon Karj. 111,5

Naisten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Metsola Eila Sauvon Karj. 113
2. Melkko Sari Kuusaan Latu 52

Naisten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Oksman Raili Helsingi Suoj. Seura 113
2. Miettinen Aino Juuan Ks 80,5
3. Nikkola Hilkka KSS Helsinki 58

Juniorit – 10v. sekasarja
# Nimi Seura Tulos

1. Kautto Ida Kuusaan Latu -66
2. Kautto Aki Kuusaan Latu -88


Alkuun


Vitospari – Kuopio 28.8.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Peiponen Marko	  Nurmeksen Ks              74
2.  Kononen Valeri        Helsingin Suoj. Seura     72
3.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     72
4.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              70
5.  Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä            68
6.  Peiponen Pentti       Kuopion Ks                66
7.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                64

Miesten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Päivinen Hannu Juuan Ks 68
2. Vilhunen Juha Kuopion Ks 65,5
3. Halonen Unto Juuan Ks 59,5
4. Laitinen Kari Kuusaan Latu 60
5. Oinonen Ari Nurmeksen Ks 58,5

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Härkönen Pertti Joensuun Ks 62
2. Tanskanen Juhani Joensuun Ks 52
3. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 50

Miesten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Paajaste Kalle KSS Helsinki 66
2. Juntunen Seppo Iis-Kar Kyykkä 64
3. Karvonen Pentti Porvoon seudun Koiv. 59
4. Hämäläinen Erkki Iis-Kar Kyykkä 57,5
5. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 50
6. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 43,5
7. Onatsu Niilo Siilin Kyykkä 31
8. Rahikainen Paavo KSS Helsinki 11,5
9. Sorri Paavo Ääneseudun Kyykkä -10,5

Naisten Mestaruussarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Juntunen Riitta Juuan Ks 63,5
2. Kautto Anu Kuusaan Latu 56,5
3. Kiviniemi Mirja Sauvon Karj. 52

Naisten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Metsola Eila Sauvon Karj. 55
2. Melkko Sari Kuusaan Latu 41

Naisten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 48
2. Nikkola Hilkka KSS Helsinki 47,5
3. Rokka Leila Sauvon Karj. 32,5
4. Miettinen Aino Juuan Ks 30

Vitosparikilpailu – 12 paria
1. Kuopion Kyykkäseura Nissinen Erkki, Peiponen Pentti
2. Nurmeksen Kyykkäseura Oinonen Ari, Peiponen Marko
3. Kuusaan Latu I Kautto Anu, Tuutti Antero
4. Joensuun Kyykkäseura Härkönen Pertti, Tanskanen Juhani


Alkuun


Karjalaisseurojen Kymenlaakson piirinmestaruus – Kuusankoski 1.9.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              20
2.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              17

Miesten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Laitinen Kari Kuusaan Latu 8

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Nenonen Markku Kuusaan Latu 16

Miesten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Ahola Markku Kuusaan Latu 26,5
2. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 23,5
3. Järvinen Leo Kuusaan Latu 21

Naisten Mestaruussarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Kautto Anu Kuusaan Latu 22

Naisten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Melkko Sari Kuusaan Latu 9
2. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 9

Naisten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Huopainen Pirjo Kuusaan Latu -36

Juniorit – 10v sekasarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Kautto Aki Kuusaan Latu 6
2. Kautto Ida Kuusaan Latu 3

Miesten joukkuekilpailu
1. Kuusaan Latu I Kautto Ari, Laitinen Kari, Suoknuuti Seppo, Tuutti Antero
2. Kuusaan Latu II Ahola Markku, Järvinen Leo, Kautto Anu, Nenonen Markku


Alkuun


Savonlinna 4.9.2005 – CUP

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Rautiainen Esko       Kuopion Ks                28
2.  Rautiainen Joni       Kuopion Ks                27
3.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     25
4.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              24
5.  Peiponen Marko        Nurmeksen Ks              23
6.  Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä            23
7.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              21
8.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                21
9.  Lehikoinen Ossi       Juuan Ks                  19
10. Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä            19

Miesten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Lipsanen Tapani Savonlinnan Seudun Karj. 24
2. Pikkarainen Kalevi Savonlinnan Seudun Karj. 20
3. Päivinen Hannu Juuan Ks 17
4. Räsänen Seppo Kuopion Ks 17
5. Hotokka Eero Mikkelin Karj. 16
6. Laitinen Kari Kuusaan Latu 14

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Härkönen Pertti Joensuun Ks 24
2. Ahonen Jussi Imatran Kyykkä 24
3. Pyykkö Sami Imatran Kyykkä 17
4. Väkiparta Erik Turun Uusi Karj. 17
5. Nuutinen Jari Juuan Ks 17
6. Matikainen Janne Imatran Kyykkä 17
7. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 13
8. Kottonen Pentti Raision Karj. 12
9. Hautamäki Martti Savonlinnan Seudun Karj. 8
10. Mustonen Olavi Savonlinnan Seudun Karj. 7

Miesten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 27
2. Hotokka Keijo Mikkelin Karj. 23,5
3. Manninen Erkki Imatran Kyykkä 21
4. Suoknuutti Seppo Kuusaan Latu 20,5
5. Karvonen Pentti Porvoon seudun Koiv. 16

Naisten Mestaruussarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Juntunen Riitta Juuan Ks 22
2. Hotokka Sisko Mikkelin Karj. 21
3. Kautto Anu Kuusaan Latu 20
4. Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 19
5. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 11

Naisten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Silvennoinen Leena Savonlinnan Seudun Karj. 11
2. Melkko Sari Kuusaan Latu 10
3. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 4
4. Vilokkinen Aija Joensuun Ks – 3

Juniorit – 12v sekasarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Vilokkinen Elina Joensuun Ks -25
2. Kautto Ida Kuusaan Latu -29
3. Kautto Aki Kuusaan Latu -31

Miesten joukkuekilpailu
1. Kuopion Kyykkäseura Nissinen Erkki, Rautiainen Esko, Rautiainen Joni, Räsänen Seppo
2. Kuusaan Latu Kautto Ari, Tuutti Antero, Laitinen Kari, Suoknuutti Seppo
3. Imatran Kyykkä I Ahonen Jussi, Juvonen Jyrki, Kuusio Mikko, Tanninen Jukka
4. Juuan Kyykkäseura Lehikoinen Ossi, Päivinen Hannu, Nuutinen Jari, Juntunen Riitta
5. Savonlinnan Seudun Karj. Lipsanen Tapani, Mustonen Olavi, Pikkarainen Kalevi, Hautamäki Martti
6. Imatran Kyykkä II Manninen Erkki, Matikainen Janne, Pyykkö Sami, Talvirinne Katja

Naisten parikilpailu
1. Kuusaan Latu I Kautto Anu, Melkko Sari
2. Savonlinnan Seudun Karj. Silvennoinen Leena, Lipsanen Minna
3. Kuusaan Latu II Sillanpää Tuija, Kautto Ida


Alkuun


UKK-kilpailu – Tampere 10.9.2005

Miesten joukkuekilpailu
1.  Kuusaan Latu              Kautto Ari, Tuutti Antero, Laitinen Kari, Suoknuutti Seppo
2.  Tammer-Kyykkä             Tähtinen Pekka, Mikkonen Kari, Juutilainen Jorma, Ehoniemi Veli-Pekka
3.  Raision Karjalaiset       Luoma Roger, Virtanen Mika, Pitkänen Pekka, Saarinen Karri
4.  Sauvon Karjalaisseura     Rautio Rauno, Finnholm Kenneth, Rautio Petri, Kiviniemi Erkki
5.  Pielaveden Karjalaiset    Nuutinen Janne, Vainikainen Juha, Ruutala Jouko, Rajasuo Juha
6.  KSS Helsinki              Hirsso Sakari, Paajaste Kalle, Kuikka Kimmo, Toivokainen Oskari

Alkuun


Laukaa 17.9.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Valtonen Anssi        Kylmäkosken Kyykkä        24
2.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                24
3.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              20
4.  Mikkonen Kari         Tammer-Kyykkä             18

Miesten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Vilhunen Juha Kuopion Ks 24
2. Päivinen Hannu Juuan Ks 22
3. Kotilainen Erkki Tupla-0 Laukaa 21
4. Harju Pertti Kauhavan Karj. 21
5. Halonen Unto Juuan Ks 21
6. Laukkarinen Pertti Tupla-0 Laukaa 20
7. Laitinen Kari Tupla-0 Laukaa 20
8. Hotokka Eero Mikkelin Karj. 14
9. Kinnunen Jorma Tupla-0 Laukaa 13
10. Laitinen Kari Kuusaan Latu 12

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Päivinen Jani Juuan Ks 23
2. Niskanen Jyri Pielaveden Karj. 21
3. Vainikainen Juha Pielaveden Karj. 20
4. Kujanpää Tommi Tupla-0 Laukaa 19
5. Wessman Reijo Tupla-0 Laukaa 15
6. Ruutala Juha Pielaveden Karj. 15
7. Nuutinen Jari Juuan Ks 14
8. Joru Erkki Iis-Kar Kyykkä 14
9. Alavuotunki Risto Pielaveden Karj. 8
10. Pääkkönen Keijo Pielaveden Karj. 2

Miesten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Hotokka Keijo Mikkelin Karj. 27,5
2. Herneaho Toivo Ääneseudun Kyykkä 25,5
3. Hakkarainen Erkki Iis-Kar Kyykkä 25
4. Ahola Markku Kuusaan Latu 24,5
5. Karhu Vilho Oriveden Karj. 24
6. Hämäläinen Erkki Iis-Kar Kyykkä 24
7. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 20
8. Jokinen Kalevi Iis-Kar Kyykkä 20
9. Pulkkinen Voitto Tupla-0 Laukaa 19,5
10. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 18,5
11. Juntunen Seppo Iis-Kar Kyykkä 18
12. Roslund Paavo Tammer-Kyykkä – 1

Naisten Mestaruussarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Hotokka Sisko Mikkelin Karj. 18

Naisten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Aalto Reija Kylmäkosken Kyykkä 11
2. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 4
3. Melkko Sari Kuusaan Latu – 1

Naisten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Aalto Sari Kylmäkosken Kyykkä -13

Miesten joukkuekilpailu
1. Kuusaan Latu Ahola Markku, Laitinen Kari, Suoknuuti Seppo, Tuutti Antero
2. Tupla-0 Laukaa
3. Tammer-Kyykkä Juutilainen Jorma, Mikkonen Kari, Roslund Paavo
4. Pielaveden Karjalaiset
5. Juuan Kyykkäseura Halonen Unto, Nuutinen Jari, Päivinen Hannu, Päivinen Jani
6. Iis-Kar Kyykkä Hakkarainen Erkki, Jokinen Kalevi, Joru Erkki, Juntunen Seppo

Naisten parikilpailu
1. Kylmäkosken Kyykkä Aalto Reija, Aalto Sari
2. Kuusaan Latu Melkko Sari, Sillanpää Tuija


Alkuun


Markkina-kyykkä – Ruokolahti 8.10.2005

Miesten Mestaruussarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Kautto Ari            Kuusaan Latu              27
2.  Rautiainen Esko       Kuopion Ks                26
3.  Juvonen Jyrki         Imatran Kyykkä            25
4.  Oksman Väinö          Helsingin Suoj. Seura     24
5.  Nissinen Erkki        Kuopion Ks                24
6.  Peiponen Pentti       Kuopion Ks                19
7.  Tuutti Antero         Kuusaan Latu              18
8.  Tanninen Jukka        Imatran Kyykkä            16

Miesten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Vilhunen Juha Kuopion Ks 21
2. Hotokka Eero Mikkelin Karj. 13
3. Laitinen Kari Kuusaan Latu 6

Miesten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Kuusio Mikko Imatran Kyykkä 20
2. Säppi Raimo Helsingin Suoj. Seura 18
3. Ahonen Jussi Imatran Kyykkä 16
4. Kononen Raimo Helsingin Suoj. Seura 14
5. Härkönen Pertti Joensuun Ks 11
6. Nevalainen Pekka KSS Helsinki 8
7. Akkanen Jaakko Imatran Kyykkä – 4

Miesten Veteraanisarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Paajaste Kalle KSS Helsinki 28
2. Ahola Markku Kuusaan Latu 27,5
3. Suoknuuti Seppo Kuusaan Latu 24,5
4. Juutilainen Jorma Tammer-Kyykkä 23
5. Karvonen Pentti Porvoon seudun Koiv. 21
6. Manninen Erkki Imatran Kyykkä 21
7. Roslund Paavo Tammer-Kyykkä 17
8. Toivokainen Oskari KSS Helsinki 15,5

Naisten Mestaruussarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Juntunen Riitta Juuan Ks 23
2. Kautto Anu Kuusaan Latu 23
3. Talvirinne Katja Imatran Kyykkä 19
4. Hotokka Sisko Mikkelin Karj. 18
5. Kiviniemi Mirja Sauvon Karj. 13
6. Oksman Raili Helsingin Suoj. Seura 12

Naisten A-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Metsola Eila Sauvon Karj. 18
2. Sillanpää Tuija Kuusaan Latu 16
3. Zimaldina Marita KSS Helsinki 14
4. Melkko Sari Kuusaan Latu 1
5. Juvonen Laina Imatran Kyykkä – 6

Naisten B-sarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Vilokkinen Aija Joensuun Ks 2
2. Huopainen Pirjo Kuusaan Latu -24

Juniorit – 12v tytöt:
# Nimi Seura Tulos

1. Vilokkinen Elina Joensuun Ks – 8
2. Juvonen Jenna Imatran Kyykkä -39

Juniorit – 10v pojat:
# Nimi Seura Tulos

1. Kautto Aki Kuusaan Latu – 7
2. Peura Pyry Kuusaan Latu -18
3. Peura Jere Kuusaan Latu -20
4. Juvonen Jouni Imatran Kyykkä -22
5. Juvonen Janne Imatran Kyykkä -67

Miesten parikilpailu – 11 paria
1. Kuopion Kyykkäseura I Nissinen Erkki, Rautiainen Esko
2. Imatran Kyykkä I Juvonen Jyrki, Tanninen Jukka
3. Kuusaan Latu I Ahola Markku, Kautto Ari
4. Kuusaan Latu II Suoknuuti Seppo, Tuutti Antero

Naisten parikilpailu – 4 paria
1. Sauvon Karjalaisseura Kiviniemi Mirja, Metsola Eila
2. Kuusaan Latu I Kautto Anu, Sillanpää Tuija
3. Imatran Kyykkä Juvonen Laina, Talvirinne Katja
4. Kuusaan Latu II Huopainen Pirjo, Melkko Sari


Alkuun


Karjalaisseurojen Mikkelin piirinmestaruus – Pieksämäki 9.10.2005

Miesten A-sarja:
#   Nimi                  Seura                     Tulos
1.  Hotokka Eero          Mikkelin Karj.            18
2.  Pikkarainen Kalevi    Savonlinnan Seudun Karj.  16
3.  Hotokka Keijo         Mikkelin Karj.            16
4.  Lipsanen Tapani       Savonlinnan Seudun Karj.  15
5.  Mustonen Olavi        Savonlinnan Seudun Karj.  10
6.  Hotokka Heimo         Mikkelin Karj.             8

Naisten Mestaruussarja:
# Nimi Seura Tulos

1. Hotokka Sisko Mikkelin Karj. 14
2. Heiskanen Pirjo Mikkelin Karj. 7
3. Lipsanen Minna Savonlinnan Seudun Karj. -28

Miesten joukkuekilpailu
1. Mikkelin Karjalaiset Hotokka Keijo, Hotokka Eero, Hotokka Heimo, Hotokka Sisko
2. Savonlinnan Seudun Karj. Lipsanen Tapani, Pikkarainen Kalevi, Mustonen Olavi, Korhonen Jari-Matti